Informator o Szkołach Wyższych, Policealnych i Językowych

Poznań przyciąga najlepszych

[b]10 października (środa) o godz. 12.00 [/b]w Sali Malinowej Urzędu Miasta Poznania Prezydent Ryszard Grobelny wręczy nagrody w konkursie „Poznań przyciąga najlepszych” organizowanym przez Miasto Poznań, na którym opierała się ogólnopolska kampania (telewizyjna, internetowa, prasowa i outdoorowa) w 2011 r., promująca Poznań jako miasto przyjazne studentom i silny ośrodek akademicki.

Konkurs dla maturzystów z całej Polski polegał na jak najciekawszym przedstawieniu swojej pasji w minutowym filmie. Spośród prawie 60 nadesłanych prac Jury nagrodziło 12 osób.

Nagrodę główną, za film „No to jazda” otrzymała Aleksandra Drzymała z Wójtowa, absolwentka II LO im. K. I. Gałczyńskiego w Olsztynie. Jury doceniło pomysł na przedstawienie swojej pasji, dynamizm, spójność i czytelność oraz wysoką jakość pracy. Ola od października 2012 r. jest studentką I roku na Wydziale Ekonomii na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu. 10 października z rąk Prezydenta Grobelnego odbierze pakiet nagród składających się na „rok życia studenckiego w Poznaniu”, m.in. zamieszka w specjalnie dla niej przygotowanym mieszkaniu (opłaconym na rok) oraz skorzysta z wielu usług (roczna sieciówka, kurs językowy, kurs prawa jazdy, karta do klubu fitness, do klubu muzycznego, bilety na wybrane wydarzenia kulturalne i targowe) oraz otrzyma szereg nagród rzeczowych (tablet, kosmetyki, art. spożywcze, wyposażenie kuchni, bony na zakupy).

Przygoda Oli z rolkami zaczęła się, kiedy miała 11 lat. W szkole podstawowej nauczyciel historii prowadził sekcję wrotkarstwa szybkiego i zaraził ją entuzjazmem do tego sportu. Od tamtego czasu Ola trenuje wrotkarstwo i łyżwiarstwo (short-track) i bierze udział w zawodach rangi ogólnopolskiej i międzynarodowej. Swoją przyszłość wiąże z Poznaniem. Rozpoczęła studia ekonomiczne (kierunek: finanse i rachunkowość), co jest rodzinną tradycją, a UEP wybrała, ponieważ słynie z wysokiego poziomu. Zdaniem Oli Poznań jest fantastycznym miastem, które spełni jej oczekiwania edukacyjne i sportowe.
Jury przyznało także wyróżnienia, dwie osoby otrzymają tablety, 9 osób roczny bilet sieciowy komunikacji miejskiej). 

Polecane Uczelnie

Najczęściej Oglądane