Informator o Szkołach Wyższych, Policealnych i Językowych

Szczecińska Szkoła Wyższa Collegium Balticum

Szczecińska Szkoła Wyższa Collegium Balticum


Chcielibyśmy opowiedzieć Państwu o Uczelni, która od lat dąży do realizacji ważnego celu. Celem tym jest zapewnienie naszym studentom możliwie najlepszych kompetencji zawodowych i przygotowanie ich do wykonywania wybranego zawodu. Szczecińska Szkoła Wyższa Collegium Balticum, to także prężnie działający Wydział Zamiejscowy znajdujący się w Stargardzie.

Dla młodych ludzi Szczecińska Szkoła Wyższa Collegium Balticum to najczęściej pierwszy krok na długiej drodze kariery. Obok niej jednak, na korytarzach naszej Szkoły, spotkać można osoby dojrzałe, wzbogacające swoje doświadczenia zawodowe i podnoszące kwalifikacje. Osoby te świadomie wybrały tę uczelnię, która ma im do zaoferowania najwięcej.

Tak jak ewolucja odrzuca jednostki nieprzystosowane, tak rynek usług edukacyjnych w dobie kryzysu pozwala przetrwać tylko najlepszym i możemy z całą powagą, i dumą powiedzieć, że nasza Uczelnia należy do tych, które nie tylko przetrwają, ale i śmiało rozwijają się w tych trudnych warunkach. Możemy sobie na to pozwolić, ponieważ głównym kryterium wyboru drogi rozwoju są dla nas zawsze wymogi rynku pracy.

To przyszłość naszych studentów decyduje o przyszłości Uczelni.

KIERUNKI STUDIÓW

Studia inżynierskie

Studia informatyczne

Dobrze wiemy, że informatyka to kierunek studiów inżynierskich skrojony na miarę potrzeb XXI wieku. Nasi ambitni i doskonale wykwalifikowani absolwenci znajdują pracę w renomowanych firmach już podczas studiów. Wybierając studia informatyczne na naszej Uczelni, zdobędziesz specjalistyczną i unikatową wiedzę w obszarze programowania m.in. Python, C++, testowania oprogramowania, technologii internetowych lub administrowania „chmurą”. Twoje perspektywy zawodowe są więc praktycznie nieograniczone! Nasze programy studiów tworzymy tak, abyś bez lęku, stresu poznał fachową i praktyczną wiedzę z obszaru technologii internetowych, programowania systemów wbudowanych, testów oprogramowania i administracji cloud.

Jeżeli chcesz zrozumieć i wykorzystywać nowe technologie, pracować w jednej z najszybciej rozwijających się branż, studia it są właśnie dla Ciebie. Realizuj swoje pasje i zdobądź z nami tytuł inżyniera oraz pewny zawód!

Wiedza i umiejętności techniczne w zakresie udostępniania usług i informacji w Internecie, narzędzia oraz zasady tworzenia stron www, nowoczesne języki programowania oraz środowiska programistyczne, tworzenie systemów wbudowanych dla branży automotive oraz branży medycznej, stosowanie specjalistycznych sterowników lub mikrokontrolerów – to wszystko poznasz wybierając studia w Collegium Balticum.

Specjalności na kierunku Informatyka I stopnia

 • Programista systemów wbudowanych
 • Cloud Architekt
 • Grafika komputerowa i multimedia
 • Cyberbezpieczeństwo

więcej...

Studia licencjackie

Bezpieczeństwo Wewnętrzne

Jeżeli jesteś zainteresowany pracą w służbach mundurowych lub karierą związaną z przeciwdziałaniem zagrożeniom w sferze szeroko pojętego bezpieczeństwa wewnętrznego, wybierz studia, których program kompleksowo odnosi się do tej tematyki.

Podczas studiów w Collegium Balticum możesz realizować się na atrakcyjnych specjalnościach takich jak: służba policyjna i bezpieczeństwo publiczne, zarządzanie kryzysowe, bezpieczeństwo transportu i komunikacji.

