Informator o Szkołach Wyższych, Policealnych i Językowych

AFiB Vistula najbardziej umiędzynarodowioną uczelnią w Polsce

Akademia Finansów i Biznesu Vistula jest najbardziej umiędzynarodowioną uczelnią w Polsce według rankingu uczelni wyższych „Perspektyw” i „Dziennika Gazety Prawnej” 2014. AFiBV umocniła także swoją pozycję jednej z najlepszych niepublicznych uczelni wyższych w naszym kraju, zajmując 5. miejsce w zestawieniu niepublicznych uczelni magisterskich.

Uczelnia została doceniona w zakresie programów studiów prowadzonych w językach obcych, liczby studentów z zagranicy, wykładowców z zagranicy oraz wielokulturowości środowiska studenckiego.

W AFiBV w roku akademickim 2013/2014 ponad 1100 obcokrajowców studiuje na 10 kierunkach, prowadzonych po angielsku: anglistyce, ekonomii, finansach i rachunkowości, iberystyce, informatyce, sinologii, stosunkach międzynarodowych, turkologii, turystyce i rekreacji, zarządzaniu.

Zagraniczni studenci uczelni pochodzą z 38 państw, m.in. z Hiszpanii, Stanów Zjednoczonych, Turcji Tunezji, Malawi czy Iraku.

Wszyscy studenci AFiBV uczestniczą w zajęciach wykładowców z zagranicy, pełnozatrudnionych, jak i prowadzących wykłady gościnne. W roku akademickim 2013/2014 uczelnię odwiedzili m.in. nauczyciele akademiccy z Wielkiej Brytanii, Portugalii, Belgii, Turcji czy Chorwacji.

W Akademii Finansów i Biznesu Vistula dużą wagę przykładamy do kształcenia międzynarodowego. Zapraszamy wykładowców z zagranicznych uniwersytetów, oferujemy też dużą liczbę kierunków studiów po angielsku. Obcokrajowcy czują się u nas jak u siebie. Doceniają to również nasi polscy studenci, którzy poznają w ten sposób różne kultury, uczą się języków obcych i przygotowują się do pracy na międzynarodowym rynku – komentuje rektor AFiBV, dr hab. Krzysztof Rybiński.

Tegoroczny ranking „Perspektyw” i „Dziennika Gazety Prawnej” umocnił także pozycję Akademii Finansów i Biznesu Vistula jako jednej z najlepszych uczelni niepublicznych w Polsce. AFiBV zajęła 5. miejsce, czym poprawiła swoje wyniki w stosunku do roku ubiegłego. W rankingu dobre noty uzyskały również warunki kształcenia, na które składają się m.in. własna baza dydaktyczna czy biblioteka.

Akademia Finansów i Biznesu Vistula jest renomowaną warszawską uczelnią, posiadającą międzynarodowe akredytacje World Association for Cooperative Education oraz International Association of Universities. Powstała w 1992 r. Oferuje studia I i II stopnia, studia inżynierskie, podyplomowe oraz seminaria doktorskie. Istnieje od 1992 r. Wraz z Europejską Akademią Sztuk oraz Szkołą Główną Turystyki i Rekreacji tworzy Grupę Uczelni Vistula.

www.vistula.edu.pl/ 

Polecane Uczelnie

Najczęściej Oglądane