Informator o Szkołach Wyższych, Policealnych i Językowych

Ucz się w AMA Film Academy Kraków i Warszawa

Poznaj nas i nakręć się na film z AMA. Nauczymy Cię zawodu filmowego - artystą możesz zostać.

AMA Film Academy jest prywatną, dwuletnią, policealną szkołą artystyczną o profilu filmowym. Założona w 2011 w Krakowie przez operatora i producenta filmowego Piotra Lenara. Obecnie kształci na 23 kierunkach związanych z branżą filmową. AMA Film Academy swoje siedziby ma w Krakowie i Warszawie. Rocznie uczy się ok. 200 Słuchaczy, a wykłada ok. 70 Wykładowców, rekrutujących się z grona czynnych zawodowo filmowców. Szkoła posiada własne studia filmowe, montażownie oraz dużą bazę sprzętu filmowego. W AMA rocznie powstaje kilkadziesiąt etiud filmowych, z których część osiąga sukcesy festiwalowe. Wielu absolwentów AMA z powodzeniem działa w profesjonalnym środowisku filmowym. AMA Film Academy w Krakowie działa na ternie AMA Film Center na Zabłociu, a AMA Warszawa ma swoją siedzibę na terenie Wytwórni Filmowej WFDiF. 

Szczegółowe informacje: 
https://amafilmacademy.pl

Informacje o Wykładowcach: 
https://amafilmacademy.pl/wykladowcy/


Rozpoczęliśmy rekrutację do AMA Kraków i AMA Warszawa.

Obecnie w AMA Film Academy trwa rekrutacja na kierunki stacjonarne i niestacjonarne, również w formie nauki online. Dwuletnie i jednoroczne kierunki, semestralne kursy i pojedyncze warsztaty czekają na kandydatów, chcących związać swoją przyszłość z branżą filmową, ale także na szukających dopiero swojej drogi zawodowej. Oferta szkoły obejmuje wszystkie podstawowe dziedziny branży audiowizualnej: reżyserię, scenariopisarstwo, sztukę operatorską, postprodukcję obrazu, realizację dźwiękową, aktorstwo, i produkcję filmową. Szkoła kładzie duży nacisk na naukę praktycznych dyscyplin filmowych. (m.in. operator obrazu, operator kamery, asystent operatora, oświetlacz, grip, montażysta, kolorysta, specjalista VFX, asystent reżysera, reżyser, realizator dźwięku, scenarzysta).AMA Kraków


AMA FILM ACADEMY jest szkołą filmową umożliwiającą nabycie kompetencji we wszystkich dziedzinach przemysłu filmowego. Została stworzona przez doświadczonych filmowców. Motto Szkoły to powołanie i zawód, zrozumienie celu i zdobycie praktycznych umiejętności. Nauka odbywa się w nowoczesnych warunkach, z wykorzystaniem technologii przyszłości. Program nauczania ewoluuje wraz z pojawianiem się nowych trendów w kinematografii oraz rozwojem technologii filmowych.

Zajęcia w AMA FILM ACADEMY prowadzą uznani i aktywni zawodowo twórcy filmowi oraz doświadczeni wykładowcy akademiccy. Stała kadra Szkoły to zespół kilkudziesięciu osób związanych bezpośrednio z branżą audiowizualną.

AMA Film Academy w ciągu 11 lat swojej działalności wykształciła kilkuset filmowców nowego pokolenia. AMA Kraków prowadzi tradycyjne filmowe kierunki artystyczne, takie jak reżyseria, aktorstwo filmowe, sztuka operatorska, scenariopisarstwo, montaż filmowy, produkcja filmowa, ale także nowoczesne - color grading, efekty VFX, animacja 3D, realizacja dźwięku i oświetlenie filmowe.

W AMA Kraków odbywają się też ogólnofilmowe kursy jak kierunek filmowy, podstawowy i zaawansowany kurs filmowy, czy filmmaking basic po angielsku. Ofertę AMA Kraków uzupełniają liczne filmowe warsztaty zawodowe. AMA Kraków prowadzi wszystkie kierunki zarówno w trybie stacjonarnym jak i niestacjonarnym oraz online. Po ukończeniu każdego z kursów Słuchacz otrzymuje Dyplom AMA Film Academy.

Siedziba Kraków
ul. Romanowicza 17A
30-702 Kraków
tel: +48 514 584 030
sekretariat@amafilmacademy.pl

KIERUNKI NIESTACJONARNE: 

KIERUNKI STACJONARNE: 

KIERUNKI ONLINE:


AMA Warszawa


AMA jest prekursorem kształcenia w nowych zawodach filmowych. Absolwenci AMA pracują już w zawodach jako operatorzy kamer, oświetlacze, asystenci kamery, steadicamu, asystenci reżysera, koloryści, animatorzy 3D, czy jako specjaliści VFX. AMA Warszawa rozwiją koncepcję zawodowego kształcenia filmowego, odpowiadając na potrzeby rynku, także w aspekcie produkcji międzynarodowych.