Dzięki podpisanym przez naszą uczelnię porozumieniom, miedzy innymi z Wielonarodowych Korpusem Północ-Wschód, 5 Pułkiem Inżynieryjnym Szczecin – Podjuchy i  Okręgowym Inspektoratem Służby Więziennej w Szczecinie, jako student tego kierunku zyskasz ułatwiony start w życie zawodowe!

PROFIL KANDYDATA

Cechy:  stabilność emocjonalna, wytrwałość, sumienność, czujność, odporność na stres, umiejętność pracy pod presją czasu, zadaniowość, dobra organizacja pracy, odwaga, samodyscyplina, skuteczność, karność.
Typowe zachowania: skupia się na realizacji celów, szuka najprostszego skutecznego rozwiązania, analizuje otrzymane informacje i wybiera te najistotniejsze, pragmatycznie podchodzi do życia.
Zainteresowania: militaria, wojskowość, obronność, międzynarodowa sytuacja geopolityczna, sztuki walki, bezpieczeństwo informacyjne.

Specjalności na kierunku Bezpieczeństwo Wewnętrzne I stopnia

 • Bezpieczeństwo transportu i komunikacji
 • Zarządzanie kryzysowe
 • Służba policyjna i bezpieczeństwo publiczne

więcej...

Studia licencjackie

Kosmetologia

Kosmetologia to kierunek z obszaru nauk medycznych, nauk o zdrowiu oraz nauk o kulturze fizycznej. Kosmetolog zatem, to specjalista zajmujący się pielęgnacją skóry, włosów i paznokci. Zajmuje się szeroko pojętą profilaktyką, której głównym celem jest opóźnienie zewnętrznych oznak starzenia się oraz zachowaniem jak najdłużej sprawności życiowej skóry. To zawód przyszłości z branży usługowej, zbliżony strukturą umiejętności do medycznych z uwagi na treści z zakresu dermatologii, anatomii, fizjologii skóry oraz udzielania pierwszej pomocy.

Kosmetolog współpracuje z lekarzem dermatologii, technikiem farmaceutycznym, technikiem usług kosmetycznych z uwagi na zalecane produkty- suplementy do pielęgnacji skóry oraz zalecane metody pielęgnacji.

PROFIL KANDYDATA

Cechy:  zmysł estetyczny, rzetelność, dokładność, odpowiedzialność, kultura osobista i takt, potrzeba rozwoju.
Typowe zachowania: jest na bieżąco z najnowszymi trendami w zakresie pielęgnacji ciała, zwraca uwagę na wygląd estetyczny, nie boi się wyzwań, lubi pracować z ludźmi i dla ludzi.
Zainteresowania: moda, uroda, zdrowy tryb życia, nowinki kosmetyczne, trendy.

Specjalności na kierunku Kosmetologia I stopnia

 • Podologia
 • SPA i odnowa biologiczna

więcej...

Studia licencjackie

Dietetyka

Dietetyka to intensywnie rozwijająca się dziedzina nauki zajmująca się żywnością i żywieniem człowieka chorego jak i zdrowego. Dlatego bardzo dynamicznie rośnie zapotrzebowanie na wykwalifikowanych specjalistów tej branży. W Collegium Balticum doskonale zdajemy sobie sprawę z tego i właśnie dlatego proponujemy Ci studiowanie dietetyki na naszej Uczelni.

Wybierając studia na tym kierunku, zostaniesz rzetelnie przygotowany do profesjonalnego, zarazem kreatywnego działania oraz wykonywania zadań zawodowych w dwóch interesujących specjalnościach: psychodietetyka lub dietetyka sportowa.

Jeżeli interesują Cię zasady zdrowego żywienia i chcesz zostać cenionym specjalistą w tej dziedzinie, nie wahaj się ani chwili i zdecyduj się na studiowanie dietetyki w SSW Collegium Balticum!

PROFIL KANDYDATA

Cechy:  analityczność, komunikatywność, pracowitość, ciekawość, chęć ciągłego rozwoju, cierpliwość, samodyscyplina.
Typowe zachowania: zwraca uwagę na spożywane produkty, czyta etykiety, uprawia sport, analizuje wartości odżywcze swoich posiłków, dba o kondycję fizyczną, motywuje innych, jest dobrym słuchaczem.
Zainteresowania: zdrowe żywienie, zdrowy oraz ekologiczny styl życia, aktywność fizyczna, żywienie człowieka, medycyna, psychologia.

