Informator o Szkołach Wyższych, Policealnych i Językowych

Higienistka stomatologiczna z implantologią

Stan zdrowia jamy ustnej ma wpływ na cały organizm, dlatego tak ważną rolę odgrywa profilaktyka chorób zębów i przyzębia. W związku z powstawaniem nowych gabinetów dentystycznych, zwiększa się zapotrzebowaniem na wykwalifikowane higienistki stomatologiczne.

Osoba zatrudniona na tym stanowisku pracuje bezpośrednio z lekarzem i asystuje mu podczas pracy. Do jej zadań należy m.in. utrzymanie gabinetu stomatologicznego w gotowości, przeprowadzanie wstępnych badań diagnostycznych oraz zabiegów profilaktyczno-technicznych, takich jak polerowanie, lakierowanie, skaling, lakowanie i piaskowanie zębów. Higienistka stomatologiczna ponadto udziela pacjentowi porad w kwestii dbania o higienę jamy ustnej oraz dobiera odpowiednie środki higieniczne. Egzamin potwierdzający kwalifikację K1 - wykonywanie świadczeń stomatologicznych z zakresu profilaktyki i promocji zdrowia jamy ustnej oraz współuczestniczenie w procesie leczenia, odbywa się pod koniec IV semestru. Absolwent Szkoły Policealnej GoWork.pl w Białymstoku, otrzymuje dyplom i uprawnienia państwowe do wykonywania zawodu zarówno w Polsce, jak i na terenie całej Unii Europejskiej.

Higienistka stomatologiczna - przyszłościowy zawód

Zapotrzebowanie na dyplomowane higienistki jest wysokie nie tylko w Polsce, ale też w Niemczech, Włoszech, Wielkiej Brytanii czy Hiszpanii. Z tego powodu osoby, które ukończyły naukę na kierunku higienistka stomatologiczna w Szkole Policealnej GoWork.pl w Białymstoku mogą liczyć na bezproblemowe zatrudnienie m.in. w klinikach i poradniach stomatologicznych, prywatnych oraz publicznych gabinetach dentystycznych czy w szkołach i przedszkolach.

więcej o kierunku...
 

Powiązane artykuły

Kosmetologia z liftingiem rzęs

Dbanie o urodę odgrywa w dzisiejszych czasach bardzo dużą rolę. Zarówno kobiety, jak i mężczyźni dążą do nieskazitelnego wyglądu. Nic dziwnego - nienaganna aparycja jest wizytówką każdego człowieka i ma znaczenie nie tylko w relacjach prywatnych, ale również zawodowych. Z tego powodu stale rośnie zapotrzebowanie na dyplomowanych techników usług kosmetycznych.

czytaj dalej

Specjalista CUKIERNIK w GOWORK.pl

Cukiernik wyrabia wszelkiego rodzaju słodkości - ciasteczka, ciasta, torty, cukierki, lody i inne desery, włącznie z kremami i galaretkami

czytaj dalej

Polecane Uczelnie

Najczęściej Oglądane

Polecane Uczelnie