Informator o Szkołach Wyższych, Policealnych i Językowych

AMA Film Academy Warszawa

AMA Film Academy Warszawa


 NAKRĘĆ SIĘ NA FILM UCZ SIĘ OD NAJLEPSZYCH

W Warszawie są prowadzone kierunki bezpośredniego, praktycznego kształcenia zawodowego w zawodach filmowych. AMA była prekursorem kształcenia w nowych zawodach filmowych już kilka lat temu wprowadzając kierunki: operatorsko-oświetleniowy, czy montaż/color grading, czy specjalizację VFX. Absolwenci tych kierunków pracują już w zawodach jako koloryści, oświetlacze, asystenci kamery, steadicamu, czy jako specjaliści VFX w studiach postprodukcji. AMA Warszawa oferuje kierunki kształcenia w wielu współczesnych dziedzinach realizacji obrazu i dźwięku filmowego.

Zajęcia są prowadzone głównie na planach filmowych, w firmach oświetleniowych, rentalach sprzętu kamerowego i grip, studiach postprodukcji, halach zdjęciowych, studiach color gradingu. Zajęcia studyjne w studio filmowym, teoretyczne i praktyczne także w siedzibie AMA Warszawa. Po ukończeniu każdego z kursów otrzymuje się Dyplom AMA.


AMA 
WARSZAWA KIERUNKI NIESTACJONARNE

Kierunek Cinematography Camera w Warszawie

Kierunek Cinematography Camera w Warszawie to nowatorski, jedyny w Polsce, wzorowany na systemie kształcenia w Europie zachodniej – roczny kurs na poziomie zaawansowanym, przygotowujący do profesjonalnej pracy w operatorskich zawodach technicznych. Absolwent Kierunku jest gotowy do podjęcia pracy w profesjonalnej branży audiowizualnej na stanowiskach:

 • Operator Kamery (szwenkier)
 • Asystent Operatora Focus Puller
 • Asystent Operatora DIT (Digital Imaging Technician)

Wszystkie zajęcia na kierunku Cinematography Camera odbywają się w Warszawie, przy ul.Baletowa 30D, w sali wykładowej i magazynie sprzętu. Zajęcia praktyczne odbywają się w obiekcie AMA, oraz w poszczególnych rentalach i na planach filmowych.

więcej ...

Kierunek Cinematography Light/Grip w Warszawie

Kierunek Cinematography Light/Grip w Warszawie to nowatorski, jedyny w Polsce, wzorowany na systemie kształcenia w Europie zachodniej – roczny kurs na poziomie zaawansowanym, przygotowujący do profesjonalnej pracy w operatorskich zawodach technicznych. Absolwent Kierunku jest gotowy do podjęcia pracy w profesjonalnej branży audiowizualnej na stanowiskach: Oświetlacz filmowy (electrician) lub Wózkarz, operator kranu (Grip technician). Wszystkie zajęcia na kierunku Cinematography Light Grip odbywają się w Warszawie. Planowane zajęcia w Niemczech. Kierunek realizowany jest wspólnie z największym w Polsce światła filmowego: PIRAMIDA  FILM. Współpracujemy z firmami MOVIEBIRD i GRIP SEVEN w zakresie jazdy kamery.

więcej ...

Postproduction/Preproduction cinema w AMA

Kierunek VFX, CGI, 3D, Color Grading, Restoring w AMA FILM ACADEMY to niespotykany w innych szkołach, jedyny w Polsce kurs zagadnień współczesnej cyfrowej preprodukcji i postprodukcji obrazu: Efektów wizualnych VFX, Komputerowo generowanej rzeczywistości, korekcji barwnej obrazu i rekonstrukcji cyfrowej obrazu. Kurs jest dedykowany zarówno początkującym adeptom, jak i zaawansowanym kandydatom, którzy chcą rozwijać swoje umiejętności na poziomie profesjonalnym. Każdy z uczestników wybiera odpowiednią dla siebie specjalność.

wiecej ...

DOP MASTERCLASS - Podyplomowy Kierunek Operatorski 

DOP  Masterclass  w AMA WARSZAWA i w AMA KRAKÓW to trwający pół roku praktyczny kurs sztuki operatorskiej na poziomie zaawansowanym, prowadzony w formie warsztatowej. Przygotowuje do samodzielnej pracy profesjonalnego operatora filmowego. Kurs może być prowadzony częściowo  w języku angielskim. Kurs odbywa się 2 razy w roku, w semestrze zimowych i w semestrze letnim.

Kierunek jest prowadzony w siedzibie AMA w Warszawie, przy pełnym wsparciu sprzętu profesjonalnego od naszych 2 głównych, oficjalnych partnerów: NON STOP FILM SERVICE – powered by Ludwig Kamera w zakresie. sprzętu zdjęciowego i PIRAMIDA FILM w zakresie sprzętu oświetleniowego. Zajęcia grip przy wsparciu PANAVISION POLSKA.

Siedziba AMA warszawa jest w budynku Non Stop Film Service, zajęcia odbywają się w studio Kosmos – Piramida Film i studio Non Stop Film Service.

więcej ...

Kierunek Operatorski w AMA 

Kierunek Operatorski w AMA KRAKÓW i w AMA WARSZAWA to intensywny dwuletni kurs na poziomie podstawowym, średnim i zaawansowanym, przygotowujący do zawodu operatora filmowego lub kontynuacji nauki na Podyplomowym Kierunku Operatorskim w AMA FILM ACADEMY albo na innych uczelniach filmowych. Absolwent Kierunku jest gotowy do podjęcia pracy w branży audiowizualnej, przy tworzeniu prostych, komercyjnych form filmowych, dokumentalnych, telewizyjnych czy reklamowych. Jego celem może być jednak praca w filmie fabularnym, nic zatem nie stoi na przeszkodzie, aby zabłysnął na festiwalach jako autor zdjęć o oryginalnym i rozpoznawalnym stylu, na wzór wykładowców, z którymi zetknął się podczas studiów.

więcej ...

