Informator o Szkołach Wyższych, Policealnych i Językowych

W naukach o zdrowiu liczy się profesjonalizm!

Kosmetologia kojarzy się przede wszystkim z poprawianiem urody, a Dietetyka ze sposobem na odchudzanie. To mit a co najmniej ogromne uproszczenie.

Trudno uniknąć pokusy odmłodzenia się lub upiększenia szybko i tanio czy zrzucenia nadwagi w tydzień. Wszyscy jesteśmy „bodźcowani” reklamami kolejnych multifunkcyjnych kosmetyków a „gwiazdy” polecają nam diety cud. Jak się w tym odnaleźć? Co wybrać ?

Musimy wziąć pod uwagę, że każdy z nas jest inny - ma swoją historię wskazań i ograniczeń do stosowania preparatów i zabiegów, a  reklama jest kierowana do wszystkich.  – mówi mgr Katarzyna Nowakowska, kosmetolożka, wykładowczyni Warszawskiej Uczelni Medycznej. Jeśli już ulegniemy pokusie skonsultujmy się z profesjonalnym kosmetologiem, który poinformuje nas o przeciwwskazaniach do zabiegu kosmetologicznego. Nie jest ich wcale mało. Weźmy również pod uwagę, że nie na każdym typie cery można wykonać „promowany” w mediach zabieg a na wielozadaniowe kosmetyki możemy być po prostu uczuleni. – dodaje kosmetolożka.

Łukasz Pągowski, dietetyk wykładowca WUMed, jest zdecydowany: Bezpieczna jest tylko prawidłowa redukcja masy ciała czyli od 2 do 4 kg miesięcznie prowadzona przez dietetyka, który uwzględni wiele zmiennych. Mówimy m.in. o stanie zdrowia. "Diety cud" z reguły polegają głównie na gwałtownej redukcji masy ciała wynikającej z drastycznego ograniczenia spożycia pokarmu. Powinniśmy zdawać sobie sprawę, że nauka nie opiera się o cuda, a "diety cud" to jedynie chwyt marketingowy.

Czym kierować się przy wyborze specjalisty, na co zwrócić uwagę?

Przede wszystkim na kwalifikacje i wiedzę. Bardzo dużo na ryku jest „kosmetolożek”, które ukończyły kilkudniowy kurs i nie mają - bo nie mogą mieć- wiedzy ani umiejętności z zakresu kosmetologii. – informuje Katarzyna Nowakowska.

Wybierając kosmetologa należy sprawdzić czy ma ukończone studia na tym kierunku. Warto pamiętać, że absolwent kosmetologii ma szeroką wiedzę z zakresu anatomii, fizjologii, dermatologii klinicznej i estetycznej, podologii czy farmakologii. Dobry i zaangażowany kosmetolog cały czas się dokształca. Potrafi dobrać terapię do potrzeb naszej skóry, umie rozpoznać wskazania i przeciwskazania do stosowania danego preparatu lub zabiegu. Możemy być również spokojni, że będzie przestrzegać zasad higieny i bhp kosmetologicznego, w tym również etycznego. – uzupełnia kosmetolożka.

Podobnie jest z wyborem dietetyka.

Z komponowaniem jadłospisu powinniśmy udać się do dyplomowanego dietetyka. Przede wszystkim zwróćmy uwagę czy ma dyplom ukończenia studiów kierunkowych. W związku z brakiem regulacji zawodu dietetyka doszło do kuriozalnej sytuacji powstawania różnych mód żywieniowych. Mieliśmy modę na niejedzenie glutenu, na nie spożywanie produktów mlecznych oraz na zupełne niejedzenie, czyli stosowanie postów. Organizm człowieka nie działa w oparciu o modę, tylko m.in. o biochemię  i fizjologię żywienia. Podkreślę - nie słuchajmy porad celebrytów, tylko dobrze wykształconych specjalistów.- mówi Łukasz Pągowski.

A może samemu zostać Kosmetologiem lub Dietetykiem?

