Informator o Szkołach Wyższych, Policealnych i Językowych

Wyższa Szkoła Demokracji im. ks. Jerzego Popiełuszki w Grudziądzu

Wyższa Szkoła Demokracji im. ks. Jerzego Popiełuszki w Grudziądzu


przejdź do spisu treści

Najlepsza uczelnia w mieście!


Misją Wyższej Szkoły Demokracji im. ks. Jerzego Popiełuszki w Grudziądzu, jest przekonanie, iż wykształcenie jest podstawową wartością człowieka, demokracji i zrównoważonego rozwoju, a zatem powinno być dostępne dla wszystkich przez całe życie. Fundując tę zasadę na otwartości oferty dydaktycznej dla wszystkich oraz jej wysokiej jakości, WSD przede wszystkim odpowiada na oczekiwania mieszkańców regionu grudziądzkiego i miasta Grudziądza, w którym Uczelnia ma swoją siedzibę.

Bazując po powyższej misji, tworzymy ofertę edukacyjna uczelni w ścisłej korelacji z artykułowanym zapotrzebowaniem lokalnego rynku pracy i struktur społeczeństwa obywatelskiego. Założenie takie zgodne jest także ze strategią Wydziału Humanistycznego i Nauk Społecznych, który zamierza konsekwentnie realizować wspomnianą misję, uwzględniać oczekiwania studentów oraz interesariuszy zewnętrznych. Tak postawionym celom służy ciągłe poszerzanie oferty studiów licencjackich o nowe kierunki i specjalności, a także uruchomienie studiów II stopnia.

WSD proponuje studia pierwszego stopnia stacjonarne i niestacjonarne na specjalnościach psychopedagogika z elementami kryminologii, resocjalizacji i profilaktyki społecznej, pedagogikę opiekuńczo-wychowawczą, asystent rodziny i asystent osób niepełnosprawnych na kierunku pedagogika oraz bezpieczeństwo informacji i ochrona danych osobowych, administracja publiczna, polityka bezpieczeństwa wewnętrznego, media i komunikacja społeczna, marketing polityczny z elementami coachingu na kierunku politologia.

Uczelnia uzyskała również dodatkowe uprawnienia do prowadzenia studiów I stopnia na kierunku komunikacja społeczna, a także studiów II stopnia na kierunku polityka społeczna.

Proponowane specjalności i kierunki łączą dziedziny nauk społecznych takie jak np.: socjologia, psychologia, pedagogika czy politologia.

Bazę dydaktyczną Wyższej Szkoły Demokracji im. ks. Jerzego Popiełuszki w Grudziądzu stanowią dwa budynki. Jeden, zlokalizowany przy ul. Nauczycielskiej 19 (os. Lotnisko), wynajęty na potrzeby uczelni w celu prowadzenia wykładów, w którym zlokalizowane są m.in. sale wykładowe oraz pracownie komputerowe. Zostały one wyposażone w tablice interaktywne, rzutniki multimedialne, skanery oraz inne nowoczesne rozwiązania technologiczne, umożliwiające prowadzenie zajęć na najwyższym poziomie. Na terenie całej uczelni istnieje także możliwość korzystania z Internetu bezprzewodowego.

Drugi, budynek własny, znajduje się przy ul. Legionów 57A. Budynek został całkowicie wyremontowany na potrzeby uczelni do celów dydaktyczno-szkoleniowych. Wszystkie sale zostały wyposażone w system audio połączony z bezprzewodowym mikrofonem oraz interaktywne tablice wraz z rzutnikami multimedialnymi. Dla studentów są udostępnione wygodne kanapy, na których mogą odpoczywać przed zajęciami.

