Informator o Szkołach Wyższych, Policealnych i Językowych

W Dolnośląskiej Szkole Wyższej powstało laboratorium dźwięku

Na Wydziale Nauk Społecznych i Dziennikarstwa DSW powstało nowoczesne laboratorium dźwięku. Do dyspozycji studentów oddano m.in. studio emisyjne do zajęć radiowych i studio produkcyjne do produkcji dźwiękowych, postprodukcji i montażu dźwięku.

- Laboratorium dźwięku to bogata infrastruktura dydaktyczno-badawcza. W skład kompleksu studyjnego wchodzą także dwa pomieszczenia spikerskie oraz siedziba uczelnianego/studenckiego Radio Bit. Dzięki temu studenci dziennikarstwa mogą korzystać z nowoczesnego sprzętu przy tworzeniu audycji – mówi prof. Wojciech Skrzydlewski, dyrektor Instytutu Dziennikarstwa DSW. Laboratorium może być wykorzystywane jako studio nagraniowe. - Nasi studenci będą mogli rejestrować własną muzykę lub urządzać próby – dodaje prof. Skrzydlewski.

Całość oparta jest na technologii cyfrowej. Wszystkie pomieszczenia w laboratorium spełniają standardy akustyczne. - Posiadamy wysokiej klasy mikrofony, miksery, limitery, monitory odsłuchowe. Mamy także dziesięć stanowisk montażowych wyposażonych w oprogramowanie do edycji dźwięku – uzupełnia prof. Skrzydlewski. Studio nie jest zamkniętą strukturą, można je rozbudowywać i adaptować w zależności od potrzeb. Wykładowcy i studenci mają możliwość nagrywania, edytowania dźwięku i wysyłania go w świat, tak jak w przypadku Radia Bit, które jest radiem internetowym.

Oficjalne otwarcie laboratorium 23 lutego 2012 r. o godz. 14.00 na Wydziale Nauk Społecznych i Dziennikarstwa DSW, przy ul. Strzegomskiej 47 we Wrocławiu. 

Polecane Uczelnie

Najczęściej Oglądane