Informator o Szkołach Wyższych, Policealnych i Językowych

Studia z rocznym programem pomostowym w języku ukraińskim w Collegium Civitas

Uczestniczki i Uczestnicy będą mogli studiować przez rok w języku ukraińskim, a następnie kontynuować naukę na 2 roku studiów, na ścieżce w pełni polskojęzycznej. Oferta obejmuje 2 kierunki: Stosunki międzynarodowe i Zarządzanie. Rekrutacja rusza już 26 kwietnia!

„Studentki i Studenci pochodzący z Ukrainy uczą się w Collegium Civitas już od kilkunastu lat. W tym roku akademickim to blisko 400 osób, które studiują w języku polskim lub angielskim.” – tłumaczy Rektor Collegium Civitas, prof. Stanisław Mocek, dodając, że „w sytuacji, kiedy od początku agresji Rosji granicę polsko-ukraińską przekroczyło już ponad 2 miliony uchodźców z Ukrainy, a część z nich zechce lub będzie musiało zostać w naszym kraju na dłużej, pomoc tym osobom w normalnym funkcjonowaniu jest niezmiernie ważna. Stąd właśnie pomysł na zorganizowanie studiów z rocznym programem pomostowym w języku ukraińskim.”

Do tej pory Studentki i Studenci z Ukrainy bardzo chętnie wybierali z oferty Collegium Civitas dwa kierunki: Stosunki międzynarodowe i Zarządzanie, dlatego nowa propozycja dotyczy właśnie tych programów. Warto podkreślić, że jest to oferta dla osób, które chcą po raz pierwszy rozpocząć naukę w Collegium Civitas na studiach pierwszego stopnia. Studia z rocznym programem pomostowym poprzedzone będą kursem języka polskiego, w ramach którego Uczestniczki i Uczestnicy będą doskonalić i utrwalać znajomość języka, co w przyszłości pozwoli im na swobodne kontynuowanie nauki na studiach prowadzonych w całości w języku polskim. 

Proponowane w Collegium Civitas studia z rocznym programem pomostowym wpisują się w wizję kształcenia zgodnego z najwyższymi standardami jakości, a zarazem realizowanego w środowisku międzynarodowym i otwartym na osoby przybywające do nas z całego świata. W obliczu tragicznych wydarzeń za wschodnią granicą Polski rozszerzamy naszą ofertę, by udostępnić ją także osobom niewładającym obecnie ani językiem polskim, ani angielskim, chcącym zarazem kontynuować swoją edukację. Wierzymy, że w ten sposób możemy wesprzeć kształcenie młodego pokolenia Ukrainek i Ukraińców, którego rola w odbudowie zniszczonej wojną ojczyzny będzie nie do przecenienia – dodaje Prorektor ds. dydaktycznych, dr dr Roland Zarzycki. 

Wśród pracowników administracyjnych i nauczycieli akademickich Collegium Civitas już w tym momencie są obywatelki ukraińskie, które będą wspierać projekt od strony administracyjnej i organizacyjnej. Jak podkreśla Prorektor Zarzycki, Uczelnia jest otwarta na zatrudnienie dodatkowych wykładowców, którzy podobnie jak studenci, uciekli z Ukrainy przed wojną i mogliby poprowadzić zajęcia właśnie w ramach studiów z rocznym programem pomostowym w języku ukraińskim. 

Od początku wojny w Ukrainie Collegium Civitas aktywnie wspiera Studentki i Studentów z Ukrainy, a także ich rodziny. Powołany został m.in. zespół, którego zadaniem jest monitorowanie sytuacji, reagowanie na potrzeby zgłaszane przez Studentki i Studentów Collegium Civitas pochodzenia ukraińskiego oraz realizowanie różnych form wsparcia – finansowego, psychologicznego czy w zakresie dydaktycznym. Z inspiracji społeczności akademickiej, Collegium Civitas zdecydowało się także powołać specjalny Fundusz Pomocy Studentkom, Studentom i Pracownikom Collegium Civitas oraz ich Rodzinom z Ukrainy.

