Informator o Szkołach Wyższych, Policealnych i Językowych

Przewodnik po wrocławskim Rynku oczami amerykańskich studentów

27 lipca o godz. 14.00 we wrocławskim Ratuszu odbędzie się prezentacja wyników projektu przygotowanego przez zagranicznych studentów w ramach Międzynarodowej Szkoły Letniej – Experiencing the New Europe -organizowanej przez Międzynarodowy Instytut Studiów nad Kulturą i Edukacją Dolnośląskiej Szkoły Wyższej i College of Brockport, State University of New York (USA).

Przez trzy tygodnie, 12 studentów ze Stanów Zjednoczonych i 1 studentka z Ukrainy brali udział w Międzynarodowej Szkole Letniej. W trakcie programu Wrocław stał się dla studentów laboratorium do badania i uczenia się o tożsamości europejskiej metropolii. Międzynarodowa Szkoła Letnia łączy tradycyjną naukę (wykłady, seminaria) z badaniami terenowymi prowadzonymi w instytucjach, organizacjach i środowiskach wrocławskich. Na ich podstawie studenci stworzyli unikatowy produkt turystyczny – przewodnik (Self-Guided Tour) po wrocławskim Rynku.

We wtorek, 27 lipca 2010 o godz. 14.00 w Sali Radnego we wrocławskim Ratuszu studenci zaprezentują wyniki swojej pracy. Przedstawiciele mediów otrzymają komplet przewodników (Self-Guided Tours) przygotowanych w poprzednich edycjach szkoły letniej w nowej szacie graficznej.

Dla turystów anglojęzycznych dostępne są już następujące przewodniki: po Dzielnicy Czterech Świątyń (The path to Mutual Respect: A Path through the Quarter of Mutual Respect - Showing the Journey from Tragedy through Reconciliation to Acceptance), po okolicy Hali Stulecia (A Path through Centennial Hall & the Heart of European Modernism) oraz po Ostrowie Tumskim (City on the Islands: Ostrów Tumski and the Origins of Wrocław).

Zapraszamy też na nowo utworzoną stronę internetową projektu – www.wroclawonyourown.pl i www.wroclawnanowo.pl gdzie można obejrzeć i bezpłatnie pobrać kopie istniejących przewodników.

Realizatorzy projektu:

Międzynarodowy Instytut Studiów nad Kulturą i Edukacją Dolnośląskiej Szkoły Wyższej
College of Brockport , State University of New York, USA

Partnerzy projektu:

Wrocław – Europejska Stolica Kultury 2016
Urząd Miejski Wrocławia 

Polecane Uczelnie

Najczęściej Oglądane