Specjalności na kierunku Dietetyka I stopnia

 • Żywienie w sporcie i rekreacji
 • Psychodietetyka

więcej...

Studia licencjackie

Pedagogika

Pedagogika w Collegium Balticum to kierunek studiów, dzięki któremu zyskasz wiedzę i umiejętności praktyczne niezbędne do tego, by móc zawodowo pomagać innym ludziom i aktualizować swój potencjał w nowych, zmieniających się warunkach. To zajęcia w przyjaznej atmosferze, prowadzone przez specjalistów, ludzi od wielu lat pracujących w zawodzie, mających olbrzymią wiedzę praktyczną i ponadprzeciętny zapał do jej przekazywania.

Wybierając studia na tym kierunku możesz realizować się na atrakcyjnych specjalnościach, takich jak: pedagogika zdrowia z dietetyką, pedagogika opiekuńczo-wychowawcza oraz prewencja patologii i zagrożeń społecznych. Twoje perspektywy kariery rysują się zatem bardzo obiecująco. Przekonaj się o tym!

Jeżeli jesteś osobą empatyczną, lubiącą kontakt z ludźmi i wrażliwą na potrzeby innych, jeśli masz charakter społecznika, wybór pedagogiki to strzał w dziesiątkę!

PROFIL KANDYDATA

Cechy:  jesteś otwarty na innych ludzi, nowe idee i zdobywanie wiedzy, epatujesz optymizmem, empatią, potrafisz być opiekuńczy, twórczy, odpowiedzialny i cierpliwy.
Typowe zachowania: lubi obserwować i potrafi odczytywać ludzkie zachowania, rozumie emocje innych, z łatwością wczuwa się w sytuację i indywidualnie podchodzi do każdego człowieka, jest interdyscyplinarny – potrafi badać i zgłębiać wiele obszarów jednocześnie, uwielbia zdobywać wiedzę – ciągle się uczy…
Zainteresowania: rozwój i wychowanie człowieka, edukacja, zdrowie, dietetyka, resocjalizacja, komunikacja interpersonalna, budowanie więzi, socjoterapia, terapia pedagogiczna – po prostu interesuje Cię drugi człowiek – wspierasz i pomagasz innych.

Specjalności na kierunku Pedagogika I stopnia

 • Prewencja patologii i zagrożeń społecznych
 • Pedagogika opiekuńczo-wychowawcza
 • Pedagogika zdrowia z dietetyką

więcej...

Studia magisterskie

Pedagogika

Pedagogika II stopnia w Collegium Balticum to doskonały sposób na poszerzenie wiedzy i umiejętności o charakterze praktycznym.  Zajęcia prowadzone są w przyjaznej atmosferze, mają charakter wykładów, ćwiczeń, laboratoriów, zajęć studyjnych czy gier symulacyjnych. Wszystkie formy dydaktyczne prowadzone są przez specjalistów, ludzi od wielu lat pracujących w zawodzie, mających olbrzymią wiedzę praktyczną i ponadprzeciętny zapał do jej przekazywania. Podczas studiów możesz realizować się na atrakcyjnych specjalnościach, takich jak: pedagogika szkolna z diagnozą i terapią pedagogiczną, pedagogika opiekuńczo-wychowawcza z resocjalizacją.

Jeżeli chcesz w przyjaznej atmosferze pogłębić swoją wiedzę i umiejętności, uczestniczyć w zajęciach prowadzonych przez praktyków oraz podnieść kwalifikacje zawodowe zapraszamy do SSW Collegium Balticum!

