Informator o Szkołach Wyższych, Policealnych i Językowych

Niepubliczna Szkoła Biznesu Tarnów

Niepubliczna Szkoła Biznesu Tarnów


przejdź do spisu treści

W roku 1997 uruchomiliśmy Niepubliczną Szkołę Biznesu w Tarnowie

DLACZEGO WARTO?

  • Szkoła posiada uprawnienia szkoły publicznej.
  • Przyjęcia słuchaczy bez egzaminów wstępnych, według kolejności zgłoszeń.
  • Wysoko wykwalifikowani i doświadczeni wykładowcy i instruktorzy zawodu.
  • Nowocześnie wyposażone pracownie.
  • Własna biblioteka dla uczniów (około 3400 woluminów).
  • Realizacja autorskich programów nauczania.
  • Języki obce do wyboru.
  • Nagrody rzeczowe za wyniki w nauce.
  • Współpraca szkoły z pracodawcami.
  • Wysoki procent zdawalności naszych absolwentów na egzaminie zawodowym OKE.
  • Zaświadczenia do ZUS, zaświadczenia przy ubieganiu się o stypendium i inne formy pomocy społecznej.

Posiadamy doskonale wyposażone pracownie w nowoczesne urządzenia do każdego zawodu, uczniowie nie ponoszą dodatkowych opłat za materiały używane na zajęciach.

Brak umowy o kształceniu, wiążącej słuchaczy ze szkołą nawet w przypadkach kiedy uczeń z przyczyn losowych musi zrezygnować z nauki.

Dużym plusem jest lokalizacja w centrum miasta, dzięki czemu słuchacze mogą do nas  łatwo dojechać komunikacją miejską. Pracownie, sale wykładowe i sekretariat znajdują się w jednym budynku. Sekretariat na miejscu czynny zawsze, kiedy odbywają się zajęcia. Udogodnieniem dla słuchacza jest możliwość załatwienia w przerwach bieżących spraw.

WAŻNE INFORMACJE

  • Szkoła jest również ośrodkiem egzaminacyjnym egzaminów potwierdzających kwalifikacje w zawodzie, dlatego słuchacze egzaminy państwowe zdają w naszej szkole. Okręgowa Komisja Egzaminacyjna co roku przygotowuje zestawienie wyników egzaminów państwowych, gdzie nasza szkoła zajmuje wysoką pozycję pod względem zdawalności.
  • Nauka kończy się uzyskaniem państwowego świadectwa ukończenia szkoły oraz dyplomu potwierdzającego kwalifikacje zawodowe – po zdaniu zewnętrznego egzaminu (OKE). Dyplom jest uznawany na terenie Unii Europejskiej. Słuchacze otrzymują również Europass, czyli suplement do dyplomu w języku polskim i angielskim.
  • Nauka trwa rok (2 semestry), dwa lata (4 semestry) lub 2,5 roku (5 semestrów) w zależności od kierunku. Zajęcia odbywają się w piątki po południu, soboty oraz niedziele. Zajęcia na kierunku technik dentystyczny odbywają się dodatkowo jeden dzień w tygodniu.
  • Realizujemy praktyki zawodowe w nowocześnie wyposażonych gabinetach stomatologicznych, pracowniach protetycznych, pracowniach rehabilitacji oraz masażu, zakładach opieki zdrowotnej oraz szpitalach, gabinetach kosmetycznych, warsztatach terapii zajęciowej, domach opieki społecznej. Zajęcia praktyczne często dają początek kariery zawodowej. Również pracodawcy bezpośrednio do szkoły przysyłają oferty pracy dzięki czemu już w trakcie nauki słuchacze podejmują pracę.
Absolwenci Niepublicznej Szkoły Biznesu w Rzeszowie i Tarnowie oraz Policealnej Szkoły Zawodowej w Rzeszowie przygotowani są do pracy w gabinetach stomatologicznych, gabinetach kosmetycznych, gabinetach masażu, fizjoterapii, pracowniach protetycznych i szpitalach. Absolwenci kierunków takich jak: terapeuta zajęciowy, opiekun w domu pomocy społecznej, opiekun medyczny mogą podjąć pracę w warsztatach terapii zajęciowej, domach pomocy społecznej, szpitalach, hospicjach, zakładach opiekuńczo-leczniczych, środowiskowych domach samopomocy opiekując się podopiecznymi. Uczniowie kończąc naszą szkołę posługują się językiem migowym.

