Informator o Szkołach Wyższych, Policealnych i Językowych

Wykaz kierunków studiów podyplomowych w semestrze zimowym 2018/2019 w WST w Katowicach

Architektura Wnętrz, Konstrukcja i Technologia Ubioru, Projektowanie 3D, Grafika Reklamowa.

Opis kierunków studiów podyplomowych


ARCHITEKTURA WNĘTRZ


CEL STUDIÓW

Celem studiów jest przekazanie słuchaczom profesjonalnej wiedzy oraz praktycznych umiejętności z zakresu projektowania ze szczególnym uwzględnieniem problematyki projektowania wnętrz mieszkalnych, użyteczności publicznej, wnętrz specjalnego przeznaczenia, zieleni we wnętrzach i towarzyszącej zabudowie, zagadnień konserwatorskich w architekturze wnętrz oraz wystawiennictwa. Podczas studiów słuchacze zdobywają praktyczne umiejętności projektowe wzbogacone wiedzą humanistyczną z zakresu historii sztuki, materiałoznawstwa i dekorowania wnętrz o różnym przeznaczeniu.

ADRESACI STUDIÓW

Studia adresowane są do osób, które posiadają dyplom ukończenia dowolnych studiów wyższych, zajmują się zawodowa wyposażaniem i wystrojem wnętrz, jak i do wszystkich, którzy pasjonują się projektowaniem i aranżacją wnętrz, chcą rozszerzyć swoje horyzonty w dziedzinie nowoczesnego design’u oraz zamierzają związać swoją przyszłość zawodową z pracą projektową.

PO UKOŃCZENIU STUDIÓW PODYPLOMOWYCH

Absolwenci posiadają podstawowy stopień świadomości twórczej w operowaniu formami dostępnymi dla architekta wnętrz, pozwalający na wykonanie zaplanowanego efektu wrażeniowego u odbiorcy.

czas trwania 1 rok - 2 semestry

czesne za semestr:  2.100 zł (3 raty x 740 zł)

 

 


PROJEKTOWANIE 3D


CEL STUDIÓW

Celem studiów jest pozyskanie wiedzy i umiejętności projektowania 3D z wykorzystaniem wybranego oprogramowania komputerowego. Na studiach słuchacze zapoznają się z zagadnieniami z zakresu modelowania 3D - Sketchup+Vray, Autocad, 3dsMax. Podczas studiów słuchacze zdobędą praktyczne umiejętności projektowania 2D i 3D form płaskich i przestrzennych . Rozwiną zdolności w zakresie wystawiennictwa, fotografii, animacji. Umiejętności projektowe zostaną wzbogacone wiedzą z zakresu psychofizjologii widzenia, ergonomii, marketingu i prawa autorskiego, social mediów.

ADRESACI STUDIÓW

Adresatami studiów są osoby, legitymujące się dyplomem ukończenia dowolnych studiów wyższych, pasjonatów chcących specjalizować się w projektowaniu 3D (zarówno wnętrz, jak i trójwymiarowej grafiki). Od uczestników wymagana jest podstawowa znajomość obsługi komputera.

PO UKOŃCZENIU STUDIÓW PODYPLOMOWYCH

Absolwenci będą w stanie zaprojektować obiekty 3D, wymodelować trójwymiarową przestrzeń, sporządzić dokumentacje techniczną (rzuty, widoki, przekroje), wykonać wizualizacje, stworzyć prace graficzne w technologii 3D.

czas trwania: 1 rok (2 semestry)

czesne za semestr:  2.500 zł raty (3 x 870 zł)

 

 


GRAFIKA REKLAMOWA


CEL STUDIÓW

Celem studiów jest przekazanie słuchaczom wiedzy z zakresu grafiki projektowej ze wskazaniem na grafikę reklamową. Uczestnicy studiów będą mieli okazję przejść przez cały proces projektowy tworzenia systemu identyfikacji wizualnej, od rozmów z klientem, poprzez pracę koncepcyjną, pracę z komputerem, po przygotowanie publikacji oraz różnych rodzajów wdrożeń. Podczas studiów poruszana będzie również tematyka relacji grafiki z architekturą i przestrzenią miejską

ADRESACI STUDIÓW

Studia adresowane są do osób, które posiadają dyplom ukończenia dowolnych studiów wyższych zamierzających poszerzyć swoją wiedzę w zakresie grafiki reklamowej i projektowania graficznego, jak również do osób pracujących już w branży reklamowej, PR lub architekturze, które zainteresowane są usystematyzowaniem oraz pogłębieniem swojej wiedzy.

PO UKOŃCZENIU STUDIÓW PODYPLOMOWYCH

Absolwenci posiadają niezbędną i komplementarną wiedzę z zakresu kreowania identyfikacji wizualnej przedsięwzięcia, produktu lub firmy. Posiądają również umiejętności pracy z materiałami drukowanymi oraz publikacjami internetowymi różnego rodzaju. Studia te stanowią dobrą podstawę i przygotowanie do podjęcia pracy w agencji reklamowej lub PR, a osobom działającym w branży pozwolą poszerzyć wiedzę.

czas trwania: 1 rok (2 semestry)

czesne za semestr: I semestr: 1.900 zł (3 raty x 680 zł)

 

 


KONSTRUKCJA I TECHNOLOGIA UBIORU


CEL STUDIÓW

Celem studiów jest przekazanie słuchaczom profesjonalnej wiedzy oraz praktycznych umiejętności z zakresu konstruowania i technologii odzieży z uwzględnieniem właściwości nowoczesnych materiałów odzieżowych i dodatków krawieckich. W ramach studiów przeprowadzone zostanie pełne szkolenie w zakresie obsługi i użytkowania najnowszych systemów komputerowych CAD/CAM przeznaczonych do projektowania, konstrukcji, stopniowania szablonów odzieżowych oraz do projektowania i optymalizacji układów kroju. Słuchacze także zapoznają się z obsługą i użytkowaniem nowoczesnych przemysłowych maszyn i urządzeń szwalniczych.

