Informator o Szkołach Wyższych, Policealnych i Językowych

Na najlepsze stypendium do Wrocławia

[b]Znamy najlepsze programy stypendialne w Polsce. Wśród wyróżnionych fundatorów jest koncern METRO GROUP, który swoim stypendystom finansuje studia w Wyższej Szkole Handlowej we Wrocławiu oraz zakwaterowanie w stolicy Dolnego Śląska.[/b]

Wyróżnienia w konkursie „Dobre Stypendia 2010” wręczono 21 października w Warszawie, podczas konferencji poświęconej barierom i szansom rozwoju rodzimego systemu stypendialnego.
Zwycięzcy odebrali nagrody z rąk Harriet Fulbright, wdowy po senatorze Williamie J. Fulbrighcie, inicjatorze słynnego Stypendium Fulbrighta. W prestiżowej grupie dziewięciu wyróżnionych znalazł się koncern METRO GROUP, który we współpracy z wrocławską Wyższą Szkołą Handlową stworzył program dla maturzystów, którzy swoją przyszłość wiążą z handlem i zarządzaniem.

Co stypendium daje jego uczestnikom? Beneficjenci programu mają sfinansowane studia licencjackie na kierunku Zarządzanie w Wyższej Szkole Handlowej. Oprócz kosztów nauki w WSH koncern opłaca studentom mieszkania we Wrocławiu. METRO GROUP pokrywa też szkolenia, jakie stypendyści przechodzą w sieciowych sklepach koncernu w trakcie studiów. To jednak nie wszystko. – Bardzo ważnym punktem programu stypendialnego jest gwarancja zatrudnienia po ukończeniu nauki w WSH – mówi Mateusz Panek, stypendysta i student Wyższej Szkoły Handlowej. - Absolwent programu Metro Student jest odpowiednio przygotowany i podejmuje natychmiast po studiach pracę na stanowisku kierowniczym w sklepach koncernu METRO GROUP – dodaje.

Konkurs „Dobre Stypendia 2010” zorganizowały Polsko - Amerykańska Fundacja Wolności i Fundacja Moje Stypendium, której założycielem jest Akademia Rozwoju Filantropii w Polsce.

Więcej na temat programu stypendialnego Metro Student na www.handlowa.eu lub www.metroedukacja.pl. Istnieje również możliwość przeprowadzenia wywiadu z naszymi studentami, którzy uczestniczą w programie METRO. 

Polecane Uczelnie

Najczęściej Oglądane