Informator o Szkołach Wyższych, Policealnych i Językowych

Trwa nabór do jedynej w Polsce Szkoły Zawodów Filmowych

To pierwsza i jedyna w kraju szkoła kształcąca profesjonalistów pracujących na planach filmowych i telewizyjnych

Warszawska Szkoła Filmowa otworzyła nową placówkę, która umożliwia zdobycie praktycznego zawodu, ciekawej pracy i świetnych zarobków. 

Szkoła Zawodów Filmowych to miejsce kształcące profesjonalistów pracujących na planach filmowych i telewizyjnych. Placówka została zarejestrowana w Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego. 

Słuchacze mają do wyboru wąskie specjalizacje umożliwiające szybkie zdobycie fachowej wiedzy przez praktyczne ćwiczenia. Wszystkie dostępne kursy trwają rok, a zajęcia odbywają się w trybie zaocznym (ok. 350 godzin nauki).

Szkoła Zawodów Filmowych realizuje autorski program zakładający naukę w ramach planu filmowego, w oparciu o najnowocześniejsze technologie (kamery, światło, grip). By ukończyć kurs, słuchacze obowiązkowo muszą odbyć praktyki przy realizacji filmów produkowanych przez Warszawską Szkołę Filmową.

Kadra Szkoły Zawodów Filmowych złożona jest wyłącznie z czynnych zawodowo praktyków z branży filmowej, w tym z wykładowców Warszawskiej Szkoły Filmowej. To starannie dobrany skład profesjonalistów, którzy rozumieją sztukę i intencje twórców, umieją zaproponować własne kreatywne rozwiązania na planie. 

Oprócz zajęć teoretycznych i praktycznych słuchacze wezmą udział w treningu interpersonalnym koniecznym do współpracy w ekipie filmowej. Szkoła umożliwia zrobienie dodatkowych kursów:  BHP i uprawnień elektrycznych.

Do wyboru jest sześć praktycznych kursów, kształcących w specjalnościach: operator kamery, oświetlacz, asystent kamery, ostrzyciel, specjalista grip, dyżurny planu. Dyplom Szkoły Zawodów Filmowych do gwarancja pracy w branży flmowej.

Szczegółowy program i więcej informacji dostępne na oficjalnej stronie: szkolazawodowfilmowych.pl

O SZKOLE ZAWODÓW FILMOWYCH opowiada jej pomysłodawca Maciej Ślesicki:

„Kiedy w styczniu (2020) kończyliśmy w Warszawskiej Szkole Filmowej realizację fabularnego filmu pt. „KRAJ”, zdałem sobie sprawę jak wiele zależy od zawodowców pracujących na planach filmowych oraz z tego, że ich nie ma… Lawinowo rozwijająca się ilość programów audiowizualnych i fakt, że branża multimediów generuje gigantyczne dochody sprawia, że profesjonaliści są rozchwytywani i dyktują za swoją pracę baaaardzo godziwe stawki. Ta sytuacja jeszcze długo nie ulegnie zmianie, bo ilość produkcji będzie narastać. Dlatego warto kształcić fachowców, ale nie na zasadzie przypadkowych kursów tylko tak, aby po skończeniu naszej szkoły było wiadomo, że to ludzie warci zatrudnienia. Postanowiłem uczyć wyłącznie tego, co sam wiem o pracy na planach filmowych i wykształcić takich ludzi, jakich chciałbym zatrudniać. To nie są tylko zawody techniczne. Wymagają umiejętności interpersonalnych, rozumienia sztuki i intencji twórców, ale także wiedzy o kosztach usług i własnych prawach na planie.

Miałem to szczęście, że pracowałem z wieloma genialnymi specjalistami z branży filmowej, którzy byli nie tylko fachowcami, ale także świetnymi ludźmi i tego chcę nauczyć naszych studentów.”
 

Polecane Uczelnie

Najczęściej Oglądane

Polecane Uczelnie