Informator o Szkołach Wyższych, Policealnych i Językowych

Towarzystwo Edukacyjne SOKRATES

Towarzystwo Edukacyjne SOKRATES


Sokrates istnieje od 2002 roku i jest jedyną na Ursynowie szkołą językową posiadającą elitarny znak jakości PASE oraz akredytację Kuratorium Oświaty. Bazując na nowoczesnej metodyce i latach doświadczeń stworzyliśmy spójny program nauczania, wypracowaliśmy skuteczne metody pracy i zbudowaliśmy zespół sprawdzonych nauczycieli i metodyków, którzy dbają o to, by nauka przynosiła optymalne efekty, a lekcje były ciekawe i inspirujące.

Prowadzimy zajęcia dla dzieci, młodzieży oraz dorosłych i pracujemy wyłącznie w małych grupach, starannie dobranych pod względem wieku i stopnia zaawansowania. Taki model pracy ułatwia nam osiąganie lepszych efektów, gdyż w kameralnej grupie każdy słuchacz ma szansę otrzymać od lektora tyle uwagi, ile potrzebuje, może aktywniej uczestniczyć w zajęciach i szybciej rozwijać praktyczne umiejętności.

T.E. Sokrates Kabaty
ul. Wąwozowa 20
02-796 Warszawa
tel. 22 44 80 334, 22 44 80 335
e-mail: kabaty@tesokrates.com.pl

T.E. Sokrates Natolin
ul. Belgradzka 44
02-793 Warszawa
tel. 22 436 57 50, kom. 504 182 159
e-mail: natolin@tesokrates.com.pl

Naszym uczniom stawiamy ambitne wyzwania: dzieci rozpoczynające w Sokratesie naukę języka angielskiego w wieku 6-7 lat mają szansę już w gimnazjum osiągnąć poziom matury rozszerzonej i zdobyć certyfikat FCE, a dodatkowo co roku kilku naszych uczniów osiąga sukcesy w konkursach kuratoryjnych i olimpiadach językowych.

Współpracujemy z renomowanymi międzynarodowymi instytucjami edukacyjnymi (min. Kings Colleges) i oprócz stacjonarnych kursów językowych oferujemy usługi w zakresie doradztwa edukacyjnego dla kandydatów na studia w Wielkiej Brytanii i USA.

Naszą kadrę dobieramy wyjątkowo starannie, by każdy lektor łączył wiedzę językową z solidnym przygotowaniem pedagogicznym. Nasi lektorzy – polscy i native speakers – to ciekawe osobowości i pedagodzy o wysokich kwalifikacjach oraz bogatym, często międzynarodowym doświadczeniu, którzy do każdego ucznia podchodzą indywidualnie.

W trosce o wysoką jakość nauczania zapewniamy stały nadzór metodyczny, co oznacza, że nad pracą nauczycieli i przebiegiem każdego kursu czuwa metodyk, który codziennie w wyznaczonych godzinach pełni dyżury i jest dostępny dla słuchaczy oraz rodziców uczących się w naszej szkole dzieci.

Zajęcia odbywają się w komfortowych i odpowiednio wyposażonych salach lekcyjnych, w ośrodkach położonych w idealnej lokalizacji – tuż przy stacjach metra. Naszym niewątpliwym atutem są także konkurencyjne ceny i ‘nie odchudzane’ godziny lekcyjne. Inwestycja w kurs w naszej szkole z pewnością się opłaci.

12 powodów, dla których warto wybrać Sokratesa!

Uczymy skutecznie i praktycznie, a nasi uczniowie naprawdę mówią w języku obcym. Już po semestrze nauki nawet 5-letnie dzieci komunikują się na zajęciach po angielsku z nauczycielem oraz rówieśnikami z grupy.

Jesteśmy jedyną na Ursynowie szkołą realizującą program National Geographic Learning, a nasi uczniowie poprzez język angielski zdobywają nową wiedzę z dziedziny przyrody, geografii i historii. Dzięki temu nauka jest podwójnie efektywna!

