Informator o Szkołach Wyższych, Policealnych i Językowych

AMA Film Academy Warszawa

AMA Film Academy WarszawaAMA Film Academy


AMA jest prekursorem kształcenia w nowych zawodach filmowych. Absolwenci AMA pracują już w zawodach jako operatorzy kamer, oświetlacze, asystenci kamery, steadicamu, asystenci reżysera, koloryści, animatorzy 3D, czy jako specjaliści VFX. AMA Warszawa rozwiją koncepcję zawodowego kształcenia filmowego, odpowiadając na potrzeby rynku, także w aspekcie produkcji międzynarodowych.

AMA Warszawa oferuje kierunki kształcenia w wielu współczesnych zawodach związanych bezpośrednio z realizacją i postprodukcją obrazu i dźwięku w dziele filmowym. Zajęcia są prowadzone głównie na planach filmowych, w firmach oświetleniowych, rentalach sprzętu kamerowego i grip, studiach postprodukcji i color gradingu, halach zdjęciowych. Zajęcia teoretyczne i praktyczne odbywają się w siedzibie AMA Warszawa na terenie Wytwórni Filmów Dokumentalnych i Fabularnych. Kierunki prowadzone są w trybie niestacjonarnym. Po ukończeniu każdego z kursów Słuchacz otrzymuje Dyplom AMA Film Academy.Kierunki Filmowe w AMA Film Academy w Warszawie


KIERUNKI NIESTACJONARNE: 

Kierunek Operatorski Camera/Light 

To roczny kurs na poziomie zaawansowanym, przygotowujący do profesjonalnej pracy w operatorskich zawodach technicznych.  Słuchacze uczą się podstaw sztuki operatorskiej, oraz praktycznych zagadnień technicznych i technologicznych z dziedzin: Camera operator, Focus puller, DIT, oświetlacz ( gaffer ) a także z zagadnień sztuki operatorskiej.

 Poznaj kierunek

Kierunek Post / Pre Production Cinema

Kierunek VFX, CGI, 3D, Color Grading, Restoring w AMA FILM ACADEMY to niespotykany w innych szkołach, jedyny w Polsce kurs zagadnień współczesnej cyfrowej preprodukcji i postprodukcji obrazu: Efektów wizualnych VFX, Komputerowo generowanej rzeczywistości, korekcji barwnej obrazu i rekonstrukcji cyfrowej obrazu. Kurs jest dedykowany zarówno początkującym adeptom, jak i zaawansowanym kandydatom, którzy chcą rozwijać swoje umiejętności na poziomie profesjonalnym.

Poznaj kierunek

Kierunek Aktorstwo Filmowe 

Prowadzony w trybie stacjonarnym. Dwuletni, dzienny, zaawansowany i profesjonalnie prowadzony kurs występowania przed kamerą, wzorowany na znanym w zachodniej Europie i USA programie Camera Acting. Na Kierunku Aktorskim w AMA uczą znani, dysponujący nowoczesnym warsztatem aktorzy filmowi i teatralni, specjaliści od poszczególnych elementów warsztatu aktorskiego, reżyserzy i operatorzy filmowi. W AMA FILM ACADEMY zajęcia prowadzą wyłącznie wykładowcy aktywni zawodowo, pracujący w filmie, TV oraz w reklamie.

Poznaj kierunek

Kierunek Operatorski

Intensywny dwuletni kurs na poziomie podstawowym, średnim i zaawansowanym, przygotowujący do zawodu operatora filmowego lub kontynuacji nauki na Podyplomowym Kierunku Operatorskim w AMA FILM ACADEMY albo na innych uczelniach filmowych. Absolwent Kierunku jest gotowy do podjęcia pracy w branży audiowizualnej, przy tworzeniu prostych, komercyjnych form filmowych, dokumentalnych, telewizyjnych czy reklamowych. Jego celem może być jednak praca w filmie fabularnym, nic zatem nie stoi na przeszkodzie, aby zabłysnął na festiwalach jako autor zdjęć o oryginalnym i rozpoznawalnym stylu.

Poznaj kierunek

Kierunek Reżyseria / I AD

To nowatorski w polskim szkolnictwie kurs przygotowujący do zawodu reżysera w funkcji I AD (pierwszy asystent reżysera) zgodnie z międzynarodowym systemem produkcji filmowej. Kierunek daje możliwość podjęcia pracy w branży audiowizualnej. Pozwala na tworzenie prostych, komercyjnych form filmowych, dokumentalnych, telewizyjnych czy reklamowych, ale przede wszystkim wejść do produkcji filmowej w funkcji II Reżysera / I AD.  

Poznaj kierunek


AMA FILM ACADEMY rozpoczęła rekrutację na nowy rok akademicki 2023/2024 


Kierunki Filmowe w AMA Film Academy w Warszawie


KIERUNKI NIESTACJONARNE: 

Kierunki Filmowe w AMA Film Academy w Krakowie


KIERUNKI NIESTACJONARNE: 

KIERUNKI STACJONARNE: 

KIERUNKI ONLINE:Główny adres uczelni


Jak do nas trafić

Powiązane artykuły

Postproduction /Preproduction cinema w AMA FILM ACADEMY WARSZAWA

Profesjonalny, praktyczny kurs na poziomie zaawansowanym w zakresie: VFX – cyfrowe efekty wizualne, CGI- computer-generated imagery, Animacja 3D, Color Grading – korekcja barwna obrazu, Korekcja barwna obrazu, Film Restoring.

czytaj dalej

Kierunek Cinematography Light/Grip w Warszawie

Profesjonalny, praktyczny kurs na poziomie zaawansowanym w zakresie: oświetlacz filmowy, grip technician. Przygotowuje do samodzielnej pracy na planie filmowym.

czytaj dalej

Polecane Uczelnie

Najczęściej Oglądane

Polecane Uczelnie