Informator o Szkołach Wyższych, Policealnych i Językowych

ABRYS Autorskie Studium Dizajnu i Fotografii

ABRYS Autorskie Studium Dizajnu i Fotografii

Rok założenia: 1995

Mamy wspólne pasje, dlatego chcemy pomóc Ci odnaleźć najlepsze ścieżki prowadzące do realizacji Twoich pomysłów. Twoje zaangażowanie, nasze doświadczenie i wspólna praca, pozwolą Ci zmieniać świat: realnie wpływać na otaczającą nas, wizualną rzeczywistość.

​ABRYS STUDY

ABRYS STUDY jest spokojną ścieżką. Na naukę kończącą się obroną dyplomu zawodowego plastyka, masz cztery semestry – to wystarczająco dużo czasu, aby spróbować wszystkiego: od projektowania grafiki, przez malarstwo i rzeźbę, do fotografii i nauki charakteryzacji i wizażu.

SYSTEM PRACY

 • tryb dzienny, czterosemestralny
 • nauka kończy się obroną dyplomu zawodowego plastyka w wybranej specjalności.​

KORZYŚCI

 • nowoczesna infrastruktura: świetny sprzęt komputerowy i fotograficzny, kompletne oprogramowanie, pakiet Adobe
 • pracownie dostępne poza godzinami zajęć
 • nowatorskie zajęcia: otwarta formuła, autorskie programy nauczania, wspieranie eksperymentów,
 • nieformalne relacje
 • wspólne wyjazdy plenerowe
 • dyplom zawodowy plastyka
 • legitymacja szkolna uprawniająca do zniżek

JAK DO NAS DOŁĄCZYĆ

O przyjęciu decyduje pozytywne przejście sprawdzianu predyspozycji (rekrutacja). Warunkiem wpisania na listę jest wpłacenie całości lub jednej raty czesnego. 

WYMAGANE DOKUMENTY

 • świadectwo ukończenia szkoły średniej lub maturalne
 • podpisana umowa o naukę
 • wypełniona karta kandydata
 • trzy zdjęcia
 • potwierdzenie wpłaty czesnego

CZESNE

2100zł za semestr, możliwość rozbicia opłaty na raty po 350zł miesięcznie

ABRYS TAKŻE DLA NIEDOSŁYSZĄCYCH

Prowadzimy dla Was zajęcia na specjalnościach projektowanie graficzne i fotografia. Uczyć Was będą osoby niedosłyszące i słyszące, dzięki czemu szkoła pomoże Wam przygotować się do przyszłej pracy. Czesne dla grupy osób niedosłyszących w całości refundowane przez PCPR lub MOPS.

WIEK KANDYDATÓW

​O przyjęcie do Studium na semestr pierwszy może ubiegać się kandydat, który w danym roku kalendarzowym kończy nie więcej niż 23 lata.

​SPECJALNOŚCI

PROJEKTOWANIE GRAFICZNE

Podczas zajęć zdobędziesz umiejętności realizacji projektów od koncepcji, przez projektowanie, do ostatecznej drukowanej formy. Dzięki kompletnie wyposażonym pracowniom i pełnemu oprogramowaniu praca będzie iść szybko i sprawnie. Zdobyte umiejętności projektowe wykorzystasz do pracy na stanowisku grafika, projektanta, edytora.

ARANŻACJA WNĘTRZ

Na tym kierunku będziesz projektować małe i duże powierzchnie mieszkalne, handlowe, usługowe, biurowe. Możesz zaprojektować wnętrze kawiarni z idealnym dla Ciebie klimatem, funkcjonalną przestrzeń sklepu, przychodni, przedszkola czy salonu samochodowego. Możesz pomóc urządzić znajomym mieszkanie i wykonać zlecenie zaprojektowania luksusowej łazienki. Dzięki umiejętności planowania budżetu inwestycji, będziesz potrafić tworzyć projekty wymagające dużej lub całkiem minimalnej inwestycji.

FOTOGRAFIA ARTYSTYCZNA

W naszej pracowni fotografii nauczysz się nie tylko, jak robić dobre zdjęcia współczesnymi narzędziami, ale także jak opowia­dać historię, wykonywać zlecenia, a przede wszystkim znaleźć własny styl. Po tym kierunku możesz praco­wać jako fotograf, fotoedytor, retuszer, oświetlenio­wiec.