OFERTA EDUKACYJNA

Studia I stopnia
stacjonarne i niestacjonarne

Komunikacja społeczna 

Celem studiów jest wyposażenie studentów w umiejętności analizowania, interpretowania i strategicznego planowania procesów komunikacyjnych w biznesie, kulturze, społecznościach lokalnych i globalnych. Dzięki nowoczesnym warsztatom, studenci uczą się przekładać najnowszą wiedzę teoretyczną na wdrażanie innowacji w obszarze komunikowania. Stawiamy na Twój rozwój kreatywności i doskonalenie umiejętności komunikacji w grupie. W efekcie realizacji programu studiów na kierunku komunikacja społeczna, studenci będą potrafili umiejętnie korzystać ze wszelkich zasobów organizacji, profesjonalnie i trafnie diagnozować wewnętrzne i zewnętrzne otoczenie komunikacyjne organizacji, projektować strategie działania, jak również prowadzić skuteczną komunikację w biznesie.

Odpowiadając na nowe potrzeby rynku pracy, oferujemy program, który z jednej strony skupia się na wielowymiarowej analizie zjawisk i procesów komunikowania się w różnych sferach życia codziennego, zaś z drugiej obejmuje szereg zajęć warsztatowych, podczas których uczy jak projektować i budować strategie komunikacyjne, jak określać warunki ich skuteczności, konstruować twórcze, nowatorskie przekazy za pomocą różnych narzędzi i technik.

Bardzo istotnym wymiarem programu studiów na specjalności jest tworzenie warunków do rozwoju kreatywności, wzajemne inspirowanie się i towarzyszenie studentom w ich własnych projektach i rozwoju. Program studiów jest zatem elastyczny i w znacznym stopniu umożliwia samodzielne kształtowanie edukacji. Studenci będą mieli wpływ na to czego i w jakiej formie się uczą. Będziemy dostosowywać Wasze potrzeby do programu studiów.

Specjalności:

Pedagogika

Absolwent specjalności psychopedagogiki z elementami kryminologii będzie posiadał wiedzę z zakresu psychologii, pedagogiki i socjologii, pozna elementy wychowania i zachowania człowieka, psychologiczne aspekty relacji interpersonalnych i psychospołecznych uwarunkowania rozwoju zdolności. Nauczy się analizy zaburzeń w funkcjonowaniu psychospołecznym ludzi. Zdobędzie umiejętności podstawowej diagnozy psychologiczno-pedagogicznej, opracowywania i realizowania prostych programów profilaktycznych w obszarze patologii społecznych. Będzie potrafił wykorzystywać metod warsztatowe w profilaktyce zachowań ryzykownych i radzeniu ze stresem. Dzięki zaproponowanym przedmiotom z zakresu kryminologii, absolwent pozna również objawy i przyczyny przestępczości oraz innych zjawisk patologii społecznych, nauczy się rozpoznawać style zachowań przestępczych a także sposoby i techniki negocjacji.

Studia te nastawione są również na wykształcenie specjalisty w zakresie rozwiązywania kluczowych problemów przestępczości i zjawisk dewiacyjnych, w ramach instytucji wymiaru sprawiedliwości, systemu penitencjarnego oraz innych służb mundurowych. Absolwent będzie przygotowany m.in. do skutecznego zapobiegania i zwalczania przestępczości, rozwiązywania problemów związanych z zagrożeniami współczesnego świata oraz współpracowania m.in. ze służbami mundurowymi, sądami i prokuraturą, agencjami detektywistycznymi i struktury bezpieczeństwa dużych jednostek organizacyjnych.

