Informator o Szkołach Wyższych, Policealnych i Językowych

Pierwsza niepubliczna polska uczelnia skoncentruje się na kształceniu kadr medycznych

Prywatna Wyższa Szkoła Nauk Społecznych, Komputerowych i Medycznych (PWSBiA) zmienia nazwę na Warszawska Uczelnia Medyczna im. Tadeusza Koźluka (WUMed)

"To nie jest tylko kosmetyczna zmiana nazwy - zapewnia dr Waldemar Dębski, Rektor Warszawskiej Uczelni Medycznej.  Przez 30 lat swego działania władze uczelni obserwowały bacznie potrzeby społeczne, zmiany na rynku pracy i reagowały na nie dostosowując swoja ofertę edukacyjną. Tak jest i teraz. Proces przeprofilowania uczelni trwa już od kilku lat. Naszym celem jest wykształcenie profesjonalnej kadry medycznej oraz tej, w profesjach pokrewnych. Ostatnie miesiące pokazały jak bardzo potrzebny jest to kierunek" – dodaje Rektor Dębski.

WUMed oferuje studia związane z aktualnymi potrzebami systemu ochrony zdrowia. Są to m.in. pielęgniarstwo i fizjoterapia. Dużym zainteresowaniem wśród wybierających swoją drogę zawodową cieszą się kosmetologia i dietetyka. 

Nowe kadry związane ze służbą zdrowia to pilny wymóg rynku pracy, ale też paląca potrzeba społeczna. Dokładamy wszelkich starań aby tę lukę wypełnić dobrze wykwalifikowaną grupą naszych absolwentów. Do dyspozycji studentów oddajemy profesjonalną bazę dydaktyczną - rozbudowany własny kampus w dogodnej lokalizacji stolicy, pracownie specjalistyczne wyposażone w najnowszy sprzęt, kadrę dydaktyczną najwyższej klasy. Dzięki współpracy z renomowanymi placówkami ochrony zdrowia w Warszawie i okolicach, zapewniamy także najlepszą  praktyką zawodową.  – podkreśla Rektor WUMedu.

Uczelnia prowadzi studia licencjackie i magisterskie na kierunkach: pielęgniarstwo, kosmetologia, dietetyka, jednolite studia magisterskie na kierunku fizjoterapia, studia inżynierskie na kierunku informatyka i studia licencjackie na kierunku Administracja. Studia prowadzone są w trybie stacjonarnym i niestacjonarnym. 
 

Powiązane artykuły

Pielęgniarstwo i położnictwo nadal najbardziej popularne

Rekrutacja na rok akademicki 2024/25 trwa. Wśród kierunków medycznych najchętniej wybierane są pielęgniarstwo i położnictwo.

czytaj dalej

Warszawska Uczelnia Medyczna rozpoczyna rekrutację na rok akademicki 2024/25!

Zapisy on-line ruszają już 8 kwietnia! Kandydaci na studia mogą wybrać: pielęgniarstwo, położnictwo, ratownictwo medyczne, fizjoterapię, dietetykę lub kosmetologię.

czytaj dalej

Zapraszamy do obejrzenia rozmowy z władzami Warszawskiej Uczelni Medycznej

Pierwszego dnia rekrutacji na rok akademicki 2024/25 zapytaliśmy o najnowsze zmiany w uczelni i plany jej rozwoju.

czytaj dalej

Krok milowy w dydaktyce

Centrum Symulacji Medycznej WUMed otwarte!

czytaj dalej

Przyszłość w Twoich rękach - dosłownie!

Fizjoterapia wciąż jednym z najpopularniejszych kierunków studiów.

czytaj dalej

W tej pracy nie można się bać !

- rozmowa z dr. Krzysztofem Totą, ratownikiem medycznym, wykładowcą i zastępcę dyrektora Instytutu Nauk Medycznych, ds. Ratownictwa Medycznego w Warszawskiej Uczelni Medycznej.

czytaj dalej

W naukach o zdrowiu liczy się profesjonalizm!

Kosmetologia kojarzy się przede wszystkim z poprawianiem urody, a Dietetyka ze sposobem na odchudzanie. To mit a co najmniej ogromne uproszczenie.

czytaj dalej

Pielęgniarstwo wśród najbardziej obleganych kierunków studiów medycznych

W uczelniach wyższych trwa rekrutacja na rok akademicki 2023/24. Kandydaci na studia wciąż chętnie wybierają kierunki medyczne w tym najczęściej pielęgniarstwo.

czytaj dalej

Najpiękniejszy zawód świata nie dla wszystkich. Kto powinien wybrać Położnictwo.

– rozmowa z mgr Małgorzatą Kujko – Wiśniewską, położną, wykładowczynią Warszawskiej Uczelni Medycznej.

czytaj dalej

Warszawska Uczelnia Medyczna 4 maja rozpoczyna rekrutację na rok akademicki 2023/24

Kandydaci na studia mogą wybrać: pielęgniarstwo, położnictwo, ratownictwo medyczne, fizjoterapię, dietetykę lub kosmetologię.

czytaj dalej

Studia z Przyszłością 2023 - to tytuł przyznany Warszawskiej Uczelni Medycznej im. Tadeusza Koźluka

za kierunek studiów podyplomowych TELEPIELĘGNIARSTWO I TELEPOŁOŻNICTWO W PRAKTYCE ZAWODOWEJ PIELĘGNIARKI I POŁOŻNEJ

czytaj dalej

Studia z przyszłością

Warszawska Uczelnia Medyczna kończy rekrutację na rok akademicki 2022/23. Jeszcze tylko do 30 września potrwają zapisy na najbardziej oblegane kierunki medyczne.

czytaj dalej

Polecane Uczelnie

Najczęściej Oglądane