Wierzymy, że dzieci lepiej przyswajają wiedzę w przyjaznej atmosferze i chcemy, by nauka sprawiała im frajdę. W naszych szkołach zajęcia odbywają się w  komfortowych warunkach, z wykorzystaniem kreatywnych gier i zabaw językowych oraz mądrze dobranych multimediów.

Rozbudzamy zainteresowanie językiem i światem dzięki lekcjom, na których nie jest nudno. Uczymy z pasją i zachęcamy dzieci do rozwijania własnych pasji – na przykład do pisania opowiadań po angielsku, które wydajemy potem w formie prawdziwych książek!

Osiągamy wymierne rezultaty – nasi uczniowie przed ukończeniem 6 klasy uzyskują poziom egzaminu gimnazjalnego. Odnoszą również sukcesy w olimpiadzie języka angielskiego OJAG oraz konkursie kuratoryjnym z języka angielskiego. W latach 2016–17 mieliśmy aż 5 laureatów, którzy zostali przyjęci do najlepszych warszawskich liceów.

Nauczyciele są gwarancją skutecznej nauki języka, dbamy więc o ich rozwój zawodowy i zapewniamy dobre warunki pracy. Większość naszego zespołu jest z nami od wielu lat – z czego jesteśmy bardzo dumni –  a dzieci po wakacjach wracają do znanych i lubianych nauczycieli!

97/100 pkt to doskonały wynik – tyle punktów uzyskaliśmy podczas ostatniej inspekcji PASE w maju 2016 roku. Naszą zasadą jest regularne poddawanie jakości naszej pracy obiektywnej zewnętrznej weryfikacji. Jako jedyna szkoła na Ursynowie zdobyliśmy elitarny certyfikat PASE potwierdzający jakość oferowanych przez nas usług. Posiadamy również akredytację Kuratorium Oświaty.

Uzyskaliśmy status Cambridge Preparation Centre i co roku kandydaci z naszej szkoły przystępują do egzaminów Cambridge First i Advanced.  O skuteczności naszych kursów egzaminacyjnych świadczy zdawalność na poziomie 100%.

Wspieramy młode talenty oraz stwarzamy dzieciom możliwości wykazania się wiedzą i kreatywnością także poza murami naszej szkoły. Organizujemy i współorganizujemy popularne dzielnicowe konkursy, takie jak dyktando Warsaw Super Spellers, konkurs realioznawczy English-Speaking Countries in a Nutshell, konkurs literacki Harley’s Adventures oraz test języka angielskiego Whizz Kids Quiz

Zachęcamy naszych uczniów do czytania . W minionym roku szkolnym w ramach projektu charytatywnego Read’n’Help dzieci przeczytały ponad 3000 książek w języku angielskim.

Stworzyliśmy największą na Ursynowie bibliotekę anglojęzyczną, którą ciągle wzbogacamy, by nasi uczniowie chcieli czytać, bowiem widzimy, że czytanie w języku obcym przekłada się na szybszy rozwój sprawności językowych.

W naszej szkole oprócz języka uczymy również pomagania innym. Wraz z naszymi uczniami, którzy biorą udział w charytatywnym projekcie czytelniczym Read’n’Help, wspieramy sierociniec i szkołę w miejscowości Ayveyo w Kenii. W ramach tego projektu, począwszy od 2016 roku, podsumowujemy przed wakacjami wyniki kolejnej edycji Read’n’Help i przekazujemy na rzecz sierocińca i szkoły złotówkę za każdą przeczytaną książkę!


