Informator o Szkołach Wyższych, Policealnych i Językowych

Międzynarodowy Festiwal Teatralny DEMOLUDY 19-23 LISTOPADA

Podczas tegorocznej edycji DEMOLUDÓW zobaczymy przedstawienia z Węgier, Rumunii, Czech i Polski. Wbrew panującemu kryzysowi zaprezentujemy spektakle, które oddają rozmach, widowiskowość i radość tworzenia teatru. Oprócz tego - czytania performatywne, warsztaty i wyjątkowy koncert SounDrama Studio (Rosja), charyzmatycznego Władimira Pankowa.

"Korespondencja V+W"
20.11
Czesi z Teatru Na Zabradli zaprezentują spektakl "Korespondencja V+W", w reżyserii Jana Mikulaszka. Przyjaciele, legendarny duet autorski znajdują się po dwóch stronach Żelaznej kurtyny. Ich przyjaźń ocalała tylko dzięki listom. A w nich o przemijaniu, związkach i narastającym lęku przed tym, co nieuchronne.

"Musik, Musikk, Musique"
21.11
Z Węgier przyjeżdża spektakl "Musik, Musikk, Musique" Teatru im. Józefa Kantony. Reżyser Reka Pelsoczy zafunduje wędrówkę przez europejskie kabarety lat 20. i 30. Olśniewające kostiumy, brawurowe aktorstwo i grana na żywo muzyka! Widowisko-szaleństwo w czystej postaci.

"Dziewczyna z Kina Tęcza"
22.11
"Dziewczyna z Kina Tęcza" to propozycja rumuńskiego Teatru Narodowego z Bukaresztu, reżysera Lia Bugnara. To opowieść Tani, byłej pracownicy kina. Kobieta wspomina lata pracy, a im bardziej uświadamia sobie własną starość, tym namiętniej, gorliwiej snuje opowieść o czasie utraconym.

"Marzenie Nataszy"
23.11
Ostatniego dnia Festiwalu zapraszamy na "Marzenie Nataszy", Teatru im. Stefana Jaracza w Łodzi w reżyserii Nikołaja Kolada. W spektaklu poznajemy dwie nastolatki, które łączy chyba tylko jedno - imię. To zderzenie dwóch światów, zapyziałej prowincji i bogatej stolicy Rosji. Można by pójść o zakład, że ich spotkanie zakończy się katastrofą.

Teatr im. Stefana Jaracza w Olsztynie
ul. 1 Maja 4, 10-118 Olsztyn
tel. +48 89/ 527 59 58 www.teatr.olsztyn.pl 

Polecane Uczelnie

Najczęściej Oglądane