Informator o Szkołach Wyższych, Policealnych i Językowych

RADWAG i testerzy.pl przeszkolą studentów informatyki w AFiBV

Od specjalistów z RADWAGU studenci zdobędą wiedzę na temat zastosowań technologii informatycznych w systemach pomiarowych. Natomiast testerzy.pl nauczą ich, jak weryfikować oprogramowanie i wykrywać nieprawidłowości. Obie firmy są partnerami merytorycznymi specjalności na informatyce w Akademii Finansów i Biznesu Vistula w Warszawie. Rekrutacja trwa.

Dokładne określenie wagi i miary jest niezwykle istotne m.in. w laboratoriach, przemyśle chemicznym, farmaceutycznym, kosmetycznym, jubilerskim, spożywczym, medycynie, transporcie, handlu. Gdyby nie precyzyjne systemy pomiarowe, w laboratoriach nie można by było np. zważyć substancji, z których powstanie lekarstwo, a w jubilerstwie nie dałoby się sprawdzić czystości złota.

Jak skonstruować takie precyzyjne wagi? To zadanie dla informatyków znających się na systemach pomiarowych. W warszawskiej Akademii Finansów i Biznesu Vistula przeszkoli ich radomski RADWAG na specjalności Informatyka w systemach pomiarowych, na inżynierskim kierunku informatyka. Na studentów czekają staże.

– Rozwój techniki, nowoczesnych technologii, postępy w badaniach naukowych nie byłyby możliwe bez wykonywania pomiarów na odpowiednim poziomie dokładności. W wielu sektorach gospodarki pomiar masy jest jednym z podstawowych i najczęściej wykonywanych. Pomiary te bardzo często wspierane są odpowiednim oprogramowaniem, współpracującym z globalnymi systemami informatycznymi w organizacjach. W obszarze badań wymagana jest najwyższa dokładność ważenia, dlatego nowoczesne urządzenia ważące wymagają odpowiedniego oprogramowania, które zapewni właściwe działanie mechaniki i elektroniki wkomponowanej w wagę elektroniczną – mówi dr inż. Witold Lewandowski, Dyrektor RADWAG Wagi Elektroniczne.

– Studenci podczas zajęć w RADWAG będą mieli możliwość zapoznania się z aspektami praktycznymi metrologii przemysłowej, ale przede wszystkim będą mieli możliwość odbycia zajęć praktycznych w naszych działach R&D oraz produkcyjnych, a także zajęć laboratoryjnych w naszych laboratoriach. Najlepsi będą mieli możliwość podjęcia pracy w naszej firmie zarówno tu w centrali w Radomiu, w naszych oddziałach zagranicznych w USA, jak również (po spełnieniu dodatkowych wymagań) u naszych partnerów zagranicznych praktycznie na całym świecie – dodaje dr. inż. Witold Lewandowski.

Aplikacja mobilna, która się nie zawiesi, sprawny program, gra czy strona www, która będzie otwierać się poprawnie i nie będzie zawierała defektów skryptów – aby to wszystko sprawnie działało, musi przejść fazę testów. To z kolei wyzwanie dla testerów oprogramowania. W Akademii Finansów i Biznesu Vistula przeszkolą ich pracownicy firmy 21CN, właściciela portalu testerzy.pl, na specjalności Tester oprogramowania na studiach inżynierskich, a także na studiach podyplomowych – Testerzy oprogramowania.

! Szacuje się, że do 2020 r. w Polsce potrzebnych będzie 20 tys. testerów oprogramowania. Już teraz praktycznie wszystkie duże korporacje informatyczne obecne w naszym kraju poszukują specjalistów w tej dziedzinie i nie mogą ich znaleźć. Podobna sytuacja występuje w krajach Europy Zachodniej, w których niedobór testerów szacuje się na poziomie kilku tysięcy rocznie – podkreśla Radosław Smilgin, właściciel testerzy.pl.

testerzy.pl pomogli skonstruować plan zajęć, materiał szkoleniowy i ćwiczenia, które przygotują studentów AFiBV w Warszawie do efektywnej pracy w projektach informatycznych. Założeniem jest, by tester po ukończeniu studiów płynnie wdrożył się w projekt i od pierwszych dni efektywnie realizował swoje zadania, wspierając kolegów zajmujących się tworzeniem kodu czy analizą biznesową.

