Informator o Szkołach Wyższych, Policealnych i Językowych

WYRÓŻNIENIE ZA OSIĄGNIĘCIA SPORTOWE

Mamy wiele fantastycznych studentek i studentów i cieszymy się, gdy możemy się pochwalić ich osiągnięciami. Tym bardziej, że właśnie jedna z nich otrzymała z rąk Rektora nagrodę za wysokie osiągnięcia sportowe w dyscyplinie… podnoszenia ciężarów!

Tym niezwykłym, szczególnie wśród kobiet, sportem zajmuje się studentka pierwszego roku kierunku Pedagogika w specjalności Pedagogika opiekuńczo-wychowawcza z socjoterapią, Martyna Mojsa. Podnoszenie ciężarów trenuje od niedawna a na swoim koncie ma już świetne wyniki, jak np. III miejsce w Mistrzostwach Polski AZS w Zamościu (w 2021 r.). Pochodząca z Dolnego Śląska Martyna jest zawodniczką klubu Górnik Polkowice i już na dobre zadomowiła się w Polkowicach.

Martyna jest bardzo ambitną zawodniczką, która zapowiada, że trzecie miejsce to nie jest jej ostatnie słowo! Nie poddaje się nigdy i zapewnia, że jeszcze o niej usłyszymy. Trzymamy kciuki za wszystkie przyszłe sukcesy, nie tylko te sportowe. Martyna to także świadoma kobieta, która myśli też o swojej przyszłości zawodowej, którą wiąże z pedagogiką i pracą z dziećmi ze specjalnymi potrzebami:

Moim celem sportowym na przyszłość jest udział w mistrzostwach Europy, a celem życiowym – praca z dziećmi z problemami rozwojowymi, które wymagają specjalnej troski. Chciałabym, żeby udało mi się te dwie rzeczy połączyć i zostać trenerką zajmującą się rehabilitacją dzieci z trudnościami rozwojowymi – zdradza Maryna.

Martyna trenuje nawet 6 dni w tygodniu, nie przeszkadza jej to jednak w osiąganiu dobrych wyników w nauce.

Studenci mają u nas możliwość łączenia swoich pasji z nauką. Przywiązujemy do tego dużą wagę, bo sądzę, że nie ma nic lepszego jak móc studiować i realizować swoje zainteresowania, a pani Martyna jest tego najlepszym przykładem. Dlatego pomagamy takim osobom, jesteśmy w stanie dokonywać indywidualnej organizacji studiów jeśli są kolizje egzaminów z zawodami, wspierać stypendiami, z obopólną korzyścią dla studenta i dla naszej uczelni – zapewnia dr Tadeusz Kierzyk, rektor UJW.

Raz jeszcze serdecznie gratulujemy Martynie i trzymamy kciuki za sukcesy sportowe, naukowe i osobiste.
 

Powiązane artykuły

STUDIA II STOPNIA Z PODYPLOMOWYMI

Zalety: dwa dyplomy w dwa lata, większe szanse na rynku pracy, szersze kompetencje, oszczędność czasu i pieniędzy.

czytaj dalej

Polecane Uczelnie

Najczęściej Oglądane