Nadrzędnym celem naszej szkoły jest dobro słuchacza, czyli takie przygotowanie go do zawodu, aby pracodawcy zabiegali o niego wiedząc, której szkoły jest absolwentem.

Kierunki

Higienistka stomatologiczna

Rzeszów, Tarnów

Nauka na tym kierunku trwa 2 lata (4 semestry). Zajęcia odbywają się w soboty, niedziele oraz w jeden dzień w tygodniu.

Podczas kształcenia uczniowie uczą się :

  • przygotowywać gabinet i stanowisko pracy lekarza dentysty do pracy,
  • organizować prace związane ze świadczeniem usług z zakresu stomatologii,
  • prowadzić dokumentację związaną z funkcjonowaniem gabinetu stomatologicznego oraz konserwować sprzęt stosowany w stomatologii,
  • wykonywać wstępne badania stomatologiczne i zabiegi profilaktyczno-lecznicze pod nadzorem i na zlecenie lekarza dentysty tj. skaling i piaskowanie zębów, lakowanie, wybielanie zębów,
  • prowadzić stomatologiczną edukację zdrowotną i promocję zdrowia u pacjentów w różnym wieku np. w środowisku przedszkolnym, szkolnym oraz u osób dorosłych.

Uczniowie przygotowywani są do udzielania pierwszej pomocy, zapoznają się z zasadami bezpieczeństwa i higieny pracy. Zajęcia praktyczne odbywają się w nowocześnie wyposażonym gabinecie stomatologicznym, znajdującym się na terenie szkoły. W ciągu dwuletniego okresu nauki realizowane są praktyki zawodowe w dowolnie wybranym przez siebie gabinecie stomatologicznym. Uczniowie mają możliwość korzystania z biblioteki szkolnej, prenumerowanych czasopism tj. Asystentka i higienistka stomatologiczna, Asysta dentystyczna, Art. Of Dentistry, Poradnik stomatologiczny oraz Technik dentystyczny. Absolwenci otrzymują państwowe świadectwo ukończenia szkoły policealnej oraz przystępują do egzaminu potwierdzającego kwalifikacje w zawodzie przeprowadzanym przez Okręgową Komisję Egzaminacyjną.

Posiadając zawód higienistka stomatologiczna można podjąć pracę w prywatnych gabinetach stomatologicznych, w gabinetach dentystycznych publicznych zakładów opieki zdrowotnej oraz klinikach stomatologicznych.

Asystentka stomatologiczna

Rzeszów, Tarnów

Nauka na kierunku asystentka stomatologiczna trwa 1 rok (2 semestry). Zajęcia odbywają się w soboty, niedziele oraz jeden dzień w tygodniu.

Podczas kształcenia uczniowie uczą się:

  • przygotowywać gabinet i stanowisko pracy lekarza stomatologa do pracy,
  • asystować lekarzowi dentyście podczas wykonywania zabiegów,
  • przygotowywać i przechowywać leki, materiały, narzędzia oraz konserwować na bieżąco sprzęt stosowany w stomatologii,
  • wykonywać czynności administracyjne i prowadzić dokumentację związaną z funkcjonowaniem gabinetu stomatologicznego.

Uczniowie zapoznawani są z zasadami bezpieczeństwa i higieny pracy, podstaw psychologii i komunikacji z pacjentem oraz prowadzeniem działalności usługowej. Zajęcia praktyczne odbywają się w nowocześnie wyposażonym gabinecie stomatologicznym, który znajduje się na terenie szkoły. W trakcie nauki realizowane są praktyki zawodowe w dowolnie wybranym gabinecie dentystycznym. Uczniowie mają do dyspozycji bibliotekę szkolną oraz możliwość wypożyczania czasopism branżowych tj. Asystentka i higienistka stomatologiczna, Asysta dentystyczna, Art. Of Dentistry, Poradnik stomatologiczny, Technik dentystyczny.

Absolwenci naszej szkoły otrzymują państwowe świadectwo ukończenia szkoły policealnej oraz przystępują do egzaminu potwierdzającego kwalifikacje w zawodzie, przeprowadzanym przez Okręgową Komisję Egzaminacyjną.

