Informator o Szkołach Wyższych, Policealnych i Językowych

Numer pierwszy ma 30 lat!

26 września odbyła się uroczysta inauguracja 30 roku akademickiego w historii najstarszej niepublicznej uczelni w Polsce, i pierwszego pod szyldem Warszawskiej Uczelni Medycznej.

„Mam zaszczyt otworzyć 30-ty z kolei, a więc jubileuszowy rok akademicki uczelni, którą w czerwcu 1991 roku założył dr Tadeusz Koźluk pod nazwą Prywatna Wyższa Szkoła Businessu i Administracji. Warszawska Uczelnia Medyczna jest prawnym jej kontynuatorem i podobnie jak PWSBiA, w prowadzonej przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego ewidencji uczelni niepublicznych, ma numer 1. Ponieważ była pierwszą uczelnią niepubliczną utworzoną w Polsce po zmianach ustrojowych 1989 r. tym samym dzisiejszą inauguracją otwieramy 30 rok akademicki w historii niepublicznego szkolnictwa wyższego w Polsce„- mówił w swoim wystąpieniu inauguracyjnym dr Waldemar Dębski, rektor Warszawskiej Uczelni Medycznej.

 dr Waldemar Dębski - rektor Warszawskiej Uczelni Medyczne


W latach 2020/21 WUMed podejmie się zorganizowania serii wydarzeń naukowo edukacyjnych, m.in. konferencji poświęconej przyszłości zawodów medycznych czy perspektywom i szansom nauczania niepublicznego w Polsce. 

Już w listopadzie tego roku zorganizujemy ogólnopolską konferencję pielęgniarek i położnych, a w październiku przyszłego roku ogólnopolską konferencję naukową poświęconą 30-letniemu dorobkowi szkolnictwa niepublicznego w Polsce. – poinformował zebranych rektor uczelni.

W planach jest także otwarcie kolejnych kierunków medycznych oraz rozszerzenie współpracy z instytucjami partnerskimi.

W uroczystości inauguracji wzięli udział studenci I roku wszystkich kierunków studiów i wszystkich poziomów nauczania, przedstawiciele instytucji partnerskich współpracujących  z WUMed, m.in. stołecznych szpitali i przychodni, oraz goście specjalni - byli zasłużeni pracownicy dydaktyczni i administracyjni uczelni. Wykład inauguracyjny wygłosił prof. dr hab. nauk medycznych Wojciech Marczyński.

Uroczystość odbyła się przy zachowaniu wszystkich zaleceń i procedur epidemiologicznych oraz zasad bezpieczeństwa. 
 

Powiązane artykuły

Pielęgniarstwo wśród najbardziej obleganych kierunków studiów medycznych

W uczelniach wyższych trwa rekrutacja na rok akademicki 2023/24. Kandydaci na studia wciąż chętnie wybierają kierunki medyczne w tym najczęściej pielęgniarstwo.

czytaj dalej

Warszawska Uczelnia Medyczna 4 maja rozpoczyna rekrutację na rok akademicki 2023/24

Kandydaci na studia mogą wybrać: pielęgniarstwo, położnictwo, ratownictwo medyczne, fizjoterapię, dietetykę lub kosmetologię.

czytaj dalej

Studia z Przyszłością 2023 - to tytuł przyznany Warszawskiej Uczelni Medycznej im. Tadeusza Koźluka

za kierunek studiów podyplomowych TELEPIELĘGNIARSTWO I TELEPOŁOŻNICTWO W PRAKTYCE ZAWODOWEJ PIELĘGNIARKI I POŁOŻNEJ

czytaj dalej

Studia z przyszłością

Warszawska Uczelnia Medyczna kończy rekrutację na rok akademicki 2022/23. Jeszcze tylko do 30 września potrwają zapisy na najbardziej oblegane kierunki medyczne.

czytaj dalej

Kształcimy profesjonalistów

Warszawska Uczelnia Medyczna prowadzi rekrutację na kolejny rok akademicki. Przywita studentów nowymi i zmodernizowanymi pracowniami do praktycznej nauki zawodów medycznych oraz najnowocześniejszym oprogramowaniem do nauki anatomii i czynności ratowniczych opartym na technologii VR, wykorzystywanym w najlepszych uczelniach na świecie.

czytaj dalej

Łamiemy stereotypy

- rozmowa z dr nauk o zdrowiu Moniką Tomaszewską, dyrektor Departamentu Strategii i Innowacji Medycznych, Koordynacja Opieki Szpitalnej Emergency LUX MED

czytaj dalej

Praktyczne umiejętności - bezcenne

Warszawska Uczelnia Medyczna im. T. Koźluka stawia na współpracę z renomowanymi placówkami ochrony zdrowia. Studenci już w trakcie nauki mają okazję zdobywać umiejętności praktyczne w najlepszych przychodniach, lecznicach i szpitalach. Jednym z nich jest wołomiński Szpital Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

czytaj dalej

III Ogólnopolska Konferencja Warszawskiej Uczelni Medycznej już 28 maja 2022 r.

Tematem wydarzenia w tym roku, będzie Pielęgniarstwo i położnictwo w dobie wyzwań globalnych i aktualnych potrzeb zdrowotnych - próba diagnozy i rekomendacje.

czytaj dalej

Instytut Kształcenia Podyplomowego Kadr Medycznych WUMed z prestiżowym wyróżnieniem

Studia podyplomowe „E-dokumentacja medyczna w kształceniu podyplomowym pielęgniarek i położnych” otrzymały Certyfikat Akredytacyjny „Studia z Przyszłością” 2022.

czytaj dalej

UWAGA! POMOC DLA UKRAINY

Warszawska Uczelnia Medyczna organizuje zbiórkę darów dla szpitala onkologicznego w Iwano-Frankowsku, w Ukrainie

czytaj dalej

Warszawska Uczelnia Medyczna rozpoczyna współpracę z gigantem mleczarstwa

Najstarsza niepubliczna uczelnia w Polsce podpisała porozumienie partnerskie ze Spółdzielnią Mleczarską MLEKPOL w Grajewie.

czytaj dalej

Położnictwo i Ratownictwo Medyczne w ofercie WUMed

Ruszyły zapisy na kolejne kierunki medyczne. Rekrutacja potrwa aż do końca października.

czytaj dalej

Polecane Uczelnie

Najczęściej Oglądane