Informator o Szkołach Wyższych, Policealnych i Językowych

Wygraj rok studenckiego życia w Poznaniu „za free”

Wystarczy w atrakcyjny sposób pokazać swoją pasję, to, w czym jest się najlepszym, aby wygrać darmowy rok studiowania w Poznaniu.

15 stycznia zakończy się trzecia edycja kampanii promocyjnej „Poznań przyciąga najlepszych”. W przyszłym roku grono ponad 130 tysięcy studentów, którzy dziś opanowują ulice Poznania, powiększy się o kolejnych zdolnych i ambitnych. Aby zapoznać się z szeroką ofertą edukacyjną i rozrywkową przygotowaną przez miasto, wystarczy wejść na stronę www.poznanprzyciaganajlepszych.pl

Kampania, która trwa od połowy października cieszy się dużym zainteresowaniem.
Od początku funkcjonowania, stronę konkursową www.poznanprzyciaganajlepszych.pl odwiedziło już ponad 35 tysięcy unikalnych użytkowników. Dodatkowa akcja promocyjna poparta prezentacją o mieście przeprowadzana jest do końca grudnia również w szkołach ponadgimnazjalnych w wielu miastach, m.in. w Zielonej Górze, Lesznie, Toruniu, Bydgoszczy czy w Szczecinie.

Co zrobić aby wygrać rok studenckiego życia za darmo w Poznaniu? Wystarczy stworzyć krótki film lub prezentację o swoim talencie lub osiągnięciach i przesłać do 15 stycznia 2013r. Do wygrania między innymi opłacone na rok mieszkanie na nowym Osiedlu Marcelin, roczny bilet sieciowy na komunikację miejską, sprzęt komputerowy, bilety wstępu do teatru, klubu muzycznego oraz do centrum fitness
i na imprezy targowe, kurs prawa jazdy, kurs językowy oraz wiele nagród rzeczowych w tym kosmetyki, odzież i przekąski. Poprzednie edycje konkursu zagwarantowały darmowy rok życia w Poznaniu maturzystkom z Sopotu i Olsztyna, które wybrały właśnie nasze miasto na studia.

Co powinien wiedzieć maturzysta?

W Poznaniu jest 28 poznańskich uczelni oferujących ponad 200 kierunków nauczania oraz bogata oferta kulturalna i sportowa. W Poznaniu zajęcia prowadzi ponad 8 tys. wykładowców, w tym ponad tysiąc z tytułem profesora, a co czwarty mieszkaniec jest studentem. Zaletą regionu jest także najniższa w Polsce stopa bezrobocia (3,8%, GUS, październik 2012) oraz fakt, że w Poznaniu swoje siedziby mają największe światowe firmy skupione w Konsorcjum Marki Poznań - Allegro, Nivea, Apart czy Volkswagen, które są potencjalnymi pracodawcami absolwentów poznańskich uczelni. 

Polecane Uczelnie

Najczęściej Oglądane