Uzyskując zawód asystentka stomatologiczna można podjąć pracę w prywatnych gabinetach stomatologicznych, w gabinetach dentystycznych publicznych zakładów opieki zdrowotnej oraz w klinikach stomatologicznych.

Technik dentystyczny

Rzeszów, Tarnów

Nauka na tym kierunku trwa 2,5 roku (5 semestrów) w systemie stacjonarnym. Zajęcia odbywają się w piątki, soboty, niedziele oraz jeden dzień w tygodniu (zajęcia w pracowni protetycznej).

W trakcie nauki uczniowie:

  • wykonują protezy zębowe oraz aparaty ortodontyczne zgodnie z projektem klinicznym oraz na podstawie wycisków wykonywanych przez lekarza dentystę,
  • wykonują protezy pooperacyjne, epitezy twarzy, szyny,
  • naprawiają protezy zębowe, szyny oraz aparaty ortodontyczne,
  • obsługują nowoczesne urządzenia i aparaturę znajdującą się w pracowni protetycznej.

Pracownia protetyczna, w której odbywają się zajęcia praktyczne składa się z kilku pomieszczeń: gipsowni, odlewni oraz sali ćwiczeń. Uczniowie mają do dyspozycji najnowocześniejsze urządzenia, m.in. piec do porcelany, piec do wygrzewania form odlewniczych, piaskarkę, elektropolerkę, odlewnię, mieszadło próżniowe, pinarkę laserową, formierkę próżniową, obcinarkę, polimeryzator z wypażarką, prasę hydrauliczną, wstrząsarkę, lampę światłoutwardzalną, nożyki elektryczne do wosku. Ponadto każde stanowisku pracy wyposażone jest w biurko protetyczne z wyciągiem, mikrosilnikiem i palnikiem gazowym.

Wykłady prowadzone są przez doświadczonych lekarzy stomatologów oraz techników dentystycznych specjalizujących się również w ortodoncji. Na zajęciach wykorzystywane są pomoce dydaktyczne takie jak: plansze i atlasy anatomiczne, modele zębów, modele szczęki i żuchwy oraz filmy i prezentacje z zakresu protetyki. Uczniowie mogą korzystać z doskonale wyposażonej w książki medyczne biblioteki. Szkoła zapewnia wszystkie materiały do ćwiczeń.

Po ukończeniu szkoły i zdaniu egzaminu zawodowego absolwenci mogą podjąć pracę w pracowniach protetycznych, ortodontycznych lub prowadzić własną działalność gospodarczą.

Technik masażysta

Nauka na tym kierunku trwa 2 lata (4 semestry). Zajęcia odbywają się w soboty, niedzielę oraz w środy i piątki popołudniu.

Podczas czterech semestrów nauki uczniowie uczą się :

  • wykonywać masaż klasyczny i segmentalny,
  • wykonywać drenaż limfatyczny,
  • wykonywać masaż sportowy, kosmetyczny i punktowy,
  • stosować różne techniki i metody masażu w zależności od zaleceń lekarza, typu schorzenia oraz stanu pacjenta,
  • obsługiwać sprzęt i aparaturę medyczną stosowaną podczas masażu.

Uczniowie uczą się również udzielać pierwszej pomocy w stanach zagrożenia zdrowia i życia. Szkoła posiada pracownię masażu i fizjoterapii. Oprócz zajęć praktycznych organizowanych w pracowniach szkolnych uczniowie pogłębiają swoją wiedzę na praktykach zawodowych w gabinetach masażu, gabinetach fizjoterapii, przychodniach oraz szpitalach. Uczniowie mogą korzystać z biblioteki szkolnej dobrze wyposażonej w literaturę medyczną

Po ukończeniu szkoły absolwenci otrzymują państwowe świadectwo ukończenia szkoły policealnej, a następnie przystępują do egzaminu potwierdzającego kwalifikacje w zawodzie przeprowadzanym przez Okręgową Komisję Egzaminacyjną.

Posiadając zawód technik masażysta można podjąć pracę w prywatnych gabinetach masażu, fizjoterapii oraz gabinetach kosmetycznych, w publicznych zakładach opieki zdrowotnej oraz w szpitalach na oddziałach rehabilitacyjnych.