PROFIL KANDYDATA

Cechy: jesteś empatyczny, opiekuńczy, przepełnia Cię optymizm, jednocześnie jesteś odpowiedzialny, cierpliwy, odporny na stres, nie brakuje Ci wyobraźni i twórczo podchodzisz do rozwiązywania problemów – ten kierunek jest dla Ciebie!
Typowe zachowania: sprawia Ci przyjemność praca z dziećmi i młodzieżą, potrafisz obserwować i odczytywać ludzkie zachowania, rozumiesz emocje młodszego pokolenia, z łatwością wczuwasz się w sytuację i indywidualnie podchodzisz do każdego człowieka, jesteś interdyscyplinarny – potrafisz badać i zgłębiać wiele obszarów jednocześnie, uwielbiasz zdobywać wiedzę – ciągle się uczysz.
Zainteresowania: wspierasz rozwój i edukację dzieci i młodzieży, interesujesz się psychologią rozwojową, zdobywasz wiedzę z komunikacji interpersonalnej, z ciekawością obserwujesz i potrafisz budować więzi jakie łączą ludzi, chcesz pogłębić wiedzę na temat technik socjoterapeutycznych, zdobywasz wiedzę na temat nowych metod wychowania.

Specjalności na kierunku Pedagogika II stopnia

 • Pedagogika opiekuńczo-wychowawcza z resocjalizacją
 • Pedagogika szkolna z diagnozą i terapią pedagogiczną
 • Prewencja patologii i zagrożeń społecznych

więcej...

Studia magisterskie

Dietetyka

Dietetyka to intensywnie rozwijająca się dziedzina nauki zajmująca się żywnością i żywieniem człowieka chorego jak i zdrowego. Dlatego bardzo dynamicznie rośnie zapotrzebowanie na wykwalifikowanych specjalistów tej branży. W Collegium Balticum doskonale zdajemy sobie sprawę z tego i właśnie dlatego proponujemy Ci studiowanie dietetyki na naszej Uczelni.

Wybierając studia na tym kierunku, zostaniesz rzetelnie przygotowany do profesjonalnego, zarazem kreatywnego działania oraz wykonywania zadań zawodowych w dwóch interesujących specjalnościach: psychodietetyka lub dietetyka sportowa.

Jeżeli interesują Cię zasady zdrowego żywienia i chcesz zostać cenionym specjalistą w tej dziedzinie, nie wahaj się ani chwili i zdecyduj się na studiowanie dietetyki w SSW Collegium Balticum!

PROFIL KANDYDATA

Cechy:  analityczność, komunikatywność, pracowitość, ciekawość, chęć ciągłego rozwoju, cierpliwość, samodyscyplina.
Typowe zachowania: zwraca uwagę na spożywane produkty, czyta etykiety, uprawia sport, analizuje wartości odżywcze swoich posiłków, dba o kondycję fizyczną, motywuje innych, jest dobrym słuchaczem.
Zainteresowania: zdrowe żywienie, zdrowy oraz ekologiczny styl życia, aktywność fizyczna, żywienie człowieka, medycyna, psychologia.

Specjalności na kierunku Dietetyka I stopnia

 • Żywienie w sporcie i rekreacji
 • Psychodietetyka

więcej...

Studia magisterskie

Bezpieczeństwo Wewnętrzne

Studia II stopnia na kierunku bezpieczeństwo wewnętrzne stanowią rozszerzenie wiedzy i zwiększenie kompetencji intelektualnych zdobytych w trakcie studiów pierwszego stopnia.

Zróżnicowane specjalności takie jak służba policyjna i bezpieczeństwo publiczne, przygotowanie obronne i bezpieczeństwo militarne, ochrona bezpieczeństwa danych, państwowe formacje mundurowe – ochrona bezpieczeństwa publicznego zapewnią Ci interdyscyplinarną wiedzę i umiejętności potrzebne do realizowania się w życiu zawodowym.

Niezależnie od tego, którą z naszych specjalności wybierzesz, zyskasz wysokie kwalifikacje i obiecujące perspektywy kariery!

PROFIL KANDYDATA

Cechy:  stabilność emocjonalna, wytrwałość, sumienność, czujność, odporność na stres, umiejętność pracy pod presją czasu, zadaniowość, dobra organizacja pracy, odwaga, samodyscyplina, skuteczność, karność.
Typowe zachowania: skupia się na realizacji celów, szuka najprostszego skutecznego rozwiązania, analizuje otrzymane informacje i wybiera te najistotniejsze, pragmatycznie podchodzi do życia.
Zainteresowania: militaria, wojskowość, obronność, międzynarodowa sytuacja geopolityczna, sztuki walki, bezpieczeństwo informacyjne.

