Informator o Szkołach Wyższych, Policealnych i Językowych

Zanim zabrzmi Gaudeamus

To czas, kiedy podejmujecie jedną z najważniejszych decyzji w życiu. Proponujemy Wam studia na Uniwersytecie Jana Kochanowskiego w Kielcach, największej świętokrzyskiej uczelni.

Wybór kierunku studiów i uczelni ma duży wpływ na nasze dalsze losy. Warto się dobrze do tego przygotować i poznać ofertę uczelni wyższych.  – Oferujemy bardzo szeroką ofertę kształcenia we wszystkich dziedzinach wiedzy. Dla maturzystów przygotowaliśmy 2716 miejsca na studiach pierwszego stopnia, dla osób z tytułem licencjata  1300  miejsc na studiach drugiego stopnia – mówi Agnieszka Świerczek, kierownik Działu Nauczania UJK.

Jedni z Was lubią matematykę, inni pięknie śpiewają lub rysują. Są osoby, które piszą wiersze i tacy, którzy z łatwością tworzą aplikacje mobilne. Miłośnicy zwierząt lub polityki, zafascynowani historią oraz marzący o pracy nauczyciela, lekarza lub pielęgniarki. Ci, którzy chcą założyć gabinet kosmetyczny, biuro podatkowe lub kancelarię prawną.

Uniwersytet powinien być otwarty dla wszystkich, dlatego przygotowaliśmy ofertę na 50 kierunkach studiów w Kielcach, Piotrkowie Trybunalskim i Sandomierzu.

Już można zapisać się na studia na internetowej stronie rekrutacji: https://rekrutacja.ujk.edu.pl – Należy założyć konto, wpisać niezbędne dane i wybrać interesujący kierunek studiów. System internetowy sam poprowadzi kandydata przez ten proces – tłumaczy Agnieszka Świerczek. Tu istotna informacja, w ramach jednej opłaty rekrutacyjnej, która wynosi 85 złotych, można zapisać się na dwa kierunki studiów.

Na początku lipca tegoroczni maturzyści poznają wyniki majowego egzaminu i jesteśmy przekonani, że będą dobre.  Należy wtedy ponownie zalogować się do systemu rekrutacji i wpisać swój wynik egzaminu maturalnego. Jest na to czas do poniedziałku, 9 lipca. Po wykonaniu tych czynności należy czekać do środy, 11 lipca. Wtedy ogłoszone zostaną wyniki rekrutacji i mamy nadzieję, że będzie to dla Was szczęśliwy dzień. Ci, którzy dostaną się na wymarzony kierunek studiów mają czas do 18 lipca na dostarczenie dokumentów. Tym razem już papierowych, nie wirtualnych.  Po załatwieniu formalności czekają ich najdłuższe wakacje w życiu.

Osoby, które nie dostały się na studia podczas pierwszego etapu rekrutacji nie powinny załamywać rąk. Na kierunkach, gdzie będą wolne miejsca przeprowadzony zostanie drugi etap rekrutacji, który potrwa od 20 lipca do 17 września. Dwa dni później ogłoszone zostaną wyniki tego etapu rekrutacji.

W październiku spotykamy się w naszym pięknym Kampusie Uniwersyteckim i znowu zabrzmi „Gaudeamus”.
Życzymy powodzenia w rekrutacji na wybrane studia.

Do zobaczenia na Uniwersytecie Jana Kochanowskiego!

************************

Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach jest jednym z 18 uniwersytetów państwowych w Polsce, jedynym w województwie świętokrzyskim. Oferuje kształcenie na poziomie studiów licencjackich, magisterskich, doktoranckich i podyplomowych.



 

Polecane Uczelnie

Najczęściej Oglądane