CHARAKTERYZACJA I WIZAŻ

Podczas zajęć zdobędziesz umiejętności, poznasz technologie i staniesz się znawcą materiałów do wizażu i charakteryzacji. Dzięki tej wiedzy poprawisz wizerunek swój i Twoich klientów. Nabędziesz umiejętności, które wykorzystasz pracując przy sesjach fotografii mody, produkcjach filmowych, teatralnych i telewizyjnych.

ABRYS 365

ABRYS 365 to droga szybkiego ruchu: trwa 365 dni i prowadzi do celu, który na jej początku sobie wyznaczysz. Zdobędziesz w tym czasie wiedzę, umiejętności i doświadczenia w wybranej przez Ciebie dziedzinie, np. fotografii. Jeśli uznasz, że to za mało, możesz swój program uzupełnić o dodatkowe zajęcia – z projektowania grafiki, sitodruku, rysunku, wizażu, lub czegoś innego, co uznasz za pomocne i interesujące.

SYSTEM PRACY

​Praca w ABRYS 365 rusza z początkiem września. Wrzesień jest czasem rozgrzewki, można zatem dołączyć do nas jeszcze na początku października – jednak czym wcześniej tym lepiej.

Cykl zajęć kończy się w ostatnim tygodniu czerwca, ale zakończenie pracy ma dwa warianty:

 • może kończyć się w czerwcu wraz z ostatnią minutą ostatnich zajęć
 • można też podjąć wakacyjne wyzwanie: samodzielnie zrealizować zadanie podsumowujące roczną pracę i zaprezentować je w szkole w ostatnim tygodniu sierpnia.

Preferujemy drugi wariant: obejrzenie rezultatów Twojej samodzielnej pracy będzie ekscytującym doświadczeniem. Poza tym zawsze fajnie jest spotkać się po wakacjach.

Na koniec pracy otrzymujesz Dyplom ukończenia ABRYS 365 z wyszczególnionymi modułami zajęć, w których wziąłeś udział i tematem oraz krótkim opisem zrealizowanego przez Ciebie, podsumowującego zadania (jeśli zdecydujesz się je zrealizować).

Zajęcia kierunkowe

(sześć godzin zegarowych w tygodniu, poniedziałki i wtorki od 17.00 do 20.00)

Wybierając swój kierunek decydujesz się na powierzenie nam sześciu godzin tygodniowo – wypełnimy je przygotowanymi dla Ciebie, kierunkowymi zajęciami. Dodatkowo możesz wziąć udział w zajęciach wykraczających poza swoją dziedzinę - mogą być jej wartościowym uzupełnieniem.

Moduły zajęć dodatkowych (każdy moduł to trzy godziny zegarowe w tygodniu)

fotografia, rzeźba, grafika artystyczna, sitodruk, rysunek/malarstwo, podstawy projektowania, historia sztuki, wizaż i charakteryzacja.

KORZYŚCI

 • nowoczesna infrastruktura: świetny sprzęt komputerowy i fotograficzny, kompletne oprogramowanie, pakiet Adobe
 • pracownie dostępne poza godzinami zajęć
 • nowatorskie zajęcia: otwarta formuła, autorskie programy nauczania, wspieranie eksperymentów,
 • nieformalne relacje
 • szybka formuła pozwalająca ruszyć z własnymi projektami już po dziesięciu miesiącach nauki

JAK DO NAS DOŁĄCZYĆ

O przyjęciu do grupy decyduje kolejność złożonych dokumentów, które można dostarczyć osobiście do naszego sekretariatu lub przesłać pocztą. Warunkiem wpisania na listę jest wpłacenie całości lub pierwszej raty opłaty oraz podpisanie umowy.​

KOSZTY

 • roczna nauka na wybranym kierunku kosztuje 3 500 zł, płatność można rozbić na 10 rat po 350 zł
 • każdy moduł zajęć dodatkowych kosztuje 600zł za semestr (dla niezdecydowanych jest możliwość wykupienia jednego miesiąca zajęć w cenie 150zł)

DOKUMENTY

 • podpisana umowa o naukę
 • wypełniona karta kandydata
 • potwierdzenie wpłaty

WIEK KANDYDATÓW

​Abrys 365 jest otwarty dla wszystkich. Nie ma ograniczeń wiekowych.