Absolwent studiów I stopnia na kierunku pedagogika ze specjalnością resocjalizacja o profilu praktycznym dysponuje podstawową wiedzą ogólnopedagogiczną, psychologiczną, socjologiczną i historyczno - filozoficzną niezbędną do zrozumienia społeczno-kulturowego kontekstu wychowania i opieki, w tym patologizacji życia społecznego. Posiada praktyczne umiejętności w zakresie komunikacji społecznej, posługiwania się językiem obcym na poziomie biegłości B2 Europejskiego Opisu Kształcenia Językowego Rady Europy, umie pracować z komputerem i wykorzystać do pracy multimedia. Potrafi diagnozować problemy wychowawcze oraz skutecznie podejmować ich rozwiązywanie, stosując adekwatne metody i techniki wychowawcze oraz resocjalizacyjne. Rozumie cele i zna zadania terapii oraz potrafi je zastosować w pracy wychowawczej i resocjalizacyjnej. Absolwent umie zaprojektować badania, przeprowadzić je i opracować ich wyniki. Potrafi wykorzystać wiedzę w zakresie prawnych i organizacyjnych czynników konstytuujących funkcjonowanie systemu resocjalizacji, wsparcia jednostek i grup zagrożonych przestępczością dla zaprojektowania i przeprowadzenia działań resocjalizacyjnych. Jest przygotowany do aktywnego uczestnictwa w pracach grup i organizacji. Zna zasady i normy etyki zawodowej, jest świadomy konieczności uczenia się przez całe życie, a jednocześnie jest przygotowany do podjęcia studiów II stopnia. Otrzymuje tytuł zawodowy licencjata na kierunku pedagogika ze specjalnością resocjalizacja.

Absolwent studiów I stopnia na kierunku pedagogika ze specjalnością pedagogika opiekuńczo-wychowawcza dysponuje podstawową wiedzą ogólnopedagogiczną, psychologiczną socjologiczną i historyczno - filozoficzną niezbędną do zrozumienia społeczno-kulturowego kontekstu wychowania i opieki, a także wiedzę specjalistyczną związaną z diagnozowaniem jednostki, grup i środowiska, identyfikowaniem problemów z zakresu: wychowania, opieki, pomocy, profilaktyki i terapii oraz opracowywaniem i wdrażaniem projektów z zakresu pracy z jednostką, grupą i środowiskiem. Posiada praktyczne umiejętności w zakresie komunikacji społecznej, posługiwania się językiem obcym na poziomie biegłości B2 Europejskiego Opisu Kształcenia Językowego Rady Europy, umie pracować z komputerem i wykorzystać do pracy multimedia. Absolwent tej specjalności uzyska uprawnienia pedagogiczne i zgodnie z przepisami prawa oświatowego będzie mógł być zatrudniony w szkołach i placówkach oświatowych.

Absolwent studiów o specjalności asystent osób niepełnosprawnych rodziny z szeroką wiedzą zarówno teoretyczną, jak i praktyczną staje naprzeciw wyzwaniom nowego zawodu wprowadzonego do klasyfikacji zawodów pod numerem 346 [02]. Zostaje wyposażony w umiejętności pozwalające na współpracę z osobą niepełnosprawną, jej rodziną, pracownikiem socjalnym, pedagogiem, psychologiem, rehabilitantem i innymi specjalistami w celu włączenia podopiecznego w życie społeczne w obszarze rehabilitacji, edukacji i doskonalenia zawodowego, zatrudnienia, czasu wolnego, usług i świadczeń.

Politologia

Politologia w Wyższej Szkole Demokracji w Grudziądzu polecana jest osobom interesującym się zarówno szeroko rozumianym życiem społecznym, jak i bezpieczeństwem publicznym, ekologią, a także prawem i psychologią społeczną. Dzięki swojej wszechstronności kierunek ten pozwala studentowi na dużą swobodę w poszukiwaniu jego indywidualnej ścieżki rozwoju. Program nauczania skonstruowany jest z myślą o rozwijaniu umiejętności związanych z pomysłowością, operatywnością i kreatywnością, co daje szerokie możliwości wyboru miejsca pracy.

