Informator o Szkołach Wyższych, Policealnych i Językowych

Powstała Akademia Prawa Nowych Technologii Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie

To inicjatywa Katedry Prawa Informacyjnego, Mediów i Własności Intelektualnej w ramach Instytutu Prawa, Administracji i Ekonomii. Akademia jest interdyscyplinarną płaszczyzną, na której Uniwersytet Pedagogiczny będzie realizował różnorodne przedsięwzięcia służące tworzeniu ekosystemu zaufania wokół nowych technologii. Stanowi połączenie działań naukowych ze społeczno-gospodarczymi.

Na przełomie wieków czy nawet kilkanaście lat temu możliwości korzystania z nowoczesnych technologii były przywilejem nielicznych. Zmiany zapoczątkował Internet, wprowadzając inny, znacznie szybszy sposób komunikacji, pozwalając na dostęp do potężnych zasobów wiedzy, ale także odmienił codzienne życie. Jak bardzo – mamy okazję przekonać się właśnie w trakcie pandemii.

Akademia Prawa Nowych Technologii UP jest przedsięwzięciem Katedry Prawa Informacyjnego, Mediów i Własności Intelektualnej w ramach silnie wspierającego Instytutu Prawa, Administracji i Ekonomii. Jest interdyscyplinarną płaszczyzną, na której Uniwersytet Pedagogiczny będzie realizował różnorodne przedsięwzięcia służące tworzeniu ekosystemu zaufania wokół nowych technologii. Akademia stanowi połączenie działań naukowych ze społeczno-gospodarczymi. Konferencje, sympozja i wykłady organizowane przez Akademię to miejsce spotkań specjalistów z różnych dziedzin, przedsiębiorców, przedstawicieli korporacji prawniczych. Bliskie nam są różnorodne zagadnienia począwszy od otwierania danych publicznych z wykorzystaniem nowych technologii, ochrony danych, problemów prawnych IBAC (IoT, Blockchain, AI, Cybersecurity), na etyce kończąc.

W ramach Akademii studenci (w szczególności prawa, administracji, bo oni w przyszłości będą przeprowadzać przez zmiany i ponosić odpowiedzialność), poszerzają swój warsztat o instytucje i mechanizmy nowych technologii, mając możliwość zagłębienia się w tematykę wykraczającą poza standardowy program studiów. Nie powinno się ignorować trwającego przełomu technologicznego, bo za kilka lat ciężko będzie świadczyć niektóre usługi – zwłaszcza prawnicze. Jeszcze kilkanaście lat temu zajmowaliśmy się tzw. prawem komputerowym czy prawem Internetu, obecnie jednak nie chodzi o coraz to nowsze, bardziej zawansowane systemy IT wspomagające sposób czy szybkość świadczenia usług. To nie tylko transformacja rynku ale zmiana kulturowa prowadząca do wyłaniania nowych standardów, które w ramach Akademii będziemy wspólnie odkrywać.
 

Powiązane artykuły

Dzień Otwarty Uniwersytetu Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie

ZAPRASZAMY 19 kwietnia 2024 roku

czytaj dalej

Sztuczna inteligencja w prowadzeniu badań naukowych

Wykład w Uniwersytecie Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie

czytaj dalej

W Uniwersytecie Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie ruszyła rekrutacja śródroczna!

od 15 stycznia 2024 roku

czytaj dalej

Wykład prof. Artura B. Chmielewskiego „Technologie kosmiczne NASA”

8 grudnia w Uniwersytecie Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie

czytaj dalej

Trwa dodatkowy nabór na studia w Uniwersytecie Pedagogicznym w Krakowie

Trwa dodatkowy nabór na studia pierwszego, drugiego stopnia i jednolite studia magisterskie (stacjonarne i niestacjonarne) w Uniwersytecie Pedagogicznym im. Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie na rok akademicki 2023/2024.

czytaj dalej

Targi Pracy 2023 w Uniwersytecie Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie

W dniach 29-30 listopada 2023 roku w Uniwersytecie Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie odbędą się hybrydowe Targi Pracy 2023 - "Zostań architektem swojej kariery"

czytaj dalej

Uniwersytet Pedagogiczny w Krakowie: trwa elektroniczna rejestracja na studia na rok akademicki 2023/2024

Uczelnia w swojej ofercie ma ponad siedemdziesiąt kierunków i ponad dwieście specjalności. Jest z czego wybierać!

czytaj dalej

Dodatkowy nabór na studia!

Uniwersytet Pedagogiczny im. Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie ogłosił dodatkowy nabór na studia pierwszego i drugiego stopnia (stacjonarne i niestacjonarne) na rok akademicki 2023/2024.

czytaj dalej

Nowe kierunki studiów w roku 2023 na Uniwersytecie Pedagogicznym w Krakowie

W roku akademickim 2023/2024 w naszej ofercie znalazło się blisko 70 kierunków i ponad 200 specjalności. Wśród nich: studia humanistyczne, inżynierskie, artystyczne, filologiczne, pedagogiczne, ścisłe i przyrodnicze, a także z zakresu prawa, administracji i psychologii.

czytaj dalej

Poznaj bogatą ofertę studiów podyplomowych Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie

Uniwersytet Pedagogiczny w Krakowie przygotował szeroką ofertę studiów podyplomowych. To doskonała propozycja dla osób, które chcą podnieść swoje kwalifikacje zawodowe albo zdobyć nowe umiejętności

czytaj dalej

Dzień Otwarty Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie

Zapraszamy 25 kwietnia 2023 od 9.00 do 14.00 do naszej Auli Głównej ul. Podchorążych 2, 30-084 Kraków.

czytaj dalej

Rekrutacja śródroczna 2022/2023 Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie

15 stycznia 2023 roku rozpocznie się rekrutacja śródroczna. Będzie można zapisać się na wybrane kierunki studiów pierwszego stopnia oraz studiów drugiego stopnia rozpoczynających się w semestrze letnim w roku akademickim 2022/2023.

czytaj dalej

Polecane Uczelnie

Najczęściej Oglądane