Informator o Szkołach Wyższych, Policealnych i Językowych

Podsumowanie Podkarpackich Spodkań Edukacyjnych 2010

[b]Otwarcie Spotkań Edukacyjnych w Dębicy[/b] We wtorek [b]16 listopada 2010r.[/b] rozpoczął się cykl imprez odbywający się pod nazwą Podkarpackie Spotkania Edukacyjne.

Otwarcia Podkarpackich Spotkań Edukacyjnych DĘBICA 2010 dokonał Starosta Powiatu Dębickiego Pan Władysław Bielawa, wraz z Dyrektorem Zespołu Szkół Ekonomicznych w Dębicy Panem Krzysztofem Góreckim. W uroczystym otwarciu uczestniczyła także Dyrektor Wydziału Edukacji, Kultury, Sportu, Turystyki i Promocji Starostwa Powiatowego w Dębicy Pani Barbara Pelczar-Białek, dyrektorzy poszczególnych szkół oraz licznie odwiedzająca targi młodzież dębickich szkół ponadgimnazjalnych m.in.

I LO w Dębicy,
ZSE w Dębicy,
ZSZ nr 1 w Dębicy,
ZSZ w Pustkowie Osiedlu,
II LO w Dębicy,
LO Pilzno,
ZS w Jodłowej,
ZS w Brzostku,
ZS nr 2 w Dębicy

Podkarpackie Spotkania Edukacyjne w Mielcu

W uroczystym otwarciu Podkarpackich Spotkań Edukacyjnych w Mielcu we środę 17 listopada 2010 r. uczestniczył Przewodniczący Rady Powiatu Mieleckiego Pan Marek Paprocki, Dyrektor Wydziału Edukacji Kultury i Sportu Pan Stanisław Tomza oraz Dyrektor Zespołu Szkół Technicznych w Mielcu Pan Jan Myśliwiec.

Uczniowie szkół ponadgimnazjalnych mogli zapoznać się z profesjonalnie przygotowaną ofertą edukacyjną, przygotowaną przez uczelnie będące uczestnikami spotkań. Młodzież została bardzo mile przyjęta przez przedstawicieli uczelni, mogła pytać o wszystkie szczegóły dotyczace studiów. Nie zabrakło prezentacji multimedialnych na stoiskach wystawców jak również miłych upominków dla młodzieży odwiedzającej ekspozycje.

Spotkania Edukacyjne w Mielcu cieszyły się dużym zainteresowaniem odwiedziło je ponad 900 uczniów szkół średnich z Mielca i powiatu mieleckiego: Zespół Szkół Technicznych w Mielcu, Zespół Szkół im. prof. J. Groszkowskiego w Mielcu, Zespół Szkół z Radomyśla Wielkiego, Zespół Szkół Budowlanych w Mielcu, II Liceum Ogólnokształcące w Mielcu, Zespół Szkół Ekonomicznych w Mielcu, Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Rzemieniu, V Liceum Ogólnokształcące w Mielcu oraz I Liceum Ogólnokształcące.

Podkarpackie Spotkania Edukacyjne w Jarosławiu

18 listopada w Zespole Szkół Drogowo-Geodezyjnych i Licealnych w Jarosławiu odbyły się Podkarpackie Spotkania Edukacyjne Jarosław 2010.

Uroczystego otwarcia spotkań dokonał Starosta Powiatu Jarosławskiego Pan Tadeusz Chrzan oraz Dyrektor ZSDGi L Pan Tadeusz Panek. Spotkania w Jarosławiu cieszyły się ogromnym zainteresowaniem wśród młodzieży szkół ponadgimnazjalnych z Jarosławia, Pawłosiowa oraz Radymna. Spotkania edukacyjne w tym mieście odwiedziło około 1600 uczniów. Profesjonalnie przygotowana oferta ze strony prezentujących się uczelni stała się przedmiotem wielu ożywionych dyskusji, pytań, porównań wśród uczniów. Wystawcy przygotowali doskonałe prezentacje multimedialne, nie zapomnieli także o ciekawych gadżetach i upominkach dla młodzieży. Spotkania odwiedziło 12 szkół: I LO im. M. Kopernika, ZSBi O, ZSDGi L, ZSLiT, ZSEiO, LO w ZSO im. Książąt Czartoryskich, ZSS,CH i O, ZSTiO ZSOiL im. Zesłańców Sybiru w Pawłosiowie, ZSOiZ im. A. Mickiewicza w Radymnie, ZSZiP w Radymnie oraz SOS-W im. Jana Pawła II

Podkarpackie Spotkania Edukacyjne w Przemyślu

Podkarpackie Spotkania Edukacyjne odbyły się w dniu 19 listopada w II Liceum Ogólnokształcącym w Przemyślu.

Na uroczyste otwarcie przybył Z-ca Prezydenta Miasta Przemyśla Pan Dariusz Iwaneczko oraz przedstawiciele Wydziału Edukacji Pan Naczelnik Piotr Idzikowski oraz Pani Renata Kochanowicz. Uroczystego otwarcia i przecięcia wstęgi dokonał Z-ca Prezydenta Miasta Przemyśla Pan Dariusz Iwaneczko oraz Dyrektor II LO w Przemyślu Pan Artur Pich. Spotkania Edukacyjne odwiedziło ponad 600 maturzystów Szkół Ponadgimnazjalnych. Z dużym zainteresowaniem wśród uczniów spotkała się profesjonalnie przygotowana oferta edukacyjna przez Wystawców. Uczniowie mogli zasięgnąć informacji z wiarygodnego źródła, pytać o szczegóły, wyjaśniać wątpliwości odnośnie wyboru kierunku studiów oraz warunków studiowania. Bezpośredni kontakt ze studentami pozwolił maturzystom zapoznać się nie tylko ze sprawami związanymi z nauką, z możliwościami zakwaterowania podczas studiów, z kosztami studiowania, jak również mogli się dowiedzieć wiele ciekawych informacji o mieście w którym podejmą studia, o życiu studenckim oraz o możliwościach rozrywki i aktywnego wypoczynku w czasie wolnym. Szkoły, które brały udział w zwiedzaniu spotkań edukacyjnych PRZEMYŚL 2010 to: I LO, II LO, ZSEiO, ZSE, ZSIiM, ZSMiD, ZSUHiG, SOSW-2.

19 listopada zakończył się cykl imprez pod nazwą Podkarpackie Spotkania Edukacyjne 2010 w miastach: Dębica, Mielec, Jarosław i Przemyśl. Spotkania te cieszyły się dużym powodzeniem wśród maturzystów - odwiedziło je ponad 4 tys. uczniów klas maturalnych z wymienionych miast i powiatów.

Wystawcy przedstawili odwiedzającym bogatą i profesjonalnie przygotowaną ofertę. Nie zabrakło również konkursów i prezentacji multimedialnych w stoiskach wystawienniczych uczelni uczestniczących w Spotkaniach. Oprócz uczniów gościliśmy na targach również prezydentów miast i starostów powiatów, którzy objęli patronatami honorowymi spotkania w poszczególnych miastach, a także przedstawicieli wydziałów edukacji, dyrektorów i pedagogów ze szkół ponadgimnazjalnych.

Składamy serdeczne podziękowania wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji Podkarpackich Spotkań Edukacyjnych 2010. Dziękujemy za wspaniałą współpracę i pełną życzliwości atmosferę. Wystawcom dziękujemy za uczestnictwo w Podkarpackich Spotkaniach Edukacyjnych 2010 i serdecznie zapraszamy do udziału w 2011 roku.

Organizatorzy 

Polecane Uczelnie

Najczęściej Oglądane