Kosmetologia bardzo szybko się rozwija. Otwiera wiele możliwości przed absolwentem tego kierunku. Już same studia są niezwykle ciekawe - student dostaje nie tylko dawkę wiedzy ale również zdobywa umiejętności praktyczne. Warszawska Uczelnia Medyczna współpracuje z praktykami zawodu, którzy najlepiej i najpełniej przekazują studentom swoje doświadczenie. Przyszłość absolwentki/ absolwenta kosmetologii jest pewna. Na rynku pracy jest  duże zapotrzebowanie na wykwalifikowanych kosmetologów. Bycie wykształconym kosmetologiem daje pewność bytu, rozwoju no i wielką satysfakcję.- zapewnia Katarzyna Nowakowska

Łukasz Pągowski dodaje - Dietetyka jest niezwykle interesującą nauką i nieprzerwanie od wielu lat obserwujemy jej rozwój. Po studiach kierunkowych w WUMed stajemy się specjalistami i daje nam to pewny i stabilny zawód. Moim zdaniem jest to jeden z najistotniejszych argumentów w wyborze kierunku studiów.  

 

Powiązane artykuły

Pielęgniarstwo i położnictwo nadal najbardziej popularne

Rekrutacja na rok akademicki 2024/25 trwa. Wśród kierunków medycznych najchętniej wybierane są pielęgniarstwo i położnictwo.

czytaj dalej

Warszawska Uczelnia Medyczna rozpoczyna rekrutację na rok akademicki 2024/25!

Zapisy on-line ruszają już 8 kwietnia! Kandydaci na studia mogą wybrać: pielęgniarstwo, położnictwo, ratownictwo medyczne, fizjoterapię, dietetykę lub kosmetologię.

czytaj dalej

Zapraszamy do obejrzenia rozmowy z władzami Warszawskiej Uczelni Medycznej

Pierwszego dnia rekrutacji na rok akademicki 2024/25 zapytaliśmy o najnowsze zmiany w uczelni i plany jej rozwoju.

czytaj dalej

Krok milowy w dydaktyce

Centrum Symulacji Medycznej WUMed otwarte!

czytaj dalej

Przyszłość w Twoich rękach - dosłownie!

Fizjoterapia wciąż jednym z najpopularniejszych kierunków studiów.

czytaj dalej

W tej pracy nie można się bać !

- rozmowa z dr. Krzysztofem Totą, ratownikiem medycznym, wykładowcą i zastępcę dyrektora Instytutu Nauk Medycznych, ds. Ratownictwa Medycznego w Warszawskiej Uczelni Medycznej.

czytaj dalej

Pielęgniarstwo wśród najbardziej obleganych kierunków studiów medycznych

W uczelniach wyższych trwa rekrutacja na rok akademicki 2023/24. Kandydaci na studia wciąż chętnie wybierają kierunki medyczne w tym najczęściej pielęgniarstwo.

czytaj dalej

Najpiękniejszy zawód świata nie dla wszystkich. Kto powinien wybrać Położnictwo.

– rozmowa z mgr Małgorzatą Kujko – Wiśniewską, położną, wykładowczynią Warszawskiej Uczelni Medycznej.

czytaj dalej

Warszawska Uczelnia Medyczna 4 maja rozpoczyna rekrutację na rok akademicki 2023/24

Kandydaci na studia mogą wybrać: pielęgniarstwo, położnictwo, ratownictwo medyczne, fizjoterapię, dietetykę lub kosmetologię.

czytaj dalej

Studia z Przyszłością 2023 - to tytuł przyznany Warszawskiej Uczelni Medycznej im. Tadeusza Koźluka

za kierunek studiów podyplomowych TELEPIELĘGNIARSTWO I TELEPOŁOŻNICTWO W PRAKTYCE ZAWODOWEJ PIELĘGNIARKI I POŁOŻNEJ

czytaj dalej

Studia z przyszłością

Warszawska Uczelnia Medyczna kończy rekrutację na rok akademicki 2022/23. Jeszcze tylko do 30 września potrwają zapisy na najbardziej oblegane kierunki medyczne.

czytaj dalej

Kształcimy profesjonalistów

Warszawska Uczelnia Medyczna prowadzi rekrutację na kolejny rok akademicki. Przywita studentów nowymi i zmodernizowanymi pracowniami do praktycznej nauki zawodów medycznych oraz najnowocześniejszym oprogramowaniem do nauki anatomii i czynności ratowniczych opartym na technologii VR, wykorzystywanym w najlepszych uczelniach na świecie.

czytaj dalej

Polecane Uczelnie

Najczęściej Oglądane