Języki

Angielski

 • kursy ogólne
 • kursy konwersacyjne
 • kursy egzaminacyjne (FCE, CAE, CPE,)
 • zajęcia indywidualne

Niemiecki

 • kursy ogólne
 • kursy egzaminacyjne (ZD, ZMP)
 • zajęcia indywidualne

Hiszpański

 • kursy ogólne
 • zajęcia indywidualne

Włoski

 • kursy ogólne
 • zajęcia indywidualne

Francuski

 • kursy ogólne
 • zajęcia indywidualne

Rosyjski

 • zajęcia indywidualne

Polski dla obcokrajowców

 • zajęcia indywidualne


Kursy

Kursy językowe dla dzieci
Jesteśmy szkołą językową, w której dzieci skutecznie uczą się porozumiewać w języku obcym: naszym wyróżnikiem jest wysoka efektywność w rozwijaniu umiejętności komunikacyjnych nawet u najmłodszych słuchaczy.
Pracujemy w kameralnych grupach, starannie dobranych pod względem wieku i stopnia znajomości języka, gdzie każde dziecko może liczyć na indywidualną uwagę nauczyciela, który uwzględni jego potrzeby i zainteresowania. Tworzymy przyjazne dzieciom środowisko, sprzyjające rozwijaniu praktycznych umiejętności konwersacyjnych. W naszej metodzie odwołujemy się też do dziecięcej potrzeby twórczego działania i zachęcamy do eksperymentowania z językiem.
Zajęcia prowadzą odpowiednio wykwalifikowani i doświadczeni lektorzy, specjalizujący się w pracy z najmłodszymi, którzy znają sposoby aktywizowania dzieci i dbają o to, by każde z nich w pełni uczestniczyło w lekcjach. W czasie zajęć dzieci poznają praktyczne zwroty i wyrażenia związane z różnorodnymi sytuacjami życia codziennego, a ich tematyka jest ściśle związana z zainteresowaniami młodych słuchaczy. Dokładamy starań, by każde spotkanie było dla dzieci ciekawe i inspirujące –stałymi elementami lekcji są więc gry i zabawy językowo-ruchowe, fragmenty filmów oraz przemawiające do wyobraźni teksty i nagrania dźwiękowe.
Wykorzystujemy nowatorskie metody nauczania, uwzględniające preferencje poznawcze dzieci, i pracujemy w oparciu o nowoczesne podręczniki i materiały edukacyjne. Skrupulatnie monitorujemy postępy każdego dziecka i opisujemy je w raportach semestralnych dla rodziców.


Kursy językowe dla młodzieży 
Jeśli szukasz dla siebie dobrej szkoły językowej, która pomoże Ci rozwiązać problemy z gramatyką, z jakimi borykasz się w szkole, gdzie skutecznie nauczysz się mówić w języku obcym lub przygotujesz do egzaminu, zajęcia są ciekawe, a nauczyciele przyjaźni, kompetentni i pomocni, to trafiłeś pod właściwy adres!
Pracujemy w małych grupach, starannie dobranych pod względem wieku i stopnia znajomości języka, gdzie każdy uczeń może liczyć na indywidualną uwagę i wsparcie nauczyciela, który uwzględni jego potrzeby i problemy. Kwalifikacja do grup poprzedzona jest testem i rozmową z metodykiem szkoły, który pomoże dobrać optymalny dla Ciebie poziom i typ kursu. Zajęcia prowadzą odpowiednio wykwalifikowani i doświadczeni lektorzy, znający specyfikę pracy z młodzieżą, którzy dokładają starań, by każda lekcja przebiegała w przyjaznej atmosferze oraz była ciekawa i inspirująca.
Wyróżnikiem naszej szkoły jest wysoka skuteczność w rozwijaniu umiejętności komunikacyjnych, czyli rozumienia i swobodnego użycia autentycznego, idiomatycznego języka w sytuacjach życia codziennego. Nasi młodzi słuchacze zachęcani są do mówienia o ważnych w ich życiu sprawach i do wyrażania swoich opinii i poglądów. Tematyka zajęć odwołuje się do zainteresowań uczniów; często związana jest z subkulturami młodzieżowymi, muzyką, filmem, realiami i różnicami kulturowymi. Oprócz nauki języka dajemy młodzieży wskazówki, jak skutecznie uczyć się samodzielnie, np. jak poszerzać zasób słownictwa, zapamiętywać zwroty językowe lub poprawić wymowę, i jak rozwiązywać zadania egzaminacyjne. Regularnie monitorujemy postępy każdego ucznia w postaci testów przekrojowych lub egzaminów próbnych, a następnie opisujemy je w raportach semestralnych.


