Informator o Szkołach Wyższych, Policealnych i Językowych

Wirtualne Drzwi Otwarte na UMCS

Jeśli jesteś licealistą i już teraz zastanawiasz się, co robić po maturze, to nasze Wirtualne Drzwi Otwarte są właśnie dla Ciebie! Dołącz do wydarzenia transmitowanego na żywo z Inkubatora Medialno-Artystycznego UMCS!

Podczas relacji na żywo:

otrzymasz wskazówki, jak dostać się na upragnione studia oraz zapoznasz się z procesem rekrutacji,

poznasz wiele niezwykłych inicjatyw studenckich oraz wyjątkowych wydarzeń kulturalnych, które są organizowane na naszym Uniwersytecie,

zobaczysz jak można wykorzystywać swoje talenty oraz rozbudzać pasje artystyczne w ramach zajęć prowadzonych na UMCS,

dowiesz się, jak wygląda sport na naszym Uniwersytecie oraz jak rozwijać swoje sportowe zainteresowania w Klubie Uczelnianym AZS UMCS,

będziesz uczestniczyć w wykładzie na Wydziale Prawa i Administracji UMCS,

zetkniesz się z prawdziwym życiem studenckim, poznając kilka ciekawych osobowości z akademickiego świata oraz spotkasz się z popularnymi blogerami i youtuberami.

Podczas transmisji będą wypowiadane "słowa klucze" – słuchaj uważnie, zanotuj i weź udział w konkursie z nagrodami na facebookowym profilu UMCS!

Na relację na żywo zapraszamy w poniedziałek, 12 grudnia w godzinach 16.30-18.00.

Już teraz możesz dołączyć do grupy Wirtualne Drzwi Otwarte UMCS na Facebooku i zadać pytanie dotyczące rekrutacji i oferty edukacyjnej UMCS. Nie zapomnij dodać do grupy swoich znajomych!

Uczniów obcojęzycznych zapraszamy do zadawania pytań na Skype (nazwa użytkownika: Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej).

************************

Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie to największa Uczelnia publiczna po wschodniej stronie Wisły. Jako instytucja głęboko zakorzeniona w regionie, od 70 lat pełni rolę kulturotwórczą i opiniotwórczą oraz wnosi istotny wkład w budowanie gospodarki opartej na wiedzy. Do chwili obecnej naszą Alma Mater ukończyło ponad 200 tys. absolwentów.

Wszechstronna oferta edukacyjna oraz bogate doświadczenie stanowią nasze atuty. Co roku proponujemy nowe kierunki studiów, a także wprowadzamy unikalne specjalizacje. Kształcenie prowadzone jest na 12 Wydziałach, ponad 60 kierunkach studiów oraz ponad 200 specjalnościach. UMCS, pod względem liczby działających kół naukowych w odniesieniu do liczby studentów, należy do czołówki w Polsce, zaś w regionie – nie ma sobie równych. Obecnie funkcjonuje ich ponad 80, skupiają młodych ludzi, którzy dzięki zapałowi i determinacji organizują ciekawe inicjatywy.

Uczelnia stale współpracuje ze środowiskami biznesowymi oraz innymi ośrodkami akademickimi. Dysponuje nowoczesnymi laboratoriami i pracowniami. Inwestuje w infrastrukturę oraz modernizację istniejących obiektów. UMCS może poszczycić się jednym z najnowocześniejszych budynków na Lubelszczyźnie – Instytutem Informatyki.

UMCS wyróżnia unikatowy kampus studencki, zlokalizowany w centrum miasta, na który składają się: budynki dydaktyczne, 9 domów studenckich, kluby, obiekty sportowe i kulturalne, m.in. Centrum Kultury Fizycznej, „Chatka Żaka” i Inkubator Medialno-Artystyczny. 

Polecane Uczelnie

Najczęściej Oglądane