„Chcemy, aby wszystkie pomysły były tworzone w ścisłej współpracy z naszymi obecnymi Studentkami i Studentami – liderkami i liderami – to oni najlepiej wiedzą, jak pomóc swoim Koleżankom i Kolegom.” – dodaje Rektor Mocek, podkreślając, że członkowie społeczności Collegium Civitas pomagają uchodźcom z Ukrainy nie tylko w murach Uczelni, ale także np. współorganizując zbiórki charytatywne czy wspierając w ramach wolontariatu działania Centrum Nauki Kopernik. 
 

Powiązane artykuły

Maturzystko, Maturzysto, szukasz studiów dla siebie?

Sprawdź, jakie kierunki oferuje Collegium Civitas w rekrutacji na rok akademicki 2024/2025!

czytaj dalej

Odkryj prawo z Collegium Civitas!

Nowy kierunek studiów w ofercie znanej warszawskiej Uczelni

czytaj dalej

DNI OTWARTE W COLLEGIUM CIVITAS

W dniach 24-26 stycznia zapraszamy na Dni Otwarte Collegium Civitas w formule online!

czytaj dalej

Studia od marca? Tak, to możliwe.

Nie udało Ci się wystartować w październiku, a może po kilku miesiącach nauki już wiesz, że wybrane studia nie spełniły Twoich oczekiwań? Obrona pracy licencjackiej za Tobą, a Ty nie chcesz czekać zbyt długo z rozpoczęciem studiów drugiego stopnia?

czytaj dalej

Studia II stopnia – inwestycja w przyszłość

Zastanawiasz się, czy kontynuować naukę na studiach II stopnia? Jeśli choć przez chwilę myślałaś/łeś, że to strata czasu, nic bardziej mylnego! Studia magisterskie to jedna z najlepszych inwestycji w siebie, która otwiera drogę do wymarzonej pracy.

czytaj dalej

Sprawdź co kryje XII piętro PKiN – zacznij studia w Collegium Civitas!

Za nami półmetek rekrutacji na rok akademicki 2022/2023 w Collegium Civitas, Uczelni, która od 25 lat kształci specjalistów z zakresu Socjologii, Zarządzania, Stosunków Międzynarodowych, Dziennikarstwa i Nowych mediów. Dowiedz się, co czeka na Ciebie na XII piętrze Pałacu Kultury i Nauki

czytaj dalej

KONKURS DLA MATURZYSTÓW !!!

Zapraszamy tegorocznych maturzystów do udziału w konkursie na esej, artykuł lub reportaż pt. „Wojna, po wojnie: nasz inny świat”. Na laureatów czekają m.in. indeksy Collegium Civitas

czytaj dalej

90% OSÓB ZADOWOLONYCH ZE STUDIÓW

WYNIKI BADANIA SATYSFAKCJI STUDENTEK I STUDENTÓW W COLLEGIUM CIVITAS 2022

czytaj dalej

Dzień Otwarty Kierunku Stosunki Międzynarodowe w Collegium Civitas

Wirtualny Dzień Otwarty to doskonała okazja do poznania oferty edukacyjnej, czyli specjalności, proponowanych w ramach kierunku Stosunki Międzynarodowe a także zadania pytań wykładowcom, absolwentom czy pracownikom działu rekrutacji. Spotkanie w formule online, już 2 kwietnia!

czytaj dalej

POWTÓRKA ONLINE DO MATURY Z JĘZYKA POLSKIEGO

WEBINAR Z COLLEGIUM CIVITAS, prowadząca videoblogerka Iza Kasperek z kanału Wiedza z Wami

czytaj dalej

POWTÓRKA PRZED MATURĄ Z WOS-U

Jesteś uczniem ostatniej klasy szkoły średniej? Zdecydowałeś, że będziesz zdawać WOS na maturze? Chcesz usystematyzować i sprawdzić swoją wiedzę?

czytaj dalej

Studia podyplomowe MBA całkowicie ONLINE

Collegium Civitas wprowadza do swojej oferty studia podyplomowe MBA (Master of Business Administration) w języku angielskim realizowane w całości za pośrednictwem internetowej platformy e-learningowej.

czytaj dalej

Polecane Uczelnie

Najczęściej Oglądane