Rekrutacja na studia inżynierskie na kierunku Informatyka oraz na studia podyplomowe w Akademii Finansów i Biznesu Vistula w Warszawie trwa do 30 września 2014 r. Szczegółowe informacje na stronie www.vistula.edu.pl .

************************

RADWAG Wagi Elektroniczne – polski producent pełnego spektrum nowoczesnych wag elektronicznych. Firma powstała w roku 1984 w Radomiu. Jej założycielem i dyrektorem naczelnym jest dr Inż. Witold Lewandowski. RADWAG projektuje i produkuje zarówno podstawowe urządzenia przemysłowe, jak również nowoczesne, zaawansowane technologiczne wagi laboratoryjne, gdzie w niektórych typoszeregach i dokładnościach pomiaru jest jedną z trzech firm na świecie. Firma posiada również szeroko rozbudowany dział IT, który zajmuje się projektowaniem oprogramowania przemysłowego (urządzenia) oraz wspomagającego (PC).
RADWAG posiada sieć własnych oddziałów (centrów handlowo-serwisowych) krajowych i zagranicznych oraz współpracuje z siatką blisko 140 dystrybutorów z ponad 120 krajów. Współpracuje również z ośrodkami naukowo-badawczymi, gdzie realizowane są niektóre prace badawcze. RADWAG zatrudnia obecnie blisko 400 osób.
Więcej informacji o firmie www.radwag.pl .

testerzy.pl – portal należący do Grupy 21CN, oferujący usługi oraz szkolenia z obszaru testowania oprogramowania. To kompendium wiedzy, branżowe know-how oraz źródło najświeższych nowin ze świata testowania. Stronę blisko 10 lat temu powołał do życia Radosław Smilgin. Na początku był to blog testerski, który z upływem lat przekształcił się wortal wiedzy z regularnymi (codziennymi) informacjami ze świata testowania oprogramowania.
Firma pracuje i doradza zarówno ze startupami, jak i w dużych komercyjnych oraz publicznych projektach informatycznych. Jest to jedna z najbardziej rozpoznawalnych marek wśród ludzi zajmujących się zawodowo jakością oprogramowania. Z oferowanych przez firmę kursów skorzystały już tysiące osób, które swoją drogę zawodową ukierunkowały na testowanie i zapewnienie jakości.

Akademia Finansów i Biznesu Vistula jest renomowaną warszawską uczelnią, posiadającą wyróżnienia niezależnych instytucji polskich i zagranicznych, jak Perspektywy, Rzeczpospolita, Home&Market czy Business Center Club. W 2014 r. AFiBV została uznana za najbardziej umiędzynarodowioną uczelnię w Polsce, a także uplasowała na 5. miejscu w rankingu uczelni niepublicznych Perspektyw i Dziennika Gazety Prawnej.

AFiBV tworzą wybitni eksperci, mający realny wpływ na życie gospodarcze i społeczne, m.in. prof. Krzysztof Rybiński – b. wiceprezes NBP, prof. Andrzej Olechowski – b. minister finansów oraz b. minister spraw zagranicznych czy prof. Longin Pastusiak – b. wiceprezydent Zgromadzenia Parlamentarnego NATO.

Uczelnia ściśle współpracuje z firmami i wspiera biznesową przedsiębiorczość studentów, czym wyróżnia się na polskim rynku edukacyjnym. Oferuje studia I i II stopnia, studia inżynierskie, podyplomowe oraz seminaria doktorskie. Istnieje od 1992 r. Wraz z Europejską Akademią Sztuk oraz Szkołą Główną Turystyki i Rekreacji tworzy Grupę Uczelni Vistula.

www.vistula.edu.pl/ 

Polecane Uczelnie

Najczęściej Oglądane