AMA Warszawa oferuje kierunki kształcenia w wielu współczesnych zawodach związanych bezpośrednio z realizacją i postprodukcją obrazu i dźwięku w dziele filmowym. Zajęcia są prowadzone głównie na planach filmowych, w firmach oświetleniowych, rentalach sprzętu kamerowego i grip, studiach postprodukcji i color gradingu, halach zdjęciowych. Zajęcia teoretyczne i praktyczne odbywają się w siedzibie AMA Warszawa na terenie Wytwórni Filmów Dokumentalnych i Fabularnych. Kierunki prowadzone są w trybie niestacjonarnym. Po ukończeniu każdego z kursów Słuchacz otrzymuje Dyplom AMA Film Academy.

AMA wzorem zachodnioeuropejskiego i amerykańskiego systemu, przygotowuje profesjonalistów do zawodów wykonawczych: Operatorów kamery, Asystentów Focus Puller, Asystentów DIT, Oświetlaczy, Techników GRIP, Specjalistów VFX, Specjalistów postprodukcji i preprodukcji cyfrowej, Animatorów 3D, Kolorystów, realizatorów obrazu filmowego, I asystentów reżysera. Kształcimy także reżyserów, operatorów i aktorów filmowych. 

Siedziba Warszawa
ul. Chełmska 21
00-724 Warszawa
tel: +48 518 450 923
sekretariat@amafilmacademy.pl

KIERUNKI NIESTACJONARNE: 

KIERUNKI ONLINE:
 

Powiązane artykuły

28 maja Dzień Otwarty w AMA Film Academy Kraków

W trakcie Dnia Otwartego odbędą się liczne warsztaty filmowe, w których każdy będzie mógł wziąć udział.

czytaj dalej

AMA FILM ACADEMY - rekrutacja 2021/2022

Zrealizujemy wspólnie Twoje pomysły. Podpowiemy, nauczymy, jak zrobić film. Ucz się od najlepszych!

czytaj dalej

AKTORKI zabierają głos - premiera online 18 marca

"Aktorki" w reż. Magdaleny Łazarkiewicz to przedstawienie dyplomowe kierunku aktorstwa filmowego AMA Film Academy, zrealizowane w formie spektaklu telewizyjnego w oparciu o sztukę Michała Telegi. 

czytaj dalej

AMA Film Academy przedłuża rekrutację 2020/21

Wszyscy chętni, którzy jeszcze nie podjęli ostatecznej decyzji o kierunku studiów, będą mieli na to więcej czasu.

czytaj dalej

Realizacja Dźwięku w AMA FILM ACADEMY

Realizator dźwięku w filmie i projektach audiowizualnych to jeden z najbardziej poszukiwanych zawodów na rynku filmowym.

czytaj dalej

Prywatna szkoła filmowa AMA Film Academy - OGŁASZA: Dzień bez wpisowego

akcja polega na zwolnieniu z opłaty wpisowej wynoszącej 1500 złotych, osób, które w tym dniu zapiszą się na wybrany kierunek.

czytaj dalej

19 września 2020 r. rusza zaawansowany Kurs Filmowy w AMA FILM ACADEMY

Kurs przygotowuje do samodzielnej pracy realizatora wideo, operatora kamery, autora małych form filmowych, tworzenia filmów reklamowych, korporacyjnych, targowych, informacyjnych, teledysków i klipów filmowych.

czytaj dalej

Rekrutacja 2020/2021 na kierunki filmowe w AMA FILM ACADEMY

Nauka w AMA możliwa jest zarówno w trybie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym, a od tego roku na wybranych kierunkach uczyć się można również online.

czytaj dalej

AMA FILM ACADEMY REKRUTACJA 2020-2021

Nowe Kierunki! Kierunki zawodowe! Wiele specjalności postprodukcji!

czytaj dalej

NAUKA REALIZACJI FILMÓW REKLAMOWYCH I INTERNETOWYCH

Zaawansowany Kurs Filmowy w AMA FILM ACADEMY

czytaj dalej

Podyplomowy Kierunek Reżyserski w AMA FILM ACADEMY

Roczny kurs praktycznej realizacji filmu na poziomie zaawansowanym. Przygotowuje do samodzielnej, profesjonalnej pracy reżysera filmowego.

czytaj dalej

REKRUTACJA DO AMA FILM ACADEMY

NAKRĘĆ SIĘ NA FILM - UCZ SIĘ OD NAJLEPSZYCH

czytaj dalej

Polecane Uczelnie

Najczęściej Oglądane