Kierunek Realizacja Dźwięku w AMA

Kierunek Realizacja Dźwięku w Filmie, Grach i Multimediach w AMA KRAKÓW i w AMA WARSZAWA to kompleksowy kurs realizacji dźwięku w filmie i pokrewnych formach audiowizualnych, przede wszystkim w grach i całym obszarze gamingu – od nagrania dźwięku na planie, poprzez jego obróbkę i postprodukcję do finalnego zgrania ścieżki dźwiękowej. Kurs obejmuje również zaawansowane zagadnienia opracowań muzycznych oraz nagrywania i wykorzystywania muzyki filmowej. Ważnym obszarem jest nauka kreacji współczesnego świata dźwięku.

więcej ... 

Kierunek Aktorstwo Filmowe w AMA

Kierunek Aktorstwo Filmowe (Camera Acting) w AMA KRAKÓW i w AMA WARSZAWA to jedyny kierunek o takim profilu w Polsce. Jest przeznaczony zarówno dla początkujących adeptów sztuki aktorskiej, jak i dla studentów szkół aktorskich oraz rozpoczynających pracę aktorów, chcących udoskonalić swój warsztat filmowy.

Zaawansowany i profesjonalnie prowadzony kurs występowania przed kamerą, wzorowany na znanym w zachodniej Europie i USA programie Camera Acting. Na Kierunku Aktorskim w AMA uczą znani, dysponujący nowoczesnym warsztatem aktorzy filmowi i teatralni, specjaliści od poszczególnych elementów warsztatu aktorskiego, reżyserzy i operatorzy filmowi. W AMA FILM ACADEMY zajęcia prowadzą wyłącznie wykładowcy aktywni zawodowo, pracujący w filmie, TV oraz w reklamie.

więcej ...

Realizacja Transmisji Live

Profesjonalny, praktyczny kurs na poziomie zaawansowanym w zakresie: operator kamery, realizator obrazu i dźwięku, reżyser światła, montażysta live programów przeznaczonych do streamingu live i nagranego w internecie i telewizji.Jedyny w Polsce taki kurs nowoczesnej realizacji obrazu i programów live. Kurs odbywa się w siedzibie AMA w Warszawie.

więcej ...


AMA 
WARSZAWA KIERUNKI ONLINE

Kierunek Scenariopisarstwo w AMA

Kierunek Scenariopisarstwo w AMA FILM ACADEMY to roczny intensywny kurs pisania scenariuszy prowadzony metodą e-learning. Przygotowuje do pracy przy tworzeniu tekstów będących podstawą produkcji audiowizualnych. Celem AMA jest dostarczenie słuchaczom praktycznych narzędzi, umożliwiających pracę w branży audiowizualnej, ale również zainspirowanie najzdolniejszych absolwentów do poszukiwania własnego, niepowtarzalnego stylu i tworzenia autorskich projektów filmowych, które przyniosą im uznanie krytyki i nagrody na festiwalach.

więcej ...

Produkcja filmowa Online

Kierunek Produkcja Filmowa w AMA FILM ACADEMY to intensywny roczny kurs online przygotowujący do zawodu kierownika produkcji oraz producenta, sprawnie funkcjonującego w realiach nowoczesnego przemysłu filmowego. Absolwent Kierunku jest gotowy do samodzielnej pracy w pionie produkcyjnym, ale także do twórczej realizacji swych autorskich projektów filmowych. AMA kształci kompleksowo, dając możliwość nabycia kompetencji tak w ekonomiczno – finansowych, jak i kreatywnych aspektach zawodu.

więcej ...

Professional film language

Profesjonalny kurs języka anielskiego z całkowitym uwzględnieniem nomenklatury filmowej, potrzebnej do pracy w produkcji filmowej po anielsku. Kurs na poziomie średniozaawansowanym. Jedyny w Polsce taki kurs oficjalnej i żargonowej nomenklatury filmowej używanej w krajach europejskich, USA, Azji. Kurs odbywa się  online.

więcej...


Kształcimy: 

 • Operatorów kamery,
 • Asystentów Focus Puller, 
 • Asystentów DIT, 
 • Oświetlaczy, 
 • Techników GRIP,
 • Specjalistów VFX, 
 • Specjalistów postprodukcji i preprodukcji cyfrowej, 
 • Animatorów 3D, Kolorystów, 
 • Realizatorów obrazu filmowego, 
 • Specjalistów transmisji live.

Główny adres uczelni


Jak do nas trafić

Powiązane artykuły

Postproduction /Preproduction cinema w AMA FILM ACADEMY WARSZAWA

Profesjonalny, praktyczny kurs na poziomie zaawansowanym w zakresie: VFX – cyfrowe efekty wizualne, CGI- computer-generated imagery, Animacja 3D, Color Grading – korekcja barwna obrazu, Korekcja barwna obrazu, Film Restoring.

czytaj dalej

Kierunek Cinematography Light/Grip w Warszawie

Profesjonalny, praktyczny kurs na poziomie zaawansowanym w zakresie: oświetlacz filmowy, grip technician. Przygotowuje do samodzielnej pracy na planie filmowym.

czytaj dalej

Polecane Uczelnie

Najczęściej Oglądane

Polecane Uczelnie