Informator o Szkołach Wyższych, Policealnych i Językowych

Uczniowie zakładają własne firmy – finał konkursu „Akademia Młodego Przedsiębiorcy”

Przedsiębiorczość w praktyce – to idea projektu Akademia Młodego Przedsiębiorcy realizowanego przez Akademię Finansów i Biznesu Vistula we współpracy z Bankiem Zachodnim WBK w ramach Santander Universidades. Ponad 400 licealistów wzięło udział w szkoleniach, zrealizowano kilkadziesiąt zespołowych projektów biznesowych. Najlepsze z nich mogą stać się początkiem własnej firmy dla najskuteczniejszych zespołów. Gala Finałowa projektu odbędzie się 14 stycznia 2015 r. w AFiBV w Warszawie. Wstęp wolny.

Uczestnicy Gali poznają najciekawsze projekty oraz innowacyjne produkty i usługi wymyślone przez uczniów. Zobaczą, co o tych pomysłach sądzą prawdziwi klienci, którym zostały one zaoferowane. Przekonają się także, czy uczniowie byli w stanie osiągnąć dochód ze swojej przedsiębiorczej działalności.

Projekt Akademia Młodego Przedsiębiorcy został przeprowadzony w 20 szkołach ponadgimnazjalnych z całej Polski, od września do grudnia 2014 r. W tym czasie uczniowie poznali zasady przedsiębiorczości i zarządzania projektami. W modelu grywalizacji rozwiązywali liczne zadania praktyczne, które miały ich przeprowadzić przez proces kreacji własnej firmy: budowali zespoły, przygotowywali logotypy, określali cele biznesowe, analizowali rynek, opracowali oferty biznesowe czy tworzyli fanpage własnej firmy na Facebooku. Najlepsi mogli wygrać: indeksy na studia, tablety lub granty na start własnej firmy.

Ostatni etap konkursu – Gala Finałowa – rozegra się w Akademii Finansów i Biznesu Vistula 14 stycznia 2015 r. w godz. 11.00-16.00 (ul. Stokłosy 3, Warszawa). Przygotowując się do niego, uczniowie mieli za zadanie zrealizować projekt biznesowy na potrzeby realnych klientów i zarobić w ten sposób pieniądze, a następnie przedstawić efekty w formie kilkuminutowego filmu. Jury wybierze 10 najciekawszych projektów, które zawalczą o nagrodę główną podczas Gali Finałowej. Autorzy trzech zwycięskich konceptów otrzymają granty na rozwój własnej działalności – zapowiada Krzysztof Wojewodzic, koordynator projektu Akademia Młodego Przedsiębiorcy z AFiBV.

Akademia Młodego Przedsiębiorcy została zainicjowana przez Akademię Finansów i Biznesu Vistula, Project Management Institute oraz Bank Zachodni WBK prowadzący w Polsce Santander Universidades (wielowymiarową współpracę świata nauki ze światem biznesu). – Chcieliśmy przez ten projekt pokazać uczniom, że poza pracą w korporacji jest jeszcze inna droga zawodowa, czyli stworzenie własnej, dobrze prosperującej firmy. I że kompetencje potrzebne do tego trzeba rozwijać już w gimnazjum czy liceum – podkreśla prof. Krzysztof Rybiński, rektor Akademii Finansów i Biznesu Vistula. – Przyświecała nam także idea kreowania przedsiębiorczych postaw wśród młodzieży. Wielu uczniów ma talent do bycia skutecznym przedsiębiorcą, ale się o tym nie przekona, póki nie spróbuje. Pragniemy także zainicjować dyskusję na temat zmiany modelu nauczania przedsiębiorczości w szkołach. Nie powinna się ona odbywać tylko przy użyciu podręcznika, ale przede wszystkim w działaniu. Przedsiębiorczości nie można nauczyć się, siedząc w szkolnej ławce – dodaje Rybiński.

Dodatkowe informacje na temat projektu można uzyskać na stronie: www.amp.vistula.edu.pl

Informacje na temat Gali Finałowej 14 stycznia 2015 r.: www.vistula.edu.pl

Organizatorzy: Akademia Finansów i Biznesu Vistula we współpracy z Bankiem Zachodnim WBK w ramach Santander Universidades oraz Project Management Institute. 

Polecane Uczelnie

Najczęściej Oglądane