Informator o Szkołach Wyższych, Policealnych i Językowych

Pokazują, że „Można”!

Można odnieść sukces dzięki wytężonej pracy i kreatywności. Udowadniają to goście Andrzeja Tucholskiego, jednego z najbardziej wpływowych blogerów w Polsce. Dziś na YouTube premiera kolejnego odcinka programu „Można!”. Jego gospodarz, autor bloga jestKultura.pl, jest jednocześnie studentem psychologii biznesu w SWPS.

Czy naukę można połączyć z biznesem? Jak studiować, żeby odnieść sukces zawodowy? Jak badania naukowe mogą pomóc firmom prywatnym i administracji publicznej? W dwóch odcinkach programu „Można!” Andrzej Tucholski rozmawiał z Piotrem Voelkelem – polskim biznesmanem oraz Anną Czoską – młodą twórczynią start-upu. W najnowszym odcinku rozmawia z dr hab. Alicją Grochowską – psychologiem biznesu SWPS.

Grudniowy odcinek dotyczy badań prowadzonych przez naukowców i studentów SWPS nad marką miasta Warszawa. – Bardzo często mówi się o Warszawie jak o mieście zmian. Ta dynamika miasta jest w dużej mierze zasługą ludzi młodych. Warszawa jako jedno z nielicznych miast w Polsce przyciąga ich najmocniej – mówi dr hab. Alicja Grochowska, która zachęca studentów do pracy nad marką miast w trakcie prac dyplomowych.

W pierwszym odcinku wystąpił Piotr Voelkel, przedsiębiorca, inżynier, znawca sztuki i promotor polskiego designu, mecenas wielu projektów kulturalnych i edukacyjnych. Współwłaściciel Grupy Kapitałowej Vox i współzałożyciel SWPS. W rozmowie z Andrzejem Tucholskim opowiadał o początkach swojej kariery zawodowej i obecnych marzeniach.

Gościem drugiego odcinka „Można!” była Anna Czoska – absolwentka SWPS, twórczyni projektu Virtual Recruiter. Anna Czoska stworzyła pierwszą na świecie aplikację mobilną, która umożliwia symulację rozmowy kwalifikacyjnej z pytaniami wykorzystywanymi w procesie HR. Podzieliła się swoimi refleksjami nad tworzeniem własnego projektu biznesowego, rozwijania go i podbijania rynku amerykańskiego.

Wszystkie odcinki można obejrzeć w serwisie YouTube na kanale SWPS. Więcej na www.youtube.com/user/SWPSpl

************************

Szkoła Wyższa Psychologii Społecznej to nowoczesne centrum naukowo-dydaktyczne, które oferuje interdyscyplinarne studia społeczno-humanistyczne w Warszawie, Wrocławiu, Sopocie, Poznaniu i Katowicach. Od 17 lat uczelnia jest jednym z najważniejszych ośrodków studiów psychologicznych w kraju. Obecnie kształci około 14,4 tys. studentów. Uczelnia posiada uprawnienia do nadawania stopnia naukowego doktora w dyscyplinach: psychologia (w Warszawie i Wrocławiu), kulturoznawstwo, socjologia i prawo oraz doktora habilitowanego w dyscyplinach psychologia (w Warszawie i Wrocławiu) i kulturoznawstwo. Tradycją SWPS są cykle otwartych imprez naukowych, popularnonaukowych i kulturalnych. Częstymi gośćmi uczelni są światowej sławy naukowcy, znani artyści i przedstawiciele świata mediów. SWPS jest organizacją społecznie odpowiedzialną, m.in. wspiera rozwój sztuki, realizując cykl wydarzeń Kultura Wysokich Napięć. 

Polecane Uczelnie

Najczęściej Oglądane