Informator o Szkołach Wyższych, Policealnych i Językowych

Praktyczne aspekty zarządzania projektami - studia z certyfikatem PMI Global R.E.P.

unikalna oferta Wyższej Szkoły Zarządzania i Bankowości w Poznaniu oraz MT&DC

Firma szkoleniowa Management Training and Development Center została partnerem merytorycznym certyfikowanego kierunku studiów podyplomowych Wyższej Szkoły Zarządzania i Bankowości w Poznaniu. Kierunek Praktyczne aspekty zarządzania projektami z uznanym na świecie certyfikatem PMI Global R.E.P. to nowość w roku akademickim 2014/2015. Program studiów powstał we współpracy z ekspertami MT&DC, a o światowe standardy nauczania zadba doświadczona, ekspercka kadra praktyków. Opiekunem kierunku został dr Darryl W. Booker - ekspert w dziedzinie zarządzania projektami i analizy biznesowej, który 22 września wygłosił wykład w siedzibie Uczelni, na temat skutecznego zarządzania projektami, wiedzą oraz własnym czasem i karierą zawodową.

Statystyki wskazują, że aż 65% pracodawców europejskich nie jest zadowolonych z przygotowania studentów do wymogów rynku pracy. Ponadto 30% z nich deklaruje, że nie udało im się zatrudnić pracowników na stanowiskach, które stworzyli z myślą o absolwentach studiów wyższych (Raport McKinsey, 2013). Według badań Akademii Finansów i Biznesu Vistula aż 85% firm nigdy nie podjęło współpracy z uczelniami w obszarach m.in. studiów podyplomowych. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom pracodawców i aktualnym trendom na rynku pracy, WSZiB we współpracy z MT&DC stworzył unikatową ofertę praktycznych studiów podyplomowych.

Aktualna sytuacja na rynku pracy stawia absolwentów studiów wyższych przed koniecznością ciągłego kształcenia się, a nierzadko zmiany specjalizacji zawodowej. Decydując się na studia podyplomowe należy pamiętać, że jest to inwestycja we własny rozwój, nowe umiejętności, a także zwiększenie szansy na awans czy znalezienie nowej pracy. Do podjęcia edukacji na studiach 3-go stopnia w WSZiB zachęcam osoby ambitne, nastawione na zdobycie praktycznej wiedzy, chcące uczyć się od liderów branży - mówi dr Jarosław Szandurski, rektor WSZiB w Poznaniu.

WSZiB w Poznaniu zadbał o utrzymanie najwyższych standardów efektywnego nauczania. Program studiów podyplomowych Praktyczne aspekty zarządzania projektami ułożono we współpracy z Management Training and Development Center (MT&DC) firmy, która jako pierwsza w Polsce otrzymała status PMI Global Registered Education Provider oraz certyfikat ISO 9001:2008. MT&DC oferuje m.in. zintegrowane programy szkoleń i certyfikacji z zakresu analizy biznesowej i zarządzania projektami współpracuje z międzynarodowymi partnerami: ESI International oraz George Washington University i jest uznawana za dostawcę najwyższej jakości usług edukacyjnych.

„MT&DC od 15 lat szkoli największe polskie i międzynarodowe podmioty gospodarcze z zakresu zarządzania projektami oraz analizy biznesowej według standardów międzynarodowych. W tym roku w ramach współpracy z najstarszą w województwie wielkopolskim uczelnią niepubliczną, wzięliśmy udział w przygotowaniu programu studiów podyplomowych. Szkoleniowcy MT&DC poprowadzą zajęcia na kierunku Praktyczne aspekty zarządzania projektami. Stawiamy na strategiczne umiejętności, które nasza firma wyodrębniła przez kilkanaście lat istnienia na rynku i kształcenia liderów międzynarodowych projektów. Dzięki współpracy z Uczelnią, MT&DC ma rzeczywisty wpływ na upraktycznienie edukacji wyższej w Polsce i dostosowaniu programu nauczania do potrzeb rynku pracy” – mówi Tomasz Borucki członek zarządu Management Training and Development Center.

Kierunek Praktyczne aspekty zarządzania projektami skierowany jest do osób, nastawionych na sukces zawodowy i rozwój praktycznych umiejętności. Absolwenci studiów otrzymują rozpoznawalny przez pracodawców Certyfikat PMI Global R.E.P. jak również Świadectwo Ukończenia Studiów Podyplomowych. Certyfikaty, będące potwierdzeniem zdobycia praktycznych kompetencji są często przepustką do awansu zawodowego, a także utwierdzają pracodawcę o zdeterminowaniu pracownika i jego chęci do ciągłego podnoszenia kwalifikacji.

