Informator o Szkołach Wyższych, Policealnych i Językowych

Ferie zimowe w Anglii 2015 - szansa na podszkolenie języka

Okres zimowych ferii to okazja nie tylko do odpoczynku, podróży, zwiedzania ale również do wykorzystania tego czasu na naukę w sprzyjających okolicznościach. Jedni mają ferie krótsze, inni dłuższe, jednakże dla odbycia kursu językowego wystarczą dwa tygodnie ferii, by zauważyć znaczący efekt nauki.

„Doskonałym środowiskiem do nauki jest kraj, w którym język doskonalony jest urzędującym. Chcąc podszkolić angielski udać się warto do Anglii, gdzie poznamy nie tylko angielski literacki ale również potoczny język, młodzieżowy slang, gwarę i regionalizmy, których trudno się nauczyć z książek czy na kursach w Polsce. Można wyjechać rekreacyjnie, na narty, czy też w bardziej odległe zakątki świata na plażę” podaje Sprachcaffe. W czasie pobytu warto używać jak najwięcej języka obcego, nawet jeśli mamy świadomość, iż robimy błędy lub komunikatywność języka jest ograniczona. Konwersacja sama w sobie sprzyja doskonaleniu umiejętności językowych. Poza wyjazdem czysto wypoczynkowym warto rozważyć wyjazd edukacyjny.

Szkoły językowe oferują szereg kursów językowych właśnie w okresie ferii zimowych. Jeśli termin ferii nie pasuje Ci, to nie jest to problemem bowiem kursy organizowane są przez cały rok i można wybrać najdogodniejszy termin względem siebie. Prócz terminu można także dopasować długość i intensywność kursu, bowiem wyjechać można na tydzień jak i kilka tygodni, w zależności od swoich preferencji, dostępnego budżetu i możliwości. Udział w kursie językowym pozwala zarówno wypocząć, rozerwać się, jak również doszkolić. Wybierając kurs warto zwrócić uwagę na ilość kursantów z Polski na kursie, by nie była zbyt duża a najlepiej wybierać taki kurs, gdzie nie ma nikogo z Polski. Codzienny kontakt z językiem w połączeniu z zajęciami dydaktycznymi prowadzonymi przez doświadczonych nauczycieli języka pozwala osiągnąć niebywałe efekty nauki. Wbrew pozorom zagraniczne kursy wyjazdowe to oferta nie tylko dla uczniów i studentów, ale dla każdego komu zależy na szybkiej nauce, skutecznemu przyswojeniu wiedzy, poszerzeniu słownictwa ale i znajomości międzynarodowych. Najlepszą rekomendacją do udziału w kursie są osoby, które wróciły zadowolone z kursów. Podkreślają one trwałość umiejętności i otwartość, przełamanie trudu konwersacji w języku angielskim, na czym większości uczących się najbardziej zależy.

Zobacz zimowe obozy językowe w Anglii

Zarówno jesień, początek roku szkolnego, akademickiego jak i początek roku to najczęstsze okresy w jakich decydujemy się na podjęcie nauki języka. Postanowienia noworoczne zbiegają się w czasie z okresem ferii zimowych, które są doskonałą okazją do szlifowania języka w sprzyjających okolicznościach. Wiele osób pod wpływem tychże postanowień decyduje się na intensywną naukę angielskiego nie tylko na kursach stacjonarnych ale również na zagranicznych kursach językowych. Anglia zimową porą nie musi być nudna, co prawda niewiele jest na Wyspach Brytyjskich atrakcyjnych kurortów narciarskich, ani też klimat nie sprzyja plażowaniu, to ciepła herbata i piwo w pubach londyńskich mogą wynagrodzić te braki. Kursantów przyciągają niższe ceny w porównaniu z sezonem letnim. Należy pamiętać iż cena kursu to nie jedyna składowa kosztów wyjazdu, a i w kwestii zakwaterowania, zwiedzania i dojazdu zimą sprzyja oszczędnościom. O zakwaterowanie można postarać się u rodzin angielskich jak i w pensjonatach czy bursach. Koszty w zimie są nieco niższe niżeli w sezonie letnim, kiedy większość kursantów prócz nauki chce spędzić w ten sposób wakacje.

Atrakcji zimowych w Londynie jak i poza stolicą UK nie brakuje. Nawet jeśli nie będą to atrakcje na świeżym powietrzu to można z powodzeniem zwiedzić muzea, wystawy jak i wnętrza zabytkowych budynków itd. W samym Londynie warto wybrać się do British Museum, London Eye, czy też Palace of Westminster. Anglia ma również swój urok z uwagi na odmienny od Polski, mniej surowy klimat zimowa porą. To dla niektórych może być dobry czas na ucieczkę przed siarczystym mrozem i zaspami śniegu. Bardziej przyjazny klimat sprzyja wycieczkom po ruinach zamków angielskich, czy zabytkach w postaci muru Hadriana, latarni morskich itp. Chłód sprzyja zasmakowaniu w angielskiej herbacie, bawarce i innych specjałach angielskich, dzięki którym można spędzić miło czas ze znajomymi i nie tylko. Dla tych co nie lubią przesiadywania nad kubkiem ciepłego napoju otworem stoją liczne centra handlowe a w nich także kręgielnie, kina, kluby bilardowe i inne przybytki implementujące rozrywki z całego świata. Bez względu an to co wybierzemy, zawsze musimy zmierzyć się z potrzeba komunikacji w języku angielskim, która jest okazją do ćwiczenia nabytych umiejętności. Jedną z typowo zimowych atrakcji turystycznych UK jest Park Narodowy Snowdonia w północno-zachodniej Walii. To świetny kierunek na wycieczkę będąc w Anglii podczas ferii zimowych. Masyw Snowdon to niesamowite pasmo górskie z wyciągami narciarskimi, godne zobaczenia ze względu na unikalną przyrodę, jak też bliskie sąsiedztwo linii brzegowej.

W Sprachcaffe oferujemy obecnie zniżki aż do 1760 PLN m.in. na wyjazdy w ferie zimowe. Zobacz sam gdzie można spędzić okres ferii zimowych: 

Polecane Uczelnie

Najczęściej Oglądane