Informator o Szkołach Wyższych, Policealnych i Językowych

Uczniowie wyjdą z ławek - Dni Nauki w PWSW w Przemyślu

Maj to okres, w którym wszelkiego rodzaju imprezy przenoszą się w plener. Tak też jest z [b]Dniem Nauki[/b] – imprezą edukacyjno-kulturalną, która odbędzie się w parku Lubomirskich [b]10 maja 2013 r[/b]. Organizator – Państwowa Wyższa Szkoła Wschodnioeuropejska w Przemyślu kieruje Dzień Nauki do uczniów szkół ponadgimnazjalnych i gimnazjalistów, jednakże w dniu imprezy tak naprawdę każdy może przyjść na teren parku. Studenci wraz z wykładowcami zapewnią wszystkim zgromadzonym wiele atrakcji – zarówno o charakterze naukowym jak i kulturalnym.

Uczestnicy – oprócz prezentacji oferty uczelni oraz szkół ponadgimnazjalnych - będą mogli zobaczyć eksperymenty pirotechniczne, udowadniające, że fizyka to fascynująca dziedzina nauki. „Płonąca piana”, „kraken”, „krwawiący metal”, „mineralny kameleon” i inne doświadczenia będą niezwykle kolorowe i widowiskowe. Ponadto odbędzie się pokaz sprzętu geodezyjnego, mechatroniczna prezentacja „Poproś robota on się nie zamota”, nauka przygotowywania preparatów mikroskopowych, walka Szkotów z Normanami, edukacyjne quizy z nagrodami, w tym: antropologiczny, wiedzy o świecie, polonistyczny, wielokulturowy, sprawnościowy i dyktando.

W części kulturalnej zaprezentuje się studencki zespół Mechatronix, kabaret Ku.Ku, hip-hopowiec EDSK, chór akademicki. Do dyspozycji uczestników będzie ścianka wspinaczkowa oraz tyrolka, a przez cały czas trwania Dnia Nauki będzie można wziąć udział w warsztatach tanecznych. Do parku zawitają też przemyskie „Niedźwiedzie”, które zaprezentują football amerykański. Atrakcją, skierowaną do uczniów szkół ponadgimnazjalnych będzie Gra Terenowa, w której zwycięzca wygra rower szosowy Romet Huragan o wartości 1 500 zł.

Patronat honorowy nad imprezą sprawują: Wojewoda Podkarpacki, Podkarpacki Kurator Oświaty, Starosta Przemyski oraz Prezydent Miasta Przemyśla.

Organizatorzy serdecznie zapraszają nauczycieli wraz z uczniami oraz wszystkich zainteresowanych na Dzień Nauki.

http://www.pwsw.eu/aktualnosci/id4543,Huragan-na-tegorocznym-Dniu-Nauki.html 

Polecane Uczelnie

Najczęściej Oglądane