Specjalności:

Dziennikarstwo

Dziennikarstwo jest polecane osobom szczególnie interesującym się mediami, multimediami, reklamą i public relations, a także problematyką prasy samorządowej i lokalnej. Studia na tym kierunku pozwolą zrozumieć współczesny świat i uwarunkowania jego rozwoju. Program nauczania obejmuje przedmioty podstawowe dla tego kierunku studiów, jak również przedmioty specjalnościowe dostosowane do indywidualnych zainteresowań studentów. Oprócz wiedzy z zakresu filozofii, socjologii, wiedzy o kulturze, historii, literatury, ekonomii, psychologii, prawa oraz współczesnych systemów politycznych zapoznamy Cię z ogólnym warsztatem prasowym, radiowym i telewizyjnym. Poznanie specyfiki pracy różnych mass mediów, pozwoli studetowi łatwiej określić swoje zainteresowania.

Pogłębieniu wiedzy i nabyciu odpowiednich umiejętności warsztatowych z zakresu szczególnych zainteresowań studenta służyć ma wybór proponowanych specjalności:

Studia te mają więc przygotować dziennikarzy prasowych, radiowych, telewizyjnych, rzeczników prasowych, specjalistów ds. reklamy i public relations!


Studia II stopnia
stacjonarne i niestacjonarne

Polityka społeczna 

Polityka społeczna to studia interdyscyplinarne łączące takie nauki jak: politologia, pedagogika, prawo czy socjologia. To na pewno studia dla ludzi, którzy chcą rozwiązywać praktyczne problemy społeczne, a dodatkowo mają głowę pełną pomysłów oraz mnóstwo energii. Jeżeli zatem interesujesz się współczesną sytuacją społeczną to polityka społeczna będzie świetnym kierunkiem dla Ciebie! Czego nauczysz się w ramach studiów na kierunku polityka społeczna? Studia kształcą w zakresie społecznego aspektu politologii z elementami pedagogiki i socjologii. Oznacza to, że nauczysz jak zapobiegać oraz zwalczać problemy wynikające z konfliktów społecznych. Co więcej, będziesz wiedzieć jak funkcjonują instytucje społeczne oraz jak zarządzana jest polityka społeczna pod względem prawno-finansowym. Przedmioty, które wpisują się w program studiów to polityka gospodarcza, komunikacja interpersonalna, teoria polityki społecznej, kwestie społeczne, techniki negocjacji i mediacji, strategie rozwoju społecznego, lokalna polityka społeczna, międzynarodowa polityka społeczna. Zdobędziesz zatem wszechstronne wykształcenie, które powoli Ci na podjęcie ciekawej pracy w zawodzie nie tylko w sektorze publicznym, ale także w biznesie czy organizacjach pozarządowych. Obecnie potrzebni są specjaliści posiadający interdyscyplinarną wiedzę, a jako absolwent studiów na kierunku polityka społeczna będziesz mógł dołączyć do tego grona.

ZAPRASZAMY


przejdź do spisu treści

Studia podyplomowe - doskonalące

Studia podyplomowe są propozycją dla absolwentów studiów wyższych, którzy planują zmianę profilu zawodowego, chcą podnieść swoje kwalifikacje zawodowe, wzbogacić wiedzę teoretyczną oraz doskonalić umiejętności praktyczne, które w konsekwencji zagwarantują profesjonalne przygotowanie na wielu płaszczyznach zawodowych.

Uzupełniające studia podyplomowe
Osoby posiadające dyplom kursów kwalifikacyjnych realizowanych przez ośrodki doskonalenia nauczycieli zapraszamy na uzupełniające studia podyplomowe. Czesne za całość studiów tylko 1000zł!

