Informator o Szkołach Wyższych, Policealnych i Językowych

Przyszłość edukacji w cyfrowym świecie

Nowe technologie, partnerstwo w nauczaniu, nauka kodowania, niezależny rozwój – model edukacji przechodzi obecnie ogromne zmiany. Dokąd nas doprowadzą?

Głos zabiorą dziennikarze oraz eksperci w debacie Res Publiki „Przyszłość edukacji w cyfrowym świecie” w czwartek 21 września o godz. 18:00 przy ul. Gałczyńskiego 5 w Warszawie. Wstęp wolny.

Postęp technologii, nowe metody nauczania i współczesne wymogi rynku zmuszają do refleksji nad jakością i kierunkiem rozwoju edukacji. Nasuwają się pytania o to, na czym będzie się opierać nowa edukacja za 10, 20 albo 30 lat. Czy od instytucji państwowych przejdzie w ręce organizacji pozarządowych, a za tym bezpośrednio w ręce obywateli? Jakie perspektywy zawodowe stworzy?

Grono czterech osób zajmujących się edukacją pochyli się nad możliwym kształtem edukacji i szkolnictwa wyższego w nadchodzącej przyszłości. Zastanowią się nad tym, jakie szanse oraz jakie ewentualne zagrożenia mogą nas czekać.

– Jesteśmy obecnie świadkiem umasowienia się edukacji w Polsce. Średnio co piąta osoba w tym kraju to uczeń szkoły podstawowej lub ponadpodstawowej. Coraz więcej młodych ludzi chce kontynuować naukę na uczelni wyższej. Badania pokazują, że 14 procent z nich nie znajduje pracy przez prawie rok po uzyskaniu dyplomu. Jaka powinna być edukacja w przyszłości? W jakim kierunku obecnie zmierzamy? Czy coraz większa robotyzacja rynku pracy wpłynie na poziom edukacji? O tym chcemy porozmawiać podczas debaty – dodaje Anna Kiedzyńska Tui, PR Manager Res Publiki.

Udział w debacie wezmą: Justyna Suchecka (Gazeta Wyborcza), prof. Piotr Mikiewicz (Instytut Badań Edukacyjnych), Aleksandra Przegalińska-Skierkowska (Akademia Leona Koźmińskiego, challengerka New Europe 100), Andrzej Kurkiewicz (Departament Innowacji i Rozwoju, MNiSW) oraz Anna Gromczewska (Uniwersytet Dzieci). Debatę poprowadzi Danuta Dobrzyńska-Schimmer, członkini zespołu Res Publiki, koordynatorka New Europe 100.

Wydarzenie będzie stremingowane poprzez Facebooka na kanale Res Publica Nowa.

https://www.facebook.com/respublicanowa
 

Powiązane artykuły

DZIEŃ OTWARTY W KOŹMIŃSKIM

16.07.2022, godz. 12.00 Znajdź studia dla siebie !

czytaj dalej

Studia Executive MBA w Koźmińskim w światowym rankingu

„Financial Times” przygotował ranking stu najlepszych programów Executive MBA na świecie. Wśród uczestników rankingu jest jedna uczelnia z Polski.

czytaj dalej

Warto studiować zarządzanie w Warszawie

Spośród 12 tysięcy uczelni biznesowych na świecie „Financial Times” wskazuje dziś pierwszą setkę najlepiej kształcących na magisterskich studiach z zarządzania.

czytaj dalej

Akademia Leona Koźmińskiego w TOP 3 polskich uczelni ekonomicznych

i od 20 lat niezmiennie najlepszą uczelnią niepubliczną według rankingu Perspektyw 2019

czytaj dalej

Double degree otwiera szerzej okno na świat

W Europie tworzy się wspólna przestrzeń dla kształcenia i pracy, w której przyszli pracownicy będą posiadali uniwersalne kwalifikacje, co sprzyjać ma migracjom zawodowym w obrębie UE. Edukacja europejska na poziomie akademickim idzie w kierunku wskazanym przez programy typu double degree.

czytaj dalej

Dni otwarte w 2019 roku w AKADEMII LEONA KOŹMIŃSKIEGO

Dla kandydatów na studia wyższe, podyplomowe i MBA

czytaj dalej

Ogromny sukces polskiej uczelni w światowym rankingu

20. miejsce w światowym rankingu uczelni – tego nigdy wcześniej nie osiągnęła żadna polska szkoła wyższa. 10 września „Financial Times” opublikował listę stu najlepszych na świecie szkół biznesu kształcących w zakresie zarządzania. Na 20. pozycji znalazła się Akademia Leona Koźmińskiego.

czytaj dalej

Polecane Uczelnie

Najczęściej Oglądane