KIERUNKI:

GRAFIKA UŻYTKOWA

Grafika użytkowa jest wokół nas. Wszędzie. Informuje o premierze nowego filmu, zachęca do zjedzenia ciastek, ostrzega przed skutkami połknięcia tabletki, prowadzi przez miasto, pokazuje jak trafić do toalety, reklamuje imprezy rozrywkowe (ale także zbawienie), opanowuje nasze ubrania i otula nas kiedy kładziemy się spać. Graficy mają wiele do zrobienia.

SZTUKA

Czym jest sztuka? Jak to jest być artystą? Czym jest twórczy flow, a czym trudne zmaganie z materią? Co czuje się tworząc, a potem prezentując swoje dzieła? Odpowiedzi musisz poszukać samodzielnie, ale my możemy Ci w tym pomóc otwierając przed Tobą świat rysunku, malarstwa, rzeźby i tradycyjnych technik graficznych.

ARTYSTYCZNE PROJEKTOWANIE UBIORU

Artystyczne projektowanie ubioru to kierunek, którego we Wrocławiu brakowało. Jeżeli marzysz o tym, aby tworzyć modę i projektować piękne ubrania i dodatki, możemy nauczyć Cię rysunku żurnalowego, kompozycji, praktycznej umiejętności sporządzania wykrojów, szycia i wykańczania odzieży. Poznasz również aktualne trendy, elementy wizażu i tajemnice doboru kolorystyki – jest to niezbędna wiedza w zawodzie projektanta. Wspólnie przygotujemy profesjonalne portfolio. Umożliwimy Ci udział w pokazach mody, zorganizujemy praktyki w zakładach krawieckich.

FOTOGRAFIA

Zaczniemy od podstaw – ale spokojnie, nie będziemy siedzieć z instrukcją obsługi aparatu. Podstawy to początki fotografii: zbudujesz własną kamerę otworkową i zrobisz nią zdjęcia jak pierwsi fotografowie w 1839 roku. Podstawy to także obsługa lustrzanki cyfrowej i programu Photoshop, ale przede wszystkim podstawy to rozmowa o Twojej fotografii.

SCENOGRAFIA

Przygotuj się na przygodę ze scenografią. Z naszą pomocą poznasz podstawy scenografii, kostiumologii, historii ubioru i teatru, zasady perspektywy, rysunku technicznego oraz budowania makiet. Od podstaw zbudujesz filmową lub teatralną postać – zaczynając od rysunku a kończąc na realizacji stroju. Zdobędziesz również umiejętność projektowania makijażu i fryzur, a także poznasz podstawowe techniki wykorzystywane przy charakteryzacji.

RENOWACJA MEBLI

Renowacja mebli to fascynująca dziedzina. Nauczymy Cię przywracać świetność przedmiotom, których piękno ukryte jest pod warstwą kurzu czy starej farby, albo zostało nadgryzione przez czas i drewnolubne owady.

WIZAŻ I CHARKTERYZACJA

Podczas zajęć zdobędziesz umiejętności, poznasz technologie, i staniesz się znawcą materiałów do wizażu i charakteryzacji. Dzięki tej wiedzy poprawisz wizerunek swój i Twoich klientów. Nabędziesz umiejętności, które wykorzystasz pracując przy sesjach fotografii mody, produkcjach filmowych, teatralnych i TV.

CHCESZ DOWIEDZIEĆ SIĘ WIĘCEJ I POZNAĆ SZKOŁĘ?

Umów się na indywidualne spotkanie dzwoniąc do sekretariatu
71 359 14 44 lub 600 287 380
(w godzinach 10.00-13.30)

Nasi nauczyciele podczas indywidualnego spotkania opowiedzą Ci o szkole, pokażą pracownie i sprzęt jakim dysponujemy. Z chęcią dowiemy się, czego oczekujesz od szkoły i co Cię interesuje. ZAPRASZAMY!


ABRYS

Kursy na uczelni:

artystyczne projektowanie ubioru
fotografia
grafika użytkowa
renowacja mebli
scenografia
sztuka
wizaż i charakteryzacja

Zawody na uczelni:

aranżacja wnętrz
charakteryzacja i wizaż
fotografia artystyczna
plastyk
projektowanie graficzne

Główny adres uczelni


Jak do nas trafić

Polecane Uczelnie

Najczęściej Oglądane