Informator o Szkołach Wyższych, Policealnych i Językowych

Warsztaty dla przedsiębiorczych uczniów

Czy w gimnazjum można zaplanować swoją przyszłą karierę zawodową? Czego się uczyć w liceum, by osiągnąć sukces? Jakie wybrać studia, by nie mieć problemów ze znalezieniem pracy? Co to znaczy być przedsiębiorczym i kreatywnym?

Na te i inne pytania odpowiedzi poszukają uczestnicy Akademii Młodego Przedsiębiorcy. Inicjatywa skierowana jest do uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Jej celem jest popularyzacja kultury przedsiębiorczości na terenie Częstochowy i okolic. Przekazanie wiedzy i umiejętność z zakresu przedsiębiorczości młodzieży w wieku 13-16 lat umożliwi rozwój potencjału twórczego i intelektualnego, rozbudzenie aktywności poznawczej uczniów.

- Zajęcia w ramach Akademii Młodego Przedsiębiorcy to sposób na rozbudzenie kreatywności i przedsiębiorczości młodzieży. Chcemy, aby poprzez realny kontakt z praktykami biznesu, uczniowie zdobyli pierwsze doświadczenia, przygotowujące ich do sprawnego poruszania się po rynku pracy – mówi dr Marcin Lis, Prorektor WSB ds. Rozwoju i Spraw Studenckich.

W uroczystości otwarcia Akademii Młodego Przedsiębiorcy uczestniczyć będą: JM Rektor Wyższej Szkoły Biznesu - prof. nadzw. dr Zdzisława Dacko-Pikiewicz, Prezydent Miasta Częstochowa - Krzysztof Matyjaszczyk oraz Wiceprezes Zarządu BBC, Kanclerz Loży Częstochowskiej - Katarzyna Woszczyna. Wykład inauguracyjny pt. "Kreatywność, innowacyjność i przedsiębiorczość. Sposób na udaną karierę” wygłosi Roman Młodkowski - dziennikarz, przedsiębiorca, twórca programu TVN CNBC.

W ramach projektu w okresie listopad 2014 - czerwiec 2015 odbędzie się 8 comiesięcznych spotkań z prelegentami: przedsiębiorcami, nauczycielami akademickimi i przedstawicielami świata biznesu. Dodatkowo, elitarna grupa uczniów będzie miała okazję wziąć udział w trzech praktycznych wizytach studyjnych, m.in.: w Centrum Usług Finansowych TRW, w Hucie Szkła Stolzle oraz w firmie Asten Group.

Akademia Młodego Przedsiębiorcy rozpoczyna się 6 listopada o godz. 10.00 w Częstochowskim Parku Przemysłowo-Technologicznym, ul. Wały Dwernickiego 117/121.

Organizatorem inicjatyw jest Wyższa Szkoła Biznesu w Dąbrowie Górniczej we współpracy z Urzędem Miasta Częstochowy, Agencją Rozwoju Regionalnego w Częstochowie S.A.

Patronat nad inicjatywą objęła Loża Częstochowska Business Center Club.

Zapisy prowadzi: Katarzyna Łopacińska

tel. 32 295 93 15

e-mail: klopacinska@wsb.edu.pl

Serdecznie zapraszamy! 

Polecane Uczelnie

Najczęściej Oglądane