Kursy językowe dla dorosłych
Osoby dorosłe mają do wyboru szeroki wachlarz kursów na różnych poziomach zaawansowania. Zajęcia odbywają się w małych, starannie dobranych grupach, dzięki czemu każdy słuchacz może liczyć na indywidualną uwagę i wsparcie nauczyciela, który uwzględni jego potrzeby i indywidualne problemy.
Wyróżnikiem naszej metody jest wysoka skuteczność w rozwijaniu umiejętności komunikacyjnych, czyli rozumienia i swobodnego użycia autentycznego, idiomatycznego języka w sytuacjach życia codziennego.
Kwalifikacja do grup poprzedzona jest testem i rozmową z metodykiem szkoły, który pomaga dobrać optymalny poziom i typ kursu. Kursy prowadzą odpowiednio wykwalifikowani i doświadczeni lektorzy, potrafiący skutecznie przekazywać wiedzę, którzy dokładają starań, by każda lekcja przebiegała w przyjaznej atmosferze, była ciekawa, inspirująca i efektywna, zaś nad właściwym przebiegiem procesu nauczania czuwa metodyk. Słuchacze mogą korzystać z bezpłatnych konsultacji z lektorem w czasie cotygodniowych dyżurów. Mają również nieograniczony dostęp do szkolnej biblioteki. Na zakończenie każdego semestru słuchacze otrzymują szczegółowe raporty, opisujące ich postępy i umiejętności w różnych obszarach językowych.


Kursy językowe dla firm
Jesteśmy wiarygodnym partnerem w dziedzinie profesjonalnych szkoleń językowych dla klientów instytucjonalnych i korporacyjnych.
Posiadamy wieloletnie doświadczenie, poparte prestiżowym znakiem jakości PASE oraz akredytacją Kuratorium Oświaty. Gwarantujemy wysoki standard usług edukacyjnych, jesteśmy wpisani do Rejestru Firm Szkoleniowych i posiadamy status autoryzowanego ośrodka egzaminacyjnego TOEIC.
Zajęcia prowadzą wykwalifikowani i doświadczeni lektorzy – polscy i native speakers, którzy potrafią inspirować, skutecznie przekazywać wiedzę i motywować do samodzielnej pracy. Wyróżnikiem naszej metody jest wysoka skuteczność w rozwijaniu umiejętności komunikacyjnych, czyli rozumienia i swobodnego użycia autentycznego, idiomatycznego języka w sytuacjach życia codziennego i zawodowego.
Oferujemy indywidualne oraz grupowe szkolenia językowe w zakresie ogólnego i specjalistycznego języka angielskiego, niemieckiego, hiszpańskiego, francuskiego, włoskiego oraz polskiego jako języka obcego. Na życzenie klienta zajęcia prowadzimy w jego siedzibie lub w oddziałach szkoły.
Współpracujemy z uznanymi szkołami językowymi na całym świecie i pośredniczymy w organizacji kursów zagranicznych dla pracowników różnych szczebli oraz kadry menadżerskiej.
Każdy kurs poprzedzony jest skrupulatną oceną poziomu wyjściowego oraz analizą potrzeb klienta, tak, by inwestycja w szkolenie jak najszybciej przyniosła pożądane rezultaty.


Kursy na uczelni:

języka włoskiego
języka rosyjskiego
języka polskiego dla cudzoziemców
języka niemieckiego
języka hiszpańskiego
języka francuskiego
języka angielskiego

Języki na uczelni:

włoski, rosyjski, polski jako język obcy , niemiecki, hiszpański, francuski, angielski

Główny adres uczelni


Towarzystwo Edukacyjne SOKRATES Kabaty
ul. Wąwozowa 20, 02-796 Warszawa
tel. 22 44 80 334, 22 44 80 335
e-mail: kabaty@tesokrates.com.pl


Jak do nas trafić

Polecane Uczelnie

Najczęściej Oglądane