Informator o Szkołach Wyższych, Policealnych i Językowych

Darmowy poradnik „Jak nauczyć się języka obcego”

Jeśli Twoim nowym [url=http://www.pomaturze.pl/aktualnosci/pokaz/440/Postanowienia+noworoczne+ndash+latwo+powiedziec+trudniej+zrobić]postanowieniem noworocznym[/url] jest nauka języka obcego to mamy dla Ciebie niespodziankę.

Coraz częściej mówi się o nauce języków obcych, głównie z powodu postępu technologicznego sprzyjającego globalizacji, ale i z powodu nowych realiów rynku pracy. Dla wielu osób nauka języków to czysta przyjemność, dla niektórych przykra konieczność. By nie był to przymus i nie kojarzył się z porażką powstał poradnik „Jak skutecznie nauczyć się języka” wydany przez Sprachcaffe Polska.

Nie od dziś wiadomo, iż każda aktywność, której efektem jest sukces jest przez człowieka lubiana i pozytywnie oceniana, jeśli tylko w nauce języka obcego będziemy widzieli postęp zmienimy nastawienie do nauki, odkrywając jej radość.

W czasach kapitalizmu wszystko ma swoją cenę, zwłaszcza wiedza, know-how, dlaczego więc Sprachcaffe udostępnia darmowy poradnik? Podejrzliwi mogą zarzucić niską jakość poradnika, jednak po zapoznaniu się z jego treścią szybko zmienią zdanie, bowiem to bogaty zbiór, baza wiedzy zebranej w jednym miejscu. Kompleksowe ujęcie tematu ma inspirować i pomagać w nauce języków, takie oto założenie przyświecało projektowi, który dzięki sponsorom mógł powstać i być darmowym e-bookiem. Co trzeba zrobić, by pobrać poradnik? Jedynie, co należy zrobić to odwiedzić adres portalu w którym poradnik jest publikowany.

To niecodzienna, oryginalna, ale bardzo atrakcyjna pozycja wydawnicza. Wartości poradnikowi dodają autorytety, jakie współtworzyły poradnik. Są nimi językoznawcy nauczyciele języka, ale również pasjonaci, hobbyści operujący nie tylko wiedzą teoretyczną, znajomością metodyki i współczesnych trendów w tej dziedzinie, ale przede wszystkim doświadczeniem, tak swoim jak i swoich uczniów. Różnorodność argumentów i przykładów wymienionych w poradniku pozwala na wybranie najlepszych i najbardziej optymalnych dla siebie porad. Czytelnicy poradnika doceniają jego konstruktywną treść i chętnie polecają pozycję swoim znajomym. Tym samym poradnik zaczyna być coraz bardziej znanym źródłem informacji, które oceniane jest pozytywnie głównie z powodu kompleksowości i rozmaitości zawartych w nim porad.

Przy współpracy z 45 specjalistami w dziedzinie nauki języków 45 specjalistami w dziedzinie nauki języków Sprachcaffe stworzyło i wydało poradnik online pod wymownym tytułem „jak nauczyć się języka obcego”. Traktuje on jak tytuł wskazuje o metodach, technikach uczenia się języków, bardzo różnych, co należy podkreślić, iż odnosi się do wielu języków uwzględniając ich specyfikę. Do zebrania polecanych sposobów nauki, porad jak efektywnie się uczyć, by się nauczyć zaproszeni zostali metodycy, nauczyciele z kraju i zagranicy, jak i blogerzy cieszący się dużym uznaniem wśród internautów. Autorzy porad poruszają wiele ciekawych aspektów nauki języka, opisują własne doświadczenia i metody nauki, proponują gotowe pomysły na naukę.

Zaletą poradnika jest jego darmowy charakter. Poradnik dostępny jest w wersji online, dzięki czemu każdy internauta może z niego skorzystać, zapoznać się z jego treścią wchodząc na stronę portalu Sprachcaffe. Nie potrzebna jest żadna rejestracja ani logowanie się, bez zobowiązań całkowicie bezpłatnie można zapoznać się z publikacją, która powstała jako projekt edukacyjny, z założenia bezpłatny dla czytelnika. Poradnik ma służyć uczniom, studentom ale i propagować naukę języków w każdym wieku, niezależnie od predyspozycji, wolnego czasu, zamożności czy statusu społecznego. Podobnie jak wielu autorów poradnika prowadzi ogólnodostępne w sieci blogi językowe, tak również udzieliło porad w publikacji.

Poradnik jest dość pokaźną w objętości pozycją, jak na 45 autorów przystało. To do czytelnika zależy, czy zapozna się z pełną zawartością poradnika, czy tylko z wybranymi rozdziałami i zdaniem poszczególnych autorów. W poradniku szereg wskazówek znajdą ci którzy dopiero przymierzają się do podjęcia nauki języka, jak i ci kontynuujący naukę kolejnego języka czy też będący na etapie kursów dla zaawansowanych. Po przeczytaniu poradnika z pewnością poszerzysz swoją wiedzę o tym jak można się uczyć, i jak Ty winieneś się uczyć, by nauka ta była zadowalająca i sprawiała ci wiele satysfakcji i przyjemności. Nawet kiedy uznasz, iż niczego nowego się nie dowiedziałeś ponadto co już kiedyś przeczytałeś tu i ówdzie, to być może lektura poradnika przyczyni się do rewizji swoich metod nauki, będzie inspiracją do próby nowej techniki nauki. Należy podkreślić, iż poradnik mimo że wydany jako jedna spójna publikacja składa się z niezależnych i w pełni samodzielnych rozdziałów, nie zawsze ze sobą spójnych, bowiem zdarzają się wśród autorów odmienne opinie między innymi o tej samej metodzie nauki. 

Polecane Uczelnie

Najczęściej Oglądane