Informator o Szkołach Wyższych, Policealnych i Językowych

Teatr Cortiqué

Powstanie Teatru Cortiqué – teatru dla dzieci w Poznaniu poprzedziły długie lata pracy i poszukiwań twórczych tancerki, pedagoga i choreografki Anny Niedźwiedź, która stworzyła autorską koncepcję kształcenia dzieci poprzez taniec.

Teatr Cortiqué jest efektem podążania za potrzebami uczniów i rozwojem ich talentów oraz krokiem milowym w rozwoju Szkoły Baletowej Anny Niedźwiedź w Poznaniu.

Jesteśmy przekonani, że profesjonalna scena teatralna z własnym repertuarem dla dzieci, będąca jednocześnie narzędziem edukacyjnym w rozwoju uczniów to pomysł unikatowy na skalę kraju. Dzieci i młodzież w Szkole Baletowej Anny Niedźwiedź uczą się tańca klasycznego, pracując jednocześnie nad widowiskiem baletowym pod okiem profesjonalistów. Efekty tej pracy publiczność może podziwiać już od kilku lat – w Teatrze Wielkim w Poznaniu, czy na gościnnych scenach w całej Polsce.

Nasza scena służy edukacji i codziennej pracy naszych uczniów na scenie Teatru Cortiqué – niezmiennie uczymy ich nie tylko czym jest profesjonalna produkcja sceniczna, ale i jak się ją tworzy – od pedagogów baletu począwszy, przez kompozytora, muzyków, scenografów, projektantów, śpiewaków, solistów baletowych, po krawcowe, operatorów świateł i wszystkich innych, którzy sprawiają, że teatr dla dzieci to magia. 

Polecane Uczelnie

Najczęściej Oglądane