Terapeuta zajęciowy

Rzeszów, Tarnów

Nauka w zawodzie terapeuta zajęciowy odbywa się w systemie stacjonarnym i trwa 2 lata (4 semestry). Zajęcia odbywają się w środy i piątki po południu oraz w soboty i niedziele.

W trakcie nauki na kierunku  terapeuta zajęciowy uczniowie zdobywają wiedzę i umiejętności w zakresie:

  • planowania indywidualnego i grupowego programu terapii dostosowanej do stanu zdrowia, potrzeb i zainteresowań pacjenta,
  • prowadzenia terapii zajęciowej wśród ludzi chorych i niepełnosprawnych,
  • wykorzystywania w pracy z podopiecznymi różnych metod terapii zajęciowej,
  • organizowania zajęć terapeutycznych w celu poprawy sprawności, zwiększenia zakresu ruchów, siły mięśni oraz kondycji psychicznej pacjentów,
  • prowadzenia działań zmierzających do integracji społecznej i zawodowej podopiecznego,
  • komunikowania się z pacjentem, jego rodziną i członkami zespołu rehabilitacyjnego.

Szkoła wyposażona jest w pracownię terapii zajęciowej, gdzie odbywają się zajęcia praktyczne z różnych dziedzin, m. in. wyszywania, szycia, tkania, stolarstwa, rzeźby, malarstwa. Ponadto uczniowie wykonują ozdoby świąteczne.

Główne przedmioty objęte planem nauczania w zawodzie terapeuta zajęciowy:

  • Podstawy, psychologii, pedagogiki i socjologii.
  • Terapia zajęciowa.
  • Planowanie, organizowanie i prowadzenie terapii zajęciowej.
  • Prowadzenie terapii zajęciowej.

W trakcie nauki w zawodzie terapeuta zajęciowy zarówno w Rzeszowie i Tarnowie uczniowie odwiedzają warsztaty terapii zajęciowej, gdzie zapoznają się z realnym środowiskiem pracy.

Po ukończeniu szkoły uczniowie otrzymują państwowe świadectwo ukończenia szkoły policealnej oraz po zdaniu egzaminu zawodowego – dyplom potwierdzający kwalifikacje zawodowe. Terapeuta zajęciowy zdaje egzamin zawodowy na miejscu w szkole w Rzeszowie lub w Tarnowie.

Absolwenci kierunku terapeuta zajęciowy mogą podjąć pracę w warsztatach terapii zajęciowej, środowiskowych domach samopomocy, świetlicach terapeutycznych, oddziałach szpitalnych, sanatoriach, hospicjach oraz klubach seniora.

Rzeszów i Tarnów to miasta, w których terapeuta zajęciowy może znaleźć pracę, gdyż mamy informacje z zakładów pracy o potrzebie zatrudnienia.

Opiekun medyczny

Tarnów, Rzeszów

Nauka na kierunku opiekun medyczny trwa jeden rok (2 semestry) w systemie zaocznym.

Uczniowie w trakcie zajęć przygotowują się do wykonywania następujących zadań zawodowych:

  • pomagania osobie chorej i niesamodzielnej w zaspokajaniu podstawowych potrzeb biologicznych,
  • aktywizowania osoby chorej oraz organizowania czasu wolnego,
  • asystowania podczas wykonywania zabiegów pielęgnacyjnych, dbanie o zdrowie i higienę osobistą chorych,
  • uczestniczenie w procesie rehabilitacji pod nadzorem lekarza bądź terapeuty.

Zajęcia prowadzone są przez wykładowców uprawnionych do nauczania na kierunku opiekun medyczny z Rzeszowa i Tarnowa, wydziałów medycznych uczelni wyższych, pielęgniarki oraz osoby doświadczone w pracy z osobami starszymi, niesamodzielnymi.

Uczniowie korzystają z pracowni wyposażonej w urządzenia i sprzęt niezbędny do nauki podstawowych czynności związanych z opieką i udzielaniem pomocy osobie chorej i niesamodzielnej. Do dyspozycji uczniów jest doskonale wyposażona w książki medyczne biblioteka, modele anatomiczne, fantomy do nauki czynności higienicznych, fantomy do udzielania pierwszej pomocy, sprzęt do przemieszczania chorych, łóżko szpitalne oraz przybory i środki higieniczne.

