Informator o Szkołach Wyższych, Policealnych i Językowych

Wrocławskie spotkania z grafiką, psychologią i dziennikarstwem

Co może design? Być redaktorem czy blogerem? Czym jest psychologiczny „efekt Lucyfera" i „zjawisko Lady Makbet"? Odpowiedzi na te pytania poznają uczestnicy najbliższych Drzwi Otwartych w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej we Wrocławiu. Spotkania i warsztaty praktyczne odbędą się 7 września 2013 r. w godz. 11.00-14.00 w siedzibie uczelni, przy ul. Ostrowskiego 30b.

Drzwi otwarte to przede wszystkim spotkania z kadrą uczelni, wykłady i zajęcia praktyczne, które mają na celu przybliżenie uczestnikom programów kierunków SWPS Wrocław.

Na gości czekają warsztaty dziennikarskie, psychologiczne oraz wizyta w Instytucie Grafiki SWPS, gdzie będzie można zwiedzić pracownie projektowe, a także porozmawiać z wykładowcami i obecnymi studentami kierunku.

W trakcie spotkania pod hasłem Nowe technologie w projektowaniu uczestnicy poznają możliwości współczesnego designu. Przyjrzą się z bliska technologii druku 3D i procesowi skanowania w trójwymiarze. – Nowe narzędzia badawcze pozwalają dostrzegać problemy, które nie są widoczne z perspektywy samego projektanta – wyjaśnia Mariusz Wszołek z Instytutu Grafiki SWPS – Technologia ma jednak to do siebie, że nie jest kreatywna, stąd w procesie projektowym nigdy nie zabraknie miejsca dla sprawnych i kreatywnych projektantów. To od nich zależy w jaki sposób wykorzystają nowoczesne rozwiązania technologiczne w designie – dodaje.

Co może dać psychologia? O tym przekonają się uczestnicy warsztatu „Psychologia w pigułce”, który poprowadzą studenci V roku psychologii SWPS we Wrocławiu. Dowiedzą się, jak praktycznie wykorzystać odkrycia psychologii w życiu codziennym. Prowadzący spotkanie wyjaśnią, czym jest „efekt Lucyfera” – czyli dlaczego dobrzy ludzie czynią zło. Powiedzą też, jak naprawdę spostrzegamy świat i od czego to zależy, a także wskażą, kto i dlaczego doświadcza syndromu Lady Makbet. Uczestnicy zapoznają się z wybranymi aspektami kilku dziedzin psychologii m.in. psychologii społecznej, neuropsychologii i psychologii Internetu. Poczują także na własnej skórze, jak przeprowadza się eksperymenty psychologiczne.

Osoby zainteresowane pracą w mediach, karierą dziennikarza czy blogera w trakcie warsztatów, wspólnie z wykładowcami dziennikarstwa, przyjrzą się współczesnemu rynkowi mediów. Dowiedzą się, jakie kompetencje są dziś pożądane w branży medialnej. Prowadzący zajęcia – pracownicy agencji interaktywnych, blogerzy i specjaliści od komunikacji w nowych mediach – pokażą także, co można zrobić, żeby CV było bardziej atrakcyjne. Każdy uczestnik będzie musiał stworzyć w 45 minut swoje idealne CV. Osoby, które najlepiej zrealizują to zadanie będą mieć szansę na otrzymanie pracy już od następnego dnia po warsztatach.

Kandydaci będą także mogli zwiedzić budynek SWPS, zobaczyć sale wykładowe, laboratoria, biblioteki, odwiedzić uczelniane galerie sztuki, posiedzieć w studenckich kafejkach i poczuć atmosferę uczelni.

Więcej informacji o programie na stronie www.swps.pl w zakładce „Wrocław”.

***
Szkoła Wyższa Psychologii Społecznej to nowoczesne centrum naukowo-dydaktyczne, które oferuje interdyscyplinarne studia społeczno-humanistyczne w Warszawie, Wrocławiu, Sopocie, Poznaniu i Katowicach. Od 16 lat uczelnia jest jednym z najważniejszych ośrodków studiów psychologicznych w kraju. Obecnie kształci około 14,4 tys. studentów. Uczelnia posiada uprawnienia do nadawania stopnia naukowego doktora w dyscyplinach: psychologia (w Warszawie i Wrocławiu), kulturoznawstwo, socjologia i prawo oraz doktora habilitowanego w dyscyplinach psychologia (w Warszawie i Wrocławiu) i kulturoznawstwo. Tradycją SWPS są cykle otwartych imprez naukowych, popularnonaukowych i kulturalnych. Częstymi gośćmi uczelni są światowej sławy naukowcy, znani artyści i przedstawiciele świata mediów. SWPS jest organizacją społecznie odpowiedzialną, m.in. wspiera rozwój sztuki, realizując cykl wydarzeń Kultura Wysokich Napięć.

Wydział Zamiejscowy SWPS we Wrocławiu jest najlepszą jednostką naukową w grupie nauk społecznych w Polsce (zgodnie z oceną parametryczną dokonaną w 2010 r. przez MNiSW). W jego strukturach działa Centrum Badań nad Zachowaniami Ekonomicznymi. Wydział oferuje studia na kierunkach: psychologia, psychologia dla magistrów, dziennikarstwo i komunikacja społeczna, grafika oraz kilkanaście kierunków studiów podyplomowych. Powstał w 2004 r. Jego dziekanem jest dr hab. Tomasz Zaleśkiewicz. Więcej: www.swps.pl . 

Polecane Uczelnie

Najczęściej Oglądane