Informator o Szkołach Wyższych, Policealnych i Językowych

Korzyści płynące z uważnego życia

Stres, przepracowanie, przemęczenie, natłok myśli, brak cierpliwości, osłabiona koncentracja i kreatywność, trudności w podejmowaniu decyzji, chroniczny ból, przytłoczenie codziennością. Jak w życiu zadbać o właściwy odpoczynek umysłu? Pomocny może być trening uważności, czyli [b]mindfulness[/b].

Psychologowie podczas lutowej Strefy Psyche w SWPS w Poznaniu wyjaśnią, na czym w praktyce polega ta metoda. Najbliższe spotkania już 10 i 13 lutego w siedzibie SWPS, przy ul. ul. Kutrzeby 10 w Poznaniu.

Mindfulness, czyli uważność, to podejście do życia polegające na świadomym doświadczaniu obecnej chwili. Od kilku lat skupia na sobie uwagę psychologów - zarówno teoretyków jak i praktyków. Choć w różnych nurtach psychologii jest nieco odmiennie rozumiana, wyniki badań spójnie pokazują pozytywne efekty uważności związane z różnymi obszarami funkcjonowania człowieka.

W jaki sposób treningiem opartym na mindfulness zatrzymać lawinę myśli, zredukować stres, by lepiej zrozumieć samego siebie i otaczający świat? Czy dzięki medytacji i treningom uważności możemy dodatkowo wspierać leczenie chorób serca, nadciśnienia, lęków czy depresji? Dysponujemy dziś nowoczesnymi metodami treningu "mięśni uważności", tak nadwyrężanymi współczesnym stylem życia. To podejście uczy zatrzymywania lawiny myśli i otwarcia się na doświadczenie.

Uczestnicy warsztatów dowiedzą się, czym jest mindfulness, jak z niej korzystać w codziennych sytuacjach oraz będą mieć okazję do wzięcia udziału we wspólnej praktyce uważności. Warsztat „Uważność, jako sposób na bliższy kontakt ze sobą i otaczającym światem”, poprowadzi Agnieszka Pawłowska. Z kolei o korzyściach płynących z uważnego życia mówić będzie podczas wykładu 13 lutego dr Tomasz Jankowski.

Na wszystkie wydarzenie obowiązują zapisy. Formularze zgłoszeniowe, szczegółowe opisy wydarzeń oraz pełna lista prelegentów i prowadzących warsztaty znajdują się na stronie www.swps.pl/strefa-psyche

Cykl spotkań Strefa Psyche SWPS odbywa się co miesiąc od października 2014 r. do czerwca 2015 r. w pięciu miastach: Warszawie, Wrocławiu, Poznaniu, Sopocie i Katowicach. W tym roku, podczas drugiej edycji projektu, odbędzie się blisko 100 spotkań.

Projekt skierowany jest przede wszystkim do osób dorosłych, które są zainteresowane psychologią, samorozwojem, poprawą jakości swojego życia oraz uzupełnianiem swoich kompetencji zawodowych o praktyczną wiedzę psychologiczną.

************************

Wydział Zamiejscowy SWPS w Poznaniu istnieje od 2010 r. W jego ofercie znajdują się pięcioletnie studia magisterskie z prawa i psychologii, studia I stopnia na kierunkach dziennikarstwo i komunikacja społeczna, gospodarka przestrzenna oraz wzornictwo (School of Form). 

Polecane Uczelnie

Najczęściej Oglądane