Specjalności na kierunku Bezpieczeństwo Wewnętrzne II stopnia


STUDIA I STOPNIA

 • INFORMATYKA
 • PEDAGOGIKA
 • BEZPIECZEŃSTWO WEWNĘTRZNE

STUDIA II STOPNIA

 • PEDAGOGIKA
 • BEZPIECZEŃSTWO WEWNĘTRZNE

STUDIA JEDNOLITE MAGISTERSKIE

 • PEDAGOGIKA PRZEDSZKOLNA I WCZESNOSZKOLNA

STUDIA PODYPLOMOWE W CAŁEJ POLSCE!

 • INTEGRACJA SENSORYCZNA
 • LOGOPEDIA
 • SURDOPEDAGOGIKA
 • TYFLOPEDAGOGIKA
 • EDUKACJA DLA BEZPIECZEŃSTWA
 • SOCJOTERAPIA
 • EDUKACJA I WSPOMAGANIE OSÓB Z AUTYZMEM I ZESPOŁEM ASPERGERA
 • WCZESNE NAUCZANIE J.ANGIELSKIEGO W WYCHOWANIU PRZEDSZKOLNYM I WCZESNOSZKOLNYM
 • INFORMACJA NAUKOWA I BIBLIOTEKOZNAWSTWO Z ANIMACJĄ CZYTELNICTWA
 • PLASTYKA I TECHNIKA DLA NAUCZYCIELI
 • DIAGNOZA Z ELEMENTAMI TERAPII PEDAGOGICZNEJ
 • INFORMATYKA DLA NAUCZYCIELI
 • PSYCHOLOGICZNO-PEDAGOGICZNE I DYDAKTYCZNE PRZYGOTOWANIE DO ZAWODU NAUCZYCIELA
 • DORADZTWO ZAWODOWE I ROZWÓJ KARIERY
 • WCZESNE WSPOMAGANIE W ROZWOJU DZIECKA
 • PEDAGOGIKA RESOCJALIZACYJNA
 • WIEDZA O SPOŁECZEŃSTWIE
 • WYCHOWANIE DO ŻYCIA W RODZINIE

Kierunki wykładane na uczelni:

bezpieczeństwo wewnętrzne I stopnia Stacjonarny Niestacjonarny   |   II stopnia Stacjonarny Niestacjonarny
dietetyka I stopnia Stacjonarny Niestacjonarny   |   II stopnia Stacjonarny Niestacjonarny
informatyka Inżynier Stacjonarny Niestacjonarny
kosmetologia I stopnia Stacjonarny Niestacjonarny
pedagogika I stopnia Stacjonarny Niestacjonarny
pedagogika przedszkolna i wczesnoprzedszkolna Magister Stacjonarny Niestacjonarny

Główny adres uczelni


Biuro Rekrutacji SSW Collegium Balticum
ul. Mieszka I 61 c, 71-011 Szczecin
tel. 91 48 38 171
tel. 91 48 38 172
kom. 725 808 505
e-mail: rekrutacja@cb.szczecin.pl

Biuro Rekrutacji Szczecińskiej Szkoły Wyższej Collegium Balticum
Wydział Zamiejscowy w Stargardzie
ul. Kazimierza Wielkiego 17, 73-110 Stargard
tel. 91 577 83 60
tel.kom. 603 033 031
e-mail: rekrutacja.stargard@cb.szczecin.pl

Studia podyplomowe SSW Collegium Balticum
ul. Mieszka I 61 c, 71-011 Szczecin
Koordynator studiów podyplomowych w Polsce
phone: + 48 91 48 38 167
mobile: + 48 607 610 065
e-mail: m.woszczynska@cb.szczecin.pl

Specjalista ds. rekrutacji studiów podyplomowych w Szczecinie
phone: + 48 91 48 38 171 lub 172
mobile: + 48 725 808 505
e-mail: d.zurawik@cb.szczecin.pl

Młodszy specjalista ds. rekrutacji w Stargardzie
phone: + 48 91 577 83 60
mobile: + 48 603 033 031
e-mail: p.skrzypczak@cb.szczecin.pl

Jak do nas trafić

Polecane Uczelnie

Najczęściej Oglądane

Polecane Uczelnie