ADRESACI STUDIÓW

Studia adresowane są do osób, które posiadają dyplom ukończenia dowolnych studiów wyższych, zajmują się zawodowo projektowaniem i wytwarzaniem odzieży, jak też do wszystkich, którzy pasjonują się konstrukcją i technologią ubiorów i chcą rozszerzyć swoje horyzonty w dziedzinie nowoczesnego wytwarzania ubiorów oraz zamierzają związać swoją przyszłość zawodową z pracą konstruktora lub technologa odzieży.

PO UKOŃCZENIU STUDIÓW PODYPLOMOWYCH

Absolwent będzie przygotowany do pracy na stanowisku: konstruktora, technologa, a wiedza z zakresu nowoczesnego materiałoznawstwa odzieżowego oraz umiejętności obsługi systemów CAD/CAM, potwierdzone odpowiednimi certyfikatami zwiększą konkurencyjność absolwenta na rynku pracy.

czas trwania: 1 rok - 2 semestry (240 godz.)

czesne za semestr:  2.500 zł (3 raty x 870 zł)


Na poniższe kierunki została ogłoszona rekrutacja uzupełniająca do 31 października 2018 r. :
  • Fotografia Podróżnicza, Reportażowa i Dokumentalna
  • Urbanistyka i Planowanie Przestrzenne
  • Medycyna Estetyczna

Decyzja o uruchomieniu poszczególnych grup zostanie podjęta po zakończeniu rekrutacji.
 

Powiązane artykuły

Studiuj medycynę !

Preferencyjne kredyty dla studentów medycyny z możliwością całkowitego umorzenia

czytaj dalej

KURSY PRZYGOTOWAWCZE NA STUDIA MEDYCZNE

Wyższa Szkoła Techniczna w Katowicach zaprasza kandydatów kierunku Lekarskiego i Pielęgniarstwa na Intensywne kursy przygotowawcze z Biologii i Chemii prowadzone przez akademickich pracowników naukowych WYDZIAŁU NAUK MEDYCZNYCH im. Prof. Z. RELIGII WST w Zabrzu.

czytaj dalej

PIELEGNIARSTWO – STUDIA W ZABRZU, JAWORZNIE, KNUROWIE LUB KATOWICACH

W ciągu ostatnich lat kształcenie pielęgniarek i pielęgniarzy stało się jednym z głównych i strategicznych działań Wyższej Szkoły Technicznej w Katowicach.

czytaj dalej

STUDIA MBA - ZARZĄDZANIE W OCHRONIE ZDROWIA

Zapraszamy do udziału w II edycji studiów podyplomowych MBA - Zarządzanie w Ochronie Zdrowia prowadzonych w Wyższej Szkole Technicznej w Katowicach

czytaj dalej

Intensywny Kurs Języka Polskiego dla Obcokrajowców!

Zapraszamy wszystkich, którzy obecnie mieszkają w Polsce, bądź w najbliższym czasie zamierzają przyjechać i chcą w szybkim czasie nauczyć się języka polskiego. Uczestnicy kursu uzyskają umiejętności praktyczne umożliwiające komunikację w języku polskim w pracy, szkole oraz w sytuacjach życia codziennego.

czytaj dalej

Nowe kierunki studiów w WYŻSZEJ SZKOLE TECHNICZNEJ W KATOWICACH

WST w Katowicach otrzymała zgodę Ministra Edukacji i Nauki na utworzenie nowych studiów drugiego stopnia o profilu praktycznym na kierunkach: Pielęgniarstwo oraz Mechatronika.

czytaj dalej

Kursy maturalne w WST w Katowicach – matematyka, biologia, chemia

Centrum Szkoleniowo – Edukacyjne Wyższej Szkoły Technicznej w Katowicach gorąco zachęca młodzież klas maturalnych do zapoznania się z aktualną ofertą intensywnych kursów powtórkowych

czytaj dalej

Zapraszamy na platformę rekrutacyjną Wyższej Szkoły Technicznej w Katowicach

Rusza rekrutacja na studia!

czytaj dalej

Intensywne kursy z BIOLOGII, CHEMII I MATEMATYKI dla kandydatów na kierunki medyczne

w Wyższej Szkoły Technicznej w Katowicach

czytaj dalej

Zadbaj o swoją przyszłość

Już 27 marca 2020 r. odbędzie się Dzień Otwarty Wyższej Szkoły Technicznej w Katowicach.

czytaj dalej

Do 25 października studia z 20 % rabatem!

Jeżeli jeszcze nie podjąłeś decyzji, jakie studia podyplomowe rozpocząć w bieżącym roku akademickim - sprawdź ofertę studiów w Wyższej Szkole Technicznej w Katowicach.

czytaj dalej

KURS Z ZAKRESU ECHOENDOSKOPII Z ZASTOSOWANIEM SYMULATORA SYMBIONIX

Zapraszamy lekarzy zainteresowanych udziałem w szkoleniu z zakresu echoendoskopii z zastosowaniem symulatora Symbionix. Szkolenie organizowane jest przez Wyższą Szkołę Techniczną w Katowicach, przy współpracy z H-T.Centrum Medyczne.

czytaj dalej

Polecane Uczelnie

Najczęściej Oglądane

Polecane Uczelnie