Prowadzimy nabór na następujące kierunki studiów podyplomowych: 

  • Menadżer turystyki i hotelarstwa - 2400 zł
  • Gastronomia i żywienie człowieka -2400 zł
  • Pedagogika Montessori - 2400 zł
  • Terapia zajęciowa - 2400 zł
  • Inspektor Ochrony Danych - 2400 zł
  • WOS - 2400 zł
  • BHP - 2400 zł
  • Surdopedagogika - 2400 zł
  • Tyflopedagogika - 2400 zł
  • Wspomaganie rozwoju i edukacja uczniów z autyzmem - 2400 zł
  • Psychopedagogika z elementami kryminologii - 2400 zł
  • Finanse i rachunkowość przedsiębiorstw - 3300 zł
  • Terapia integracji sensorycznej - 4700 zł
  • Administracja- 2400 zł
  • Asystent ucznia niepełnosprawnego - 2400 zł
  • Asystent rodziny - 2400 zł
  • Bezpieczeństwo lokalne i regionalne- 2400 zł
  • Bezpieczeństwo wewnętrzne i zarządzanie kryzysowe - 2400 zł
  • Bibliotekoznawstwo z informacją naukową i edukacją czytelniczo-medialną - 2400 zł
  • Diagnoza i terapia pedagogiczna - 2400 zł
  • Doradztwo zawodowe i pośrednictwo pracy - 2400 zł
  • Dziennikarstwo - 2400 zł
  • Edukacja dla bezpieczeństwa - edukacja obronna - 2400 zł
  • Logistyka i magazynowanie - 2400 zł
  • Oligofrenopedagogika - Edukacja i rehabilitacja osób z niepełnosprawnością intelektualną -2400 zł
  • Opiekun dziecięcy -2400 zł
  • Opiekun osoby starszej -2400 zł
  • Praca socjalna i organizacja pomocy społecznej - 2400 zł
  • Pedagogika korekcyjno-kompensacyjna i logopedia szkolna - 2400 zł
  • Pedagogika kreatywna - 2400 zł
  • Pedagogika opiekuńczo-wychowawcza, pedagog szkolny - 2400 zł
  • Pedagogika resocjalizacyjna i etiologia przestępstw - 2400 zł
  • Pedagogika rewalidacyjno-terapeutyczna - 2400 zł
  • Pedagogika sądowa z mediacją - 2400 zł
  • Przedsiębiorczość. Ekonomia w praktyce - 2400 zł
  • Przygotowanie pedagogiczne - 2400 zł
  • Psychologia marketingu i reklamy - 2400 zł
  • Psychologia mediów - 2400 zł
  • Psychologia sprzedaży i obsługi klienta - 2400 zł
  • Public Relations - 2400 zł
  • Resocjalizacja i profilaktyka społeczna - 2400 zł
  • Rzecznik prasowy - 2400 zł
  • Socjoterapia dzieci i młodzieży - 2400 zł
  • Wczesna interwencja i wspomaganie rozwoju dziecka - 2400 zł
  • Wychowanie do życia w rodzinie i wychowanie seksualne - 2400 zł
  • Zarządzanie bezpieczeństwem - 2400 zł
  • Zarządzanie oświatą - 2400 zł
  • Zarządzanie zasobami ludzkimi - 2400 zł

Rekrutacja na studia podyplomowe


Kierunki wykładane na uczelni:

dziennikarstwo I stopnia Stacjonarny Niestacjonarny
dziennikarstwo i komunikacja społeczna I stopnia Stacjonarny Niestacjonarny
komunikacja społeczna I stopnia Stacjonarny Niestacjonarny
pedagogika I stopnia Stacjonarny Niestacjonarny
politologia I stopnia Stacjonarny Niestacjonarny
polityka społeczna II stopnia Stacjonarny Niestacjonarny

Główny adres uczelni

  • Wyższa Szkoła Demokracji im. ks. Jerzego Popiełuszki w Grudziądzu
    ul. Legionów 57a, 86-300 Grudziądz
  •  
  • Telefon: 56 465 04 37, 576 367 797
  • Email: dziekanat@wsd.info.pl
  • Strona: http://wsd.info.pl

Jak do nas trafić

Powiązane artykuły

Wicepremier Jarosław Gowin i sekretarz stanu Iwona Michałek z wizytą w Wyższej Szkole Demokracji

Tematem przewodnim była reforma Ustawy 2.0.

czytaj dalej

Polecane Uczelnie

Najczęściej Oglądane