W ramach zajęć organizowane są odwiedziny w ośrodkach medycznych znajdujących się na terenie miasta Tarnów lub Rzeszów, pozwalające uczniowi bezpośrednio zobaczyć jak wygląda praca w zawodzie opiekun medyczny.

Absolwenci kierunku opiekun medyczny otrzymują państwowe świadectwo ukończenia szkoły policealnej oraz po zdaniu egzaminu potwierdzającego kwalifikacje w zawodzie – dyplom uzyskania tytułu zawodowego oraz suplement do dyplomu uprawniający do pracy poza granicami Polski tzw. Europass.

Opiekun medyczny zdaje egzamin zawodowy na miejscu w szkole, do której uczęszcza w Rzeszowie lub w Tarnowie.

Posiadając zawód opiekun medyczny można podjąć pracę w zespołach opieki zdrowotnej, szpitalach, uzdrowiskach, hospicjach, zakładach opiekuńczo- leczniczych, domach opieki społecznej oraz samodzielnie opiekować się podopiecznymi.

Opiekun w domu pomocy społecznej

Nauka na tym kierunku trwa 2 lata (4 semestry). Zajęcia odbywają się w systemie zaocznym.

Podczas zajęć uczniowie uczą się:

  • rozpoznawać potrzeby i problemy podopiecznego oraz analizować możliwości i ograniczenia w zaspokajaniu rozpoznanych potrzeb,
  • opracować i realizować indywidualny plan pomocy oraz prowadzić dokumentację pracy z podopiecznymi,
  • pomagać podopiecznemu w czynnościach życia codziennego, dbać o jego bezpieczeństwo oraz promować zdrowy styl życia,
  • pomagać podopiecznemu w adaptacji do warunków życia w placówce opiekuńczej oraz do zmian związanych z chorobą przewlekłą, niepełną sprawnością lub starością,
  • stosować różne metody i narzędzia rehabilitacji społecznej i aktywizacji podopiecznego,
  • udzielać wsparcia podopiecznemu oraz rozwiązywać problemy w sytuacjach trudnych,
  • prowadzić z podopiecznymi zajęcia ruchowe, plastyczne zgodnie z ich zainteresowaniami,
  • współpracować z podopiecznymi oraz z ważnymi dla niego osobami.

Uczniowie uczą się również udzielać pierwszej pomocy w stanach zagrożenia życia i zdrowia. Do dyspozycji uczniów jest biblioteka szkolna wyposażona w literaturę branżową. Na zajęciach można korzystać z fantomów, atlasów anatomicznych, filmów dydaktycznych, sprzętu ortopedycznego i rehabilitacyjnego. Uczniowie nabierają doświadczenia podczas praktyki zawodowej organizowanej w domach opieki społecznej oraz zakładach opiekuńczo-leczniczych.

Po ukończeniu szkoły uczniowie są przygotowani do pracy w uzdrowiskach, całodobowych domach opieki społecznej, zakładach opiekuńczo-leczniczych lub domach dziennego pobytu.

Opiekunka środowiskowa

Nauka w tym zawodzie trwa 1 rok. Prowadzona jest w systemie zaocznym. Słuchacz pod koniec nauki zdaje egzamin potwierdzający kwalifikacje w zawodzie z kwalifikacji Z.5. Świadczenie usług opiekuńczych.

Absolwent szkoły kształcącej w zawodzie opiekunka środowiskowa potrafi:

  • organizować opiekę oraz wsparcie społeczne osobie podopiecznej,
  • sprawować opiekę nad osobą podopieczną niesamodzielną i przewlekle chorą w celu zapewnienia jej bezpieczeństwa zdrowotnego i higieny osobistej,
  • pomagać osobie podopiecznej w prowadzeniu gospodarstwa domowego,
  • motywować osobę podopieczną do samodzielności oraz aktywności intelektualnej, fizycznej i społecznej.

