Informator o Szkołach Wyższych, Policealnych i Językowych

RUSZYŁA REKRUTACJA DO FAMELAB 2019

Weź udział w międzynarodowym konkursie dla naukowców, którzy mają coś do powiedzenia. Podejmij wyzwanie i w 3 minuty zainteresuj jury oraz publiczność swoimi badawczymi pasjami.

W Polsce FameLab organizowany jest przez Centrum Nauki Kopernik, ale to światowy format – narodził się na Cheltenham Science Festival w 2004 roku i z czasem stał się jednym z najważniejszych konkursów komunikacji naukowej. Partnerstwo z British Council od 2007 roku sprawiło, że FameLab zyskał kontekst globalny i jest obecny w ponad 30 krajach na całym świecie. W ciągu 7 lat do polskiej edycji konkursu zgłosiło się blisko 600 naukowców. Wielu Famelaberów stało się znakomitymi popularyzatorami nauki, pozostając aktywnymi badaczami.

Konkurs skierowany jest do studentów, doktorantów i pracowników naukowych. Składa się on z kilku etapów: półfinału, finału krajowego oraz z dwóch etapów międzynarodowych. Uczestnicy mogą dodatkowo skorzystać ze szkoleń MasterClass z zakresu komunikacji naukowej, autoprezentacji oraz wystąpień publicznych, prowadzony przez brytyjskich i polskich trenerów.

Zgłoszenia przyjmowane będą do 28 stycznia 2019 roku.

Zobacz przykładowe wystąpienia. 

 

 

 

Więcej informacji znajdziesz na stronie konkursu. 

Polecane Uczelnie

Najczęściej Oglądane