Informator o Szkołach Wyższych, Policealnych i Językowych

ProfiLingua Szkoła Języków Obcych

ProfiLingua Szkoła Języków Obcych


Największa szkoła językowa w Polsce

Jesteśmy częścią Wydawnictw Szkolnych i Pedagogicznych


  • 29 lata doświadczenia 
  • 50000 nauczanych kursantów rocznie
  • 16 nauczanych języków obcych
  • 41 placówek na terenie kraju

Warto uczyć się wśród najlepszych!

GWARANTUJEMY CI SUKCES
ProfiLingua Centrum Edukacji istnieje ponad 28 lat. W tym czasie pomogliśmy tysiącom Kursantów, wspierając ich pasję i rozwój. Wieloletnie doświadczenie przekłada się również na skuteczność – nasi Słuchacze osiągają 95%–100% zdawalności na egzaminach. Świetne rezultaty są wynikiem unikatowego systemu monitorowania ich indywidualnych postępów – ProfiLingua Quality Control, będącego gwarancją sukcesu na egzaminie. Ponadto zapewniamy narzędzia, które czynią naukę nie tylko przyjemną, lecz także skuteczną – podczas zajęć wykorzystujemy tablice interaktywne, a nasi Kursanci mają dostęp do Strefy Słuchacza, e-Platformy, biblioteki i mediateki. 

WYMARZONY CERTYFIKAT? POMOŻEMY CI GO ZDOBYĆ!
Wszystkie nasze placówki mają uprawnienia do przeprowadzania językowych egzaminów certyfikacyjnych – jesteśmy Cambridge English Language Assessment Exam Preparation Centre, akredytowanym centrum egzaminacyjnym TELC, LCCI oraz PTE. Dobrze wiemy, jak uzyskać wymarzony certyfikat językowy – dlatego w naszej ofercie znajdują się specjalne kursy egzaminacyjne, przygotowujące do FCE, CAE, CPE, TELC, LCCI. Nasi najmłodsi kursanci mogą wraz z nami przygotować się do egzaminów Cambridge YLE, KET, PET.

JESTEŚMY ZESPOŁEM PROFESJONALISTÓW Z PASJĄ DO NAUCZANIA
Nasz zespół tworzą przede wszystkim ludzie – świetnie wykwalifikowana kadra lektorów i nauczycieli, której szeregi zasilają między innymi native speakerzy z najróżniejszych zakątków świata, a także nauczyciele egzaminatorzy. To dzięki ich przygotowaniu metodycznemu, nad którym czuwa dyrektor metodyczny, oraz długoletniemu doświadczeniu utrzymujemy najwyższy poziom nauczania – i wciąż sięgamy po więcej.

DOCENIŁY NAS AUTORYTETY
Dzięki niezmiennie wysokiej jakości nauczania, przekładającej się na zadowolenie naszych Słuchaczy, czterokrotnie wyróżniono nas Złotym Laurem Klienta oraz prestiżowym Grand Prix Lauru Klienta przyznanym przez Grupę Media Partner i Przegląd Gospodarczy. Jakość Profi-Lingua doceniły Ministerstwo Rozwoju Regionalnego, Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości oraz Klub Polskie Forum ISO 9000, przyznając nam Złote Godło Najwyższa Jakość Quality International i Jakość Roku. Wysoki standard nauczania podkreśla również Akredytacja Kuratoriów Oświaty przyznana w wielu naszych szkołach (m.in. w Warszawie, Wrocławiu, Poznaniu, Katowicach, Gliwicach, Sosnowcu). Czołowe miejsca w rankingu szkół językowych ,,Newsweeka” potwierdzają, że Profi-Lingua to najlepszy wybór na rynku. 

MARKA BLISKA RODZINIE
Wieloletnie doświadczenie w skutecznym nauczaniu języków obcych, innowacyjne kursy językowe dla dzieci i dorosłych w ofercie oraz zadowolenie i satysfakcja klientów sprawiły, że sieć szkół ProfiLingua otrzymała prestiżową nagrodę Rodzinna Marka Roku. Nagroda przyznawana jest wyłącznie tym markom, które są godne zaufania, oferują produkty i usługi najwyższej jakości, stworzone z myślą o rodzinie, wprowadzają innowacyjne rozwiązania oraz tym, które stawiają na pierwszym miejscu doskonałą obsługę klienta. 


Metody nauczania dorosłych

Metoda PROFI to autorska metoda stworzona na podstawie wieloletnich doświadczeń naszych ekspertów w dziedzinie nauczania języków obcych, łącząca w sobie najskuteczniejsze elementy metody komunikacyjnej, metody naturalnej, metody całkowitego zanurzenia w języku (immersja) oraz metody dualnej (zajęcia prowadzone na zmianę, przez lektorów polskich i natywnych). Jako, że w dzisiejszym świecie znajomość języka obcego wchodzi w zakres tzw. kompetencji kluczowych, celem naszej metody jest nie tylko rozwój językowy, ale i wspieranie słuchacza w doskonaleniu umiejętności nawiązywania kontaktów, współpracy w grupie, prowadzenia dyskusji i negocjacji oraz zdolności samodzielnego pozyskiwania informacji i rozwiązywania problemów w nieszablonowy sposób.