Jest to zawód, którego celem jest przygotowanie do udzielania pomocy i świadczenia usług opiekuńczych osobom przewlekle chorym, samotnym i niesamodzielnym, które nie mają wystarczającego wsparcia ze strony rodziny lub innych osób z najbliższego otoczenia. Zadania, jakie wykonuje opiekunka środowiskowa obejmują życie codzienne, czyli robienie zakupów, sprzątanie, gotowanie  jak również czynności związane z pielęgnacją zdrowia tj. podawanie leków, prowadzenie prostych ćwiczeń rehabilitacyjnych, prowadzenie aktywnej formy spędzania czasu wolnego, pomoc w utrzymaniu higieny osobistej.

Uczeń po zakończeniu szkoły przygotowany jest do podjęcia pracy w placówkach opieki społecznej w kraju i krajach Unii Europejskiej, gdzie ciągłe podnoszenie standardów wymusza wzrost zapotrzebowania na kadrę profesjonalną i w pełni wykwalifikowaną. Są to: miejskie i gminne ośrodki pomocy społecznej, domy pomocy społecznej w kraju i zagranicą, niepubliczne zakłady opieki zdrowotnej, zakłady opiekuńczo-wychowawcze, fundacje i stowarzyszenia, domy opieki nad starszymi osobami. Mogą też rozpocząć własną działalność.

Technik sterylizacji medycznej

Nauka na tym kierunku odbywa się w systemie zaocznym i trwa jeden rok. Zajęcia odbywają się w soboty i niedziele.

Do zadań zawodowych technika sterylizacji medycznej należy:

  • mycie i dezynfekcja manualna narzędzi, przygotowywanie roztworów preparatów myjących i dezynfekcyjnych,
  • mycie i dezynfekcja maszynowa narzędzi jak również obsługa tych maszyn,
  • kontrola procesu mycia i procesu dezynfekcji, demontaż narzędzi przed myciem i dezynfekcją, montaż narzędzi przed sterylizacją,
  • pakietowanie narzędzi, pakietowanie bielizny operacyjnej i materiału opatrunkowego,
  • sterylizacja narzędzi, bielizny operacyjnej i materiału opatrunkowego różnymi metodami, obsługa sterylizatorów, kontrola procesu sterylizacji,
  • prowadzenie dokumentacji wszystkich wykonanych czynności.

Technik sterylizacji medycznej to zawód medyczny, który powstał na wniosek środowiska zajmującego się wytwarzaniem sterylnych wyrobów medycznych w warunkach ochrony zdrowia. Celem pracy technika sterylizacji medycznej jest zapewnienie odpowiedniej czystości mikrobiologicznej sprzętu używanego do diagnozowania i leczenia.

Technik sterylizacji medycznej samodzielnie wykonuje proces dekontaminacji czyli wieloetapowego przygotowania sprzętu, którego efektem jest wyrób sterylny.

Słuchacze po zakończeniu nauki w zawodzie technik sterylizacji medycznej może być zatrudniony w gabinetach stomatologicznych, centralnych sterylizatorniach, pracowniach endoskopowych, a także podręcznych sterylizatorniach na bloku operacyjnym.

Technik administracji

Nauka na kierunku technik administracji trwa 2 lata. Zajęcia odbywają się w systemie zaocznym – w piątki po południu, soboty oraz niedziele. Nauka na tym kierunku jest BEZPŁATNA !

Uczniowie kształcący się w tym zawodzie zdobywają wiedzę z zakresu:

  • wykonywania prac biurowych w przedsiębiorstwach oraz kompetentnego przyjmowania interesantów,
  • sporządzania dokumentów dotyczących spraw administracyjnych, gromadzenia dokumentacji i informacji o charakterze ekonomicznym i statystycznym,
  • sporządzenia sprawozdań i protokołów z posiedzeń i zebrań,
  • prowadzenia podstawowej dokumentacji księgowej, planowania kosztów i przychodów oraz nadzorowania innych pracowników,
  • prowadzenia postępowania administracyjnego,
  • funkcjonowania rynku, działań marketingowych, podstaw rachunkowości i prawa,
  • aktywnego funkcjonowania na zmieniającym się rynku.

Absolwenci posiadający takie wykształcenie mogą podjąć pracę w administracji rządowej, administracji samorządu terytorialnego, w urzędach powiatowych, miejskich, gminnych, w przedsiębiorstwach państwowych i prywatnych.

