Informator o Szkołach Wyższych, Policealnych i Językowych

Woda w konflikcie. Konflikt o wodę.

[b]Zapraszamy na spotkanie z Piotrem Sasinem, koordynatorem misji PAH w Sudanie i Justyną Stępień, Dyrektorem PR PAH, które odbędzie się 25 listopada (czwartek) w auli Wydziału Nauk Pedagogicznych DSW.[/b]

Podczas spotkania organizatorzy będą szukali odpowiedzi na postawione tezy i pytania: Kryzys wodny. Czy grożą nam wojny o niebieskie złoto?; Brakujący paragraf. Jak chronić prawo najbiedniejszych do wody?; Przypadek Sudanu po kilkunastu latach konfliktu – Czy brak dostępu do bezpiecznej wody uniemożliwia rozwój?.

W programie m.in:
• Polska Akcja Humanitarna w Sudanie - film dokumentujący misję
Wystawa zdjęć autorstwa Anny Bedyńskiej i Jacka Poremby
Zbiórka funduszy na rzecz budowy studni

Aby skutecznie propagować niesienie pomocy humanitarnej ludziom zamieszkującym odległe zakątki świata, niezbędne jest posiadanie podstawowej wiedzy na temat problemów globalnych i ich zrozumienie. Dlatego w ramach Kampanii Wodnej prowadzona jest nie tylko zbiórka funduszy, ale również kampania edukacyjna.

Poprzez Dni Sudanu chcemy popularyzować tematykę dotyczącą problemu wodnego oraz podnosić temat niesienia pomocy przez Polaków krajom biedniejszym. Chcemy również zwrócić uwagę na fakt, że problem wodny nie dotyka tylko krajów Globalnego Południa – jest również realnym zagrożeniem w Europie, dlatego tak ważne jest racjonalne gospodarowanie dostępnymi zasobami wodnymi na co dzień.

Organizatorzy: PAH, PURE PR, DSW

Akcję popierają patroni medialni: TVN, Polskie Radio, Onet.pl, National Geographic Channel, Clear Channel, magazyny Cogito i Victor oraz magazyn Male Men.

Spotkanie rozpocznie się o godzinie 10:20, aula Wydział Nauk Pedagogicznych DSW, ul. Strzegomska 55. 

Polecane Uczelnie

Najczęściej Oglądane