Informator o Szkołach Wyższych, Policealnych i Językowych

IV JESIENNE SPOTKANIA ZE ZDROWIEM

28 listopada w siedzibie Wyższej Szkoły Zdrowia w Gdańsku odbyła się IV edycja konferencji z cyklu Jesienne Spotkania ze Zdrowiem.

Tegoroczne IV Jesienne Spotkania ze Zdrowiem to jedno z najważniejszych przedsięwzięć w Trójmieście poświęcone tematyce onkologicznej m.in. żywieniu w chorobie nowotworowej, zabiegom kosmetologicznym  oraz pielęgnacji skóry głowy po przyjmowaniu chemioterapii, kompleksowej opiece pacjenta onkologicznego w oparciu o zabiegi fizjoterapeutyczne. W czasie konferencji poruszone zostały tematy dotyczące profilaktyki nowotworów, a także aspekty psychologiczne.


Celem wydarzenia było uświadomienie uczestnikom jak ważna jest profilaktyka zdrowia i regularne badania.

W panelu konferencyjnym wydarzenia gościliśmy specjalistów z zakresu nauk o zdrowiu, którzy w swoich prelekcjach poruszyli tematy związane z opieką pacjenta onkologicznego. Wśród zaproszonych prelegentów pojawili się eksperci z zakresu psychoonkologi, dietetyki, rehabilitacji medycznej, trychologii oraz kosmetologii. Wydarzenie wzbogacone zostało również panelem dyskusyjnym współorganizowanym ze Stowarzyszeniem Muszkieterowie Szpiku. Celem tego panelu była piękna inicjatywa, tj. uświadamianie osób młodych, które w sposób realny mogą mieć wpływ na życie osób chorych na nowotwory krwi.

Wydarzenie zostało objęte PATRONATEM:

HONOROWYM
przez Wojewodę Pomorskiego Dariusza Drelicha oraz Marszałka Województwa Pomorskiego Mieczysława Struka.

MERYTORYCZNYM
przez Stowarzyszenie Muszkieterowie Szpiku, Pomorskiego Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego Tomasza Augustyniaka, a także

PATRONATEM MEDIALNYM

przez portal Trójmiasto.pl oraz Radio Gdańsk.

Wydarzeniami towarzyszącymi konferencji były warsztaty ruchowe „Ocena funkcjonalna FMS”, przeprowadzone przez mgr Magdalenę Sibigę.

Mamy nadzieję, że organizowane wydarzenie stanowiło  ważny impuls dla pogłębienia wiedzy i świadomości naszego społeczeństwa w zakresie profilaktyki zdrowotnej, kształtowania postaw zdrowego odżywiania i aktywności fizycznej. Tegoroczne Jesienne Spotkania ze Zdrowiem były doskonałą okazja do wymiany doświadczeń, wiedzy i poglądów prezentowanych przez znakomitych prelegentów oraz skorzystania z specjalistycznych konsultacji.
 

Powiązane artykuły

DNI OTWARTE 2022 Wyższej Szkoły Zdrowia w Gdańsku

Przyjdźcie i przekonajcie się jak wygląda nauka w WSZ w Gdańsku. Podczas odwiedzin będziecie mieli okazję zwiedzenia nowoczesnych pracowni specjalistycznych, w których odbywają się zajęcia. Uzyskacie informacje dotyczące rekrutacji na studia.

czytaj dalej

Studia podyplomowe na kierunku Edukator Diabetologiczny

NOWOŚĆ W WYŻSZEJ SZKOLE ZDROWIA W GDAŃSKU

czytaj dalej

Studiuj DIETETYKĘ w Wyższej Szkole Zdrowia w Gdańsku

WSZ w Gdańsku zaprasza wszystkich, którzy chcieliby zgłębić tajniki zdrowego i racjonalnego odżywiania oraz poszerzyć swoją wiedzę na temat funkcjonowania naszego organizmu.

czytaj dalej

ANALIZA SENSORYCZNA KOSMETYKÓW I ŻYWNOŚCI

nowy kierunek studiów podyplomowych

czytaj dalej

Zapraszamy na kierunek KOSMETOLOGIA

do Wyższej Szkoły Zdrowia w Gdańsku

czytaj dalej

TRYCHOLOGIA KOSMETOLOGICZNA - studia podyplomowe

Problemy dotyczące kondycji włosów dotykają coraz większej części społeczeństwa.

czytaj dalej

KOSMETOLOGIA - STUDIA MAGISTERSKIE

ŚCIEŻKA KSZTAŁCENIA - ANTI-AGING

czytaj dalej

Dlaczego warto studiować w Wyższej Szkole Zdrowia w Gdańsku

Nadal nie masz pewności czy kosmetologia to dobry wybór dla Ciebie? Jaką uczelnię wybrać, aby jak najlepiej przygotować się do zawodu?

czytaj dalej

ZAPRASZAMY NA STUDIA DO WYŻSZEJ SZKOŁY ZDROWIA W GDAŃSKU

Rekrutacja w WSZ została już otwarta.

czytaj dalej

ZAPRASZAMY NA DNI OTWARTE WYŻSZEJ SZKOŁY ZDROWIA W GDAŃSKU

przypominamy, że już w dniach 5 – 9 lipca odbędą się Dni Otwarte Wyższej Szkoły Zdrowia w Gdańsku. W tych dniach czekać na Was będzie moc atrakcji i niespodzianek!

czytaj dalej

Zapraszamy na kierunek FIZJOTERAPIA

do Wyższej Szkoły Zdrowia w Gdańsku

czytaj dalej

Nowy kierunek studiów podyplomowych PSYCHODIETETYKA

w ofercie Wyższej Szkoły Zdrowia w Gdańsku

czytaj dalej

Polecane Uczelnie

Najczęściej Oglądane

Polecane Uczelnie