Szkoła wyposażona jest w pracownię techniki biurowej oraz pracownię informatyczną. Uczniowie mogą korzystać z biblioteki szkolnej bogato wyposażonej w skrypty, roczniki statystyczne oraz książki z zakresu finansów, bankowości, marketingu, rachunkowości, prawa.

Absolwenci tego kierunku otrzymują państwowe świadectwo ukończenia szkoły policealnej oraz po zdaniu egzaminu potwierdzającego kwalifikacje w zawodzie – dyplom uzyskania tytułu zawodowego.

Technik eksploatacji portów i terminali

Nauka trwa dwa lata i odbywa się w systemie zaocznym.

Zawód obejmuje dwie kwalifikacje. Z kwalifikacji A.33. obsługa podróżnych w portach i terminalach egzamin odbywa się po ukończeniu dwóch semestrów natomiast z kwalifikacji A.34. organizacja i prowadzenie prac związanych z przeładunkiem oraz magazynowaniem towarów i ładunków w portach i terminalach, egzamin odbywa się na czwartym semestrze.

Podczas kształcenia uczniowie:

  • planują i wykonują prace związane z eksploatacją portów i terminali,
  • organizują prace związane z eksploatacją środków transportu i obsługą podróżnych,
  • organizują prace związane z magazynowaniem, składowaniem oraz przeładunkiem towarów i ładunków w portach i terminalach,
  • prowadzą dokumentację dotyczącą transportu, magazynowania i przeładunku towarów oraz ładunków w portach i terminalach.

Perspektywy pracy po ukończeniu szkoły:

  • przedsiębiorstwa spedycyjne, transportowe i przeładunkowe,
  • terminale lotnicze, samochodowe, kolejowe.
Technik usług kosmetycznych

Nauka na tym kierunku trwa dwa lata a zajęcia odbywają się w piątki po południu, soboty i niedziele. Słuchacz pod koniec nauki zdaje egzamin potwierdzający kwalifikacje w zawodzie z dwóch kwalifikacji:

A.61. wykonywanie zabiegów kosmetycznych twarzy

A.62. wykonywanie zabiegów kosmetycznych ciała, dłoni i stóp

Absolwent tego zawodu potrafi:

  • przeprowadzić diagnozę kosmetyczną,
  • wykonywać zabiegi pielęgnacyjne i upiększające,
  • udzielać porad kosmetycznych,
  • zorganizować i prowadzić gabinet kosmetyczny.

Jest to kierunek dla osób, które interesują się branżą kosmetyczną. W czasie nauki uczeń zapoznaje się z zagadnieniami z dziedziny kosmetologii, anatomii, dermatologii, pracowni kosmetyki, makijażu, wizażu, stylizacji, analizy kolorystycznej. Po dwóch latach zdobywa zawód oraz uprawnienia do pracy jako kosmetyczka w Polsce i na świecie. Polem zabiegowym dla kosmetyczki jest skóra twarzy, szyi i dekoltu oraz dłoni, stóp i ciała.

W zakresie usług znajdują się zabiegi z zakresu kosmetyki pielęgnacyjnej, upiększającej oraz zdobniczej.

Zawód ten związany jest z ciągłym i nieustannym rozwojem, wprowadzaniem innowacji kosmetycznych i technologicznych oraz wymaga podnoszenia poziomu świadczonych usług. Szkoła współpracuje z firmami z branży kosmetycznej o renomowanych markach, które prowadzą również szkolenia i pokazy dla naszych słuchaczy zakończone certyfikatem, poszerza wiedzę słuchaczy i pozwala uzyskać dodatkowe kwalifikacje przydatne w przyszłej pracy.

Po ukończeniu naszej szkoły słuchacz może znaleźć zatrudnienie w gabinetach kosmetycznych, gabinetach odnowy biologicznej jak również firmach kosmetycznych. Podczas dwuletniej nauki zdobywa również wiedzę i umiejętności pozwalające na samodzielne zorganizowanie i prowadzenie własnego gabinetu kosmetycznego.

Florysta

Nauka na kierunku florysta trwa jeden rok, a zajęcia odbywają się w soboty i niedziele. Słuchacz pod koniec kształcenia przystępuje do egzaminu potwierdzającego kwalifikacje w zawodzie z kwalifikacji: wykonywanie kompozycji florystycznych.

