Informator o Szkołach Wyższych, Policealnych i Językowych

Odkryj tajemnice nauki! – Trzecia edycja Dnia Nauki w PWSW

Maj to miesiąc, w którym rozpoczyna się sezon imprez plenerowych. Już 11 maja 2012 r. Państwowa Wyższa Szkoła Wschodnioeuropejska w Przemyślu zaprasza młodzież i mieszkańców do parku Lubomirskich na imprezę edukacyjno-kulturalną Dzień Nauki. Oprócz prezentacji kierunków w PWSW w Przemyślu oraz oferty edukacyjnej szkół ponadgimnazjalnych organizatorzy przygotowali szereg atrakcji dla uczestników.

Liczne quizy, gry zręcznościowe z udziałem rycerzy w ramach miasteczka rycerskiego, planszowe gry ruchowo-edukacyjne i konkursy, dyktando, gry frazeologiczne, w których zawodnicy sprawdzą poziom swojej wiedzy technicznej czy politologicznej, będą przeplatane zawodami sportowymi, w których z kolei będzie można pochwalić się sprawnością fizyczną, sprytem i kondycją. Uczestnicy zmagań powalczą o atrakcyjne nagrody i drobne upominki. Organizatorzy zapewnili również wszystkim przychodzącym w tym dniu do parku możliwość bezpłatnego skorzystania z tyrolki i ścianki wspinaczkowej.

Podczas całego Dnia Nauki będą przeprowadzane eksperymenty fizyczne i chemiczne. Lewitacja, Nie wszystkie kule opadają, Drut tnie ale nie tnie, Spowolnione spadanie – te i inne osobliwości naukowe o tajemniczo brzmiących nazwach pokażą, że nauki ścisłe to nie tylko nudne obliczenia, regułki i wzory, ale pasjonujące zjawiska, często zachodzące w najbliższym otoczeniu. Techniczno-inżynierską część imprezy uzupełnią pokazy robotów mobilnych Explorer, manipulatora robotycznego oraz unikalnego sprzętu geodezyjnego.

W artystyczną część Dnia Nauki wpiszą się natomiast warsztaty rzeźby i rysunku, czy wystawa starych aparatów fotograficznych w zaaranżowanym na ten cel stylowym atelier fotograficznym. Całość uzupełni konkurs na najciekawszy film z imprezy kręcony… komórką.

Rozpoczęcie Dnia Nauki zaplanowano o godz. 10.00. Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych do wyjścia w plener i i skorzystania z atrakcji Dnia Nauki. 

Polecane Uczelnie

Najczęściej Oglądane