Informator o Szkołach Wyższych, Policealnych i Językowych

Studia z perspektywą specjalistycznej kariery

- Talent to za mało, żeby osiągnąć sukces, zwłaszcza w tak konkurencyjnych branżach, jak moda czy gastronomia. Dlatego naszym studentom dajemy wiedzę, umiejętności i kompetencje niezbędne do profesjonalnego funkcjonowania na rynku, umożliwiając tym samym skuteczny start w życie zawodowe – mówi dr Marzanna Lesiakowska-Jabłońska, prorektor VIAMODA Szkoły Wyższej.

Studenci uczelni VIAMODA zdobywają profesjonalną wiedzę i praktyczne umiejętności pod okiem najwybitniejszych specjalistów z kraju i ze świata, m.in. założycielki FashionPhilosophy Fashion Week Poland, Irminy Kubiak, znanego dziennikarza modowego, jurora wielu prestiżowych konkursów modowych, Michała Zaczyńskiego, słynnej konsultantki w dziedzinie trendów, Marleny Woolford, najbardziej rozpoznawalnego w Polsce małżeństwa krytyków kulinarnych, Piotra i Barbary Adamczewskich czy znanego m.in. z „Pytania na śniadanie” szefa kuchni Jerzego Sobieniaka.

Uczelnia posiada także rozległą sieć zagranicznych partnerów dydaktycznych oraz działa w ramach programu Erasmus, która umożliwia zarówno studentom, jak i wykładowcom wymianę wiedzy z innymi ośrodkami dydaktycznymi na świecie. Dzięki temu studenci mają możliwość uczestniczenia w wykładach i warsztatach prowadzonych przez teoretyków i praktyków działających na arenie międzynarodowej. - Współpracujemy z prestiżowymi uczelniami i środowiskami branżowymi na świecie m.in. Saint Martins College of Art and Design (University of the Arts London), Florence University of the Arts, The Swedish School of Textiles (Borås), Hertfordshire University (London). Dzięki temu dajemy naszym studentom szansę rozwijania kompetencji, zdobywania międzynarodowych doświadczeń oraz nawiązywania bezcennych kontaktów, bez których osiągnięcie sukcesu w takich branżach, jak moda czy gastronomia, jest niezwykle trudne - podkreśla dr Marzanna Lesiakowska-Jabłońska.

Dzięki innowacyjnemu programowi kształcenia, profesjonalnie wyposażonym pracowniom technologicznym i wysokiej klasy studiu kulinarnemu absolwenci VIAMODA Szkoły Wyższej będą teoretycznie i praktycznie przygotowani do pracy w różnych sektorach przemysłu odzieżowego i gastronomicznego. Zakończą naukę jako dyplomowani profesjonaliści potrafiący łączyć kreatywność z wiedzą z zakresu nowoczesnych technologii oraz zarządzania marką.

Kampus uczelni zlokalizowany jest w jednym z najbardziej inspirujących i najmodniejszych miejsc w Warszawie – Soho Factory. Postindustrialna architektura Soho skupia galerie, restauracje i kawiarnie oraz gości festiwale mody, designu i muzyki. Dzięki temu już od pierwszych dni nauki studenci VIAMODA mają kontakt ze sztuką i designem, które są niezwykle istotne z punktu widzenia rozwoju osobowości i wrażliwości studentów.

Wszyscy, którzy pragną aktywnie i skutecznie funkcjonować na jednym tych rynków, mogą jeszcze do 30 września składać aplikacje na studia licencjackie i podyplomowe w VIAMODA Szkole Wyższej.

Wszelkie szczegóły dotyczące studiów i zasad rekrutacji znajdują się na stronie: www.vmi.edu.pl/rekrutacja 

Polecane Uczelnie

Najczęściej Oglądane