W trakcie zajęć uczniowie;

  • projektują i wykonują dekoracje roślinne,
  • aranżują florystyczny wystrój wnętrz oraz otwartej przestrzeni.

Florysta posiada wiedzę z zakresu florystyki oraz historii dekoracji roślin. Zna zasady tworzenia, począwszy od bukietów i wiązanek do komponowania z roślin suszonych, doniczkowych oraz mieszanych. Wykorzystując swój zmysł i umiejętności manualne oraz znając tajniki stosowania materiałów, barw i środków technicznych tworzy oryginalne kompozycje kwiatowe. Potrafi dekorować wnętrza oraz stworzyć oprawę uroczystości okolicznościowych

Opiekunka dziecięca

Nauka na tym kierunku trwa 2 lata. Zajęcia odbywają się w soboty i niedziele oraz jeden dzień w tygodniu.

W trakcie nauki uczniowie zdobywają wiedzę na temat:

  • planowania pracy opiekuńczej, pielęgnacyjnej i wychowawczej w zależności od wieku dziecka,
  • prowadzenia zabaw i zajęć stymulujących rozwój dziecka,
  • kształtowania cech osobowości dziecka, pożądanych przyzwyczajeń i nawyków oraz aktywności dziecka,
  • promowania zdrowia i prowadzenia działań profilaktycznych,
  • udzielania pomocy w stanach zagrożenia zdrowia i życia dziecka.

Oprócz zajęć w pracowniach szkolnych uczniowie pogłębiają swoją wiedzę i nabierają doświadczenia podczas zajęć praktycznych organizowanych w żłobkach, przedszkolach oraz dziecięcych oddziałach szpitalnych.

Uczniowie po ukończeniu tego kierunku otrzymują świadectwo ukończenia szkoły policealnej oraz po zdaniu egzaminu potwierdzającego kwalifikacje w zawodzie – dyplom uzyskania tytułu zawodowego.

Absolwenci kierunku opiekunka dziecięca mogą podjąć pracę w przedszkolach, żłobkach, domach małego dziecka, sanatoriach dziecięcych, oddziałach szpitalnych, placówkach opiekuńczo-wychowawczych oraz prowadzić własną działalność z tego zakresu.


przejdź do spisu treści

Warunki przyjęcia

Warunkiem umożliwiającym przyjęcie do Niepublicznej Szkoły Biznesu jest ukończenie szkoły średniej. Nie jest wymagana matura. Przyjęcie słuchaczy do szkoły odbywa się bez egzaminów wstępnych według kolejności zgłoszeń do skompletowania oddziału, bez wpisowego.

Wymagane dokumenty

Podanie można otrzymać  i wypełnić w sekretariatach szkół oraz załączyć:

  • świadectwo ukończenia szkoły średniej,
  • życiorys,
  • zaświadczenie lekarskie o braku przeciwwskazań zdrowotnych do kształcenia w określonym zawodzie (skierowanie na bezpłatne do otrzymania w sekretariacie szkoły przy zapisie),
  • 3 fotografie.

Zapisy do szkoły są bezpłatne

  • Słuchacze wpłacają czesne za każdy miesiąc nauki (10 miesięcy w roku, lipiec-sierpień bez opłat).
  • Nasze czesne nie ulega podwyższeniu i przeszacowaniu w kolejnych semestrach.
  • Nie pobieramy opłat za wpłatę czesnego w sekretariacie szkoły.
  • Nie pobieramy opłat za wydanie legitymacji, indeksu, zaświadczeń do ZUS i innych.
  • Egzaminy nie są płatne.
  • Udzielamy rabatu w wysokości 4% za jednorazową opłatę czesnego za cały semestr.
  • Co miesiąc odbywa się losowanie ucznia, który jest zwolniony z opłaty czesnego.

Zawody na uczelni:

asystentka stomatologiczna
florysta
higienistka stomatologiczna
opiekun medyczny
opiekun w domu pomocy społecznej
opiekunka dziecięca
opiekunka środowiskowa
technik administracji
technik dentystyczny
technik eksploatacji portów i terminali
technik masażysta
technik sterylizacji medycznej
technik usług kosmetycznych
terapeuta zajęciowy

Główny adres uczelni


Jak do nas trafić

Polecane Uczelnie

Najczęściej Oglądane