Informator o Szkołach Wyższych, Policealnych i Językowych

Warszawska Szkoła Języka Japońskiego

Warszawska Szkoła Języka Japońskiego


WSJJ wychodzi daleko poza ramy zwykłej szkoły językowej – ściśle współpracujemy z Ambasadą Japonii w Polsce zarówno na polu edukacji, jak i przy organizowaniu eventów popularyzujących kulturę Kraju Kwitnącej Wiśni, prowadzimy działalność wydawniczą, muzyczną (zespół Amaterasu) oraz filantropijną. Jesteśmy aktywnym członkiem Stowarzyszenia Nauczycieli Języka Japońskiego w Polsce, współorganizujemy Konkurs Krasomówczy Języka Japońskiego oraz Turniej Wiedzy o Japonii Japan Bowl. Ale przede wszystkim razem z naszymi lektorami na co dzień realizujemy wspólną wizję szkoły nowoczesnej i nastawionej na ucznia.


Żyjemy Japonią…

Pewnego dnia zamarzyła nam się szkoła języka japońskiego, gdzie można nie tylko solidnie nauczyć się japońskiego, ale i pogłębiać swoją wiedzę o różnych aspektach kulturowych, dodatkowo nawiązując znajomości z innymi pasjonatami, czy to podczas warsztatów, czy to podczas japońskich imprez tematycznych. Nie znaleźliśmy takiej szkoły, pozostało nam więc ją stworzyć!

Cenimy bezpośredni kontakt…

Choć zdajemy sobie sprawę, że funkcjonujemy w świecie, gdzie królują Internet i Facebook, a wszystkie informacje docierają do nas w ułamku sekundy, staramy się pamiętać o tym, że są to tylko narzędzia, które nigdy nie zastąpią prawdziwych kontaktów międzyludzkich – to dlatego elementem naszej szkoły, który uczniowie najwyżej oceniają, jest niezmiennie jej atmosfera, tworzona przez ludzi spotykających się parę razy w miesiącu i robiących coś razem dla wspólnej pasji.

Jesteśmy zmianą, której chcemy dokonać…

Mamy wizję i ideały, które wciąż wcielamy w życie. Przyświecają nam w tym słowa George Bernarda Shaw: Są ludzie, którzy widzą rzeczy jakimi są i pytają: dlaczego? Ja marzę o rzeczach, których nigdy nie było i pytam: dlaczego nie?


Nasza misja:

Uczyć skutecznie i z pasją, dostarczając naszym uczniom jak najwięcej okazji do kontaktu z językiem i kulturą Japonii.


Kursy u nas dzielą się na:

BEZ POŚPIECHU
Zajęcia 1x w tygodniu po 90 minut (30 godzin lekcyjnych w semestrze). Kurs przeznaczony jest dla osób, które chcą się uczyć języka japońskiego, ale grafik nie pozwala im na przychodzenie na zajęcia 2 x w tygodniu. Podczas kursu przerabiamy połowę podręcznika z kursu standardowego.
STANDARDOWE
Zajęcia 2x w tygodniu po 90 minut (60 godzin w semestrze). Polecany osobom, które cenią regularność i chcą zdobyć solidne podstawy językowe.
INTENSYWNE
Zajęcia 1x w tygodniu po 135 minut (45 godzin w semestrze) – od standardowych różni je mniejsza liczba godzin przy tej samej, co standardowe, ilości materiału, co oznacza więcej pracy w domu. Polecany osobom zbyt zajętym, żeby przychodzić do szkoły 2 razy w tygodniu, ale chcącym mimo wszystko w rok przerobić materiał z jednego poziomu.
LEKCJE INDYWIDUALNE
Nasi lektorzy udzielają lekcji prywatnych. Mają Państwo do dyspozycji lektorów Polaków i Japończyków mówiących po polsku lub po angielsku.
Lekcje wykupuje się w pakiecie po 10 zajęć (1000zł).
Wystawiamy faktury.Zajęcia można bezpłatnie odwołać najpóźniej w dzień przed zajęciami.


Nasze atuty

 • możliwość nauki języka w Japonii
 • platforma e-learningowa
 • konwersacje z native speakerami
 • lektorzy z potwierdzonymi kwalifikacjami
 • warsztaty kulturowe
 • biblioteka
 • dyżury lektorskie

Nauczając kładziemy nacisk na „mocny start” – przerabianie hiragany i katakany przez pół roku to nie u nas! Oprócz tego stawiamy na równomierny rozwój wszystkich umiejętności: mówienia, pisania, czytania i słuchania. Regularnie korzystamy z materiałów audio-video, śpiewamy piosenki, układamy haiku i piszemy listy po japońsku.

Nasze kursy charakteryzuje dodatkowo duża systematyczność – częsta kontrola postępów, przy wsparciu platformy e-learningowej sprawia, że uczeń w każdym momencie kursu jest świadomy, jakie posiada umiejętności.


Kursy na uczelni:

gry na bębnach taiko
języka japońskiego
kaligrafii

Języki na uczelni:

japoński

Główny adres uczelni

 • Warszawska Szkoła Języka Japońskiego
  ul. Nowogrodzka 31 lok. 217, 00-511 Warszawa
 •  
 • Telefon: 534 643 239
 • Email: kontakt@wsjj.pl
 • Strona: http://wsjj.pl

Jak do nas trafić

Powiązane artykuły

Kursy w Warszawskiej Szkole Języka Japońskiego

ZAPRASZAMY NA KURS GRY NA BĘBNACH TAIKO i KURS KALIGRAFII

czytaj dalej

Szkoła letnia w Japonii Warszawskiej Szkoły Języka Japońskiego

Chcąc ułatwić naszym uczniom "pierwszy kontakt" z Japonią co roku organizujemy wyjazd językowo-kulturowy do Kraju kwitnącej Wiśni.

czytaj dalej

Polecane Uczelnie

Najczęściej Oglądane