W szkołach ProfiLingua wspieramy model nauki zbliżony do naturalnego przyswajania języka ojczystego. Lektorzy najpierw zachęcają słuchaczy do słuchania, następnie mówienia, a dopiero później ćwiczenia zapisu. To pomaga skoncentrować się na aspekcie komunikatywnym (czyli rozwijaniu umiejętności potrzebnych najbardziej podczas komunikacji z obcokrajowcami) i nie dopuścić do powstania bariery w mówieniu – trudności, która nader często staje na przeszkodzie w rozwoju języka i powoduje frustrację u uczącego się. Aby wzmocnić poczucie korzystania z języka w naturalnych sytuacjach, lektorzy często sięgają po materiały autentyczne (tj. nagrania wideo, radiowe słuchowiska, artykuły z gazet lub portali internetowych). W ten sposób nauka wykracza poza zasięg podręcznika i koncentruje się na praktycznych wydarzeniach, bliskich zainteresowaniom słuchaczy. Dzięki temu słuchacz, np. podczas wyjazdu za granicę, jest wyposażony nie tylko w język, który pozwoli mu się komunikować, ale i świadomość wydarzeń, którymi żyją obcokrajowcy – to sprawia, że pobyt w innym kraju jest o wiele bardziej komfortowy.

Nad przebiegiem i jakością kursu w każdej szkole ProfiLingua, czuwa doświadczony dydaktyk, czyli metodyk szkoły. Pomaga on słuchaczom i wspiera ich w trakcie całego kursu: od momentu znalezienia odpowiedniego typu kursu, przez określenie odpowiednich stylów uczenia, aż do wsparcia w podjęciu decyzji o przystąpieniu do egzaminu międzynarodowego. Metodyk dba o to, by nauka przebiegała w sposób nie tylko efektywny, ale i zorganizowany. Dzięki dwuetapowemu diagnozowaniu umiejętności językowych (pisemnemu i ustnemu) przed rozpoczęciem kursu, nasi słuchacze rozpoczynają naukę od etapu najbardziej odpowiadającego ich aktualnemu stopniowi zaawansowania językowego. Poniższy wykres wskazuje szczeble nauki prowadzące do uzyskania płynności językowej zbliżonej do użytkownika natywnego.

Od lat wiadomo, że nauka języka to znacznie więcej niż praca z książką i zeszytem ćwiczeń. Naukowcy już dawno udowodnili, że mózg najlepiej uczy się, gdy dostaje porcję wiedzy w opakowaniu czegoś, co jest dla niego oderwaniem od rutyny – wyzwania, gry, zabawy. Odpowiednio dobrane do wieku i poziomu słuchaczy gry potrafią fantastycznie stymulować rozwój językowy nie tylko dzieci, ale i dorosłych. Chętnie korzystamy z nich w grupach, które dawno już wyrosły z dzieciństwa, bo wychodzimy poza schematy myślenia, że gry są tylko dla dzieci. Praktyka pokazuje, że dorośli słuchacze zaangażowani w odpowiednio dobrane do wieku i poziomy gry fantastycznie stymulują rozwój językowy i korzystnie wpływają na skuteczne utrwalenie wiedzy. Nasi lektorzy korzystają z podręczników i materiałów kursowych, ale wychodzą poza kontekst i schemat podręcznika. Zamiast przykładów z książek, które niekiedy nie mają związku z codziennością słuchaczy, lektorzy odwołują się do przeżyć i doświadczeń bliskich słuchaczom oraz do ich zainteresowań.

Wiemy, że nie zawsze świat edukacji nadąża za tempem życia poza murami szkół. Dlatego w szkołach ProfiLingua rozwijamy umiejętność uczenia się i samodzielnego zdobywania wiedzy umożliwiającego zdolność do szybkich zmian – życiowych i zawodowych. Aby w pełni dostosować się do oczekiwań naszych słuchaczy, oferujemy szeroki wybór kursów w tak dobranych wariantach, by każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Ponadto, metodycy pomagają w dobraniu najlepszego wariantu zajęć w zależności od poziomu, oczekiwań i planowanego celu. Każdy słuchacz już na początku swojej nauki konsultuje swoje potrzeby i możliwości podczas tzw. analizy potrzeb. To sprawia, że w każdym momencie kursu możemy zaoferować alternatywny plan nauczania lub zajęcia skoncentrowane na innym aspekcie języka.

Każdy z nas posiada własny styl uczenia się. Jest to związane ze sposobem zapamiętywania, zdolnością do skojarzeń, a także pewnymi cechami osobowościowymi. W ProfiLingua nauka skoncentrowana jest na słuchaczu. To oznacza, że nasi lektorzy uwzględniają predyspozycje słuchaczy, analizują ich indywidualne style uczenia się i efektywnie wykorzystują je w procesie rozwoju językowego. Dzięki temu słuchaczom łatwiej jest przyswajać wiedzę skutecznie i samodzielnie.


DLA KOGO

FORMA ZAJĘĆ

TYPY KURSÓW


Kursy na uczelni:

maturalne
matematyki
języka włoskiego
języka szwedzkiego
języka rosyjskiego
języka polskiego dla cudzoziemców
języka niemieckiego
języka japońskiego
języka hiszpańskiego
języka francuskiego
języka duńskiego
języka angielskiego

Języki na uczelni:

włoski, rosyjski, niemiecki, hiszpański, francuski, duński, angielski

Główny adres uczelni


Profi - Lingua SJO - Winogrady
ul. Słowiańska 55c, 61-664 Poznań
Telefon .   726 410 080

Jak do nas trafić

Polecane Uczelnie

Najczęściej Oglądane