W ramach zajęć w formie case studies, prowadzonych przez doświadczonych praktyków z tytułem PMP i CBAP, słuchacze poznają światowe standardy zarządzania projektami. Dualny model zajęć ma zniwelować rozbieżność między oczekiwaniami pracodawców a kwalifikacjami absolwentów studiów wyższych. Warsztatowe zajęcia pomogą zrozumieć studentom istotę zarządzania projektami, m.in. zarządzania: zespołem, czasem, kosztami, zakresem prac, ryzykiem, ale również przywództwa i stałego monitorowania wykonywanych zadań biznesowych.

„W tym roku patronat merytoryczny nad kierunkiem Praktyczne aspekty zarządzania projektami objęła firma MT&DC, której doświadczeni szkoleniowcy wesprą grono wykładowców. Wymagania co do studiów podyplomowych rosną, osoby aktywne na rynku pracy poszukują praktycznych umiejętności, które będą mogły wykorzystać w swojej pracy zawodowej. Innowacyjny model studiów podyplomowych w WSZIB, współpraca dziedziny zarządzania projektami, a także międzynarodowe certyfikaty w ramach zajęć są odpowiedzią na rosnącą potrzebę łączenia edukacji wyższej w otoczeniem biznesowym” – informuje Maria Wanierowicz, kanclerz Wyższej Szkoły Zarządzania i Bankowości w Poznaniu

Ambasadorem kierunku Praktyczne aspekty zarządzania projektami został dr Darryl W. Booker, uznany na świecie ekspert w dziedzinie analizy biznesowej. Instruktor i konsultant ESI Intl. oraz MT&DC. 22 września Booker poprowadził wykład otwarty w siedzibie Uczelni. Ambasador studiów wyjaśniał jak skutecznie wykorzystać posiadane zasoby wiedzy, by efektywnie zarządzać projektami. Dr Booker podkreślał, że każde realizowane zadanie należy uznać za projekt, a priorytetem jest określenie jego celu i wybór najskuteczniejszych narzędzi jego realizacji. W wykładzie udział wzięli m.in. maturzyści z Zespołu Szkół Mechanicznych im. KEN w Poznaniu, Zespołu Szkół Zawodowych nr 6 im. J. Lelewela w Poznaniu, a także studenci i osoby chcące podnieść swoje kwalifikacje. Każdy uczestnik otrzymał imienny certyfikat, potwierdzający przyznanie 1 Professional Development Unit (1 PDU).

Informacje dodatkowe

• Rekrutacja na studia podyplomowe potrwa do 15 października.
• Koszt studiów na kierunku Praktyczne aspekty zarządzania projektami to 4200 zł
( z możliwością płatności w 2 lub 10 ratach).
• Absolwenci WSZiB otrzymają rabat w wysokości 500 zł.
• Studia odbywać się będą w trybie weekendowym i potrwają 2 semestry.
• Zajęcia prowadzone będą w języku polskim.
• Łączny czas zajęć to 120 h, za które studenci otrzymają 60 punktów ECTS.

Biuro Rekrutacji WSZiB w Poznaniu (czynne wt. - sob. od 9:00 do 19:00)
tel. 61 835 15 11, kom. 601 305 212
e-mail: rekrutacja@wszib.com.pl

************************

Wyższa Szkoła Zarządzania i Bankowości w Poznaniu to najstarsza, niepubliczna uczelnia w Wielkopolsce.
Od początku funkcjonowania, Uczelni stawiała na połączenie praktycznej nauki biznesu z wiedzą prawną. Przez 22 lata WSZiB w Poznaniu wykształcił 37 tys. absolwentów, których wiedzę oraz umiejętności potwierdzają pracodawcy. Od roku 2000 WSZiB ma własny, nowoczesny budynek dydaktyczny i administracyjny z rektoratem, dziekanatami i biblioteką przy ul. Roboczej 4. Partnerem merytorycznym Uczelni jest Management Training & Development Center. Oferta studiów podyplomowych w WSZiB w Poznaniu obejmuje 4 kierunki: Praktyczne aspekty zarządzania projektami, Prawo i biznes, Rachunkowość jednostek gospodarczych oraz Administrowanie kadrami i płacami.

Management Training and Development Center (MT&DC) to wiodąca firma szkoleniowa, która od 15 lat oferuje najbardziej kompleksowy na polskim rynku program szkoleń i certyfikacji z zakresu zarządzania projektami oraz analizy biznesowej. Firma wspiera organizacje w oparciu o standardy Project Management Institute (PMI) oraz International Institute Business Analysis (IIBA). 

Polecane Uczelnie

Najczęściej Oglądane