Informator o Szkołach Wyższych, Policealnych i Językowych

ŚWIATOWY DZIEŃ ZDROWIA – 7 KWIETNIA

z okazji zbliżających się obchodów Światowego Dnia Zdrowia, Wyższa Szkoła Zdrowia w Gdańsku, serdecznie zaprasza na debatę ekspercką pt. POWRÓT DO ZDROWIA


7 kwietnia

w murach Uczelni odbędzie się spotkanie ekspertów, specjalistów z zakresu nauk o zdrowiu, którzy podejmą się dyskusji na temat powrotu do zdrowia po przebytej chorobie COVID-19  oraz profilaktyki zdrowotnej w czasie wszechobecnej pandemii.


World Health Day 2021. Building a fairer, healthier world for everyone – Budowanie sprawiedliwszego i zdrowszego świata dla wszystkich.

Na świecie tegoroczne obchody Światowego Dni Zdrowia obchodzone są pod hasłem Budowanie sprawiedliwszego i zdrowszego świata dla wszystkich. Wszechobecna pandemia ograniczyła możliwości rozwoju i negatywnie wpłynęła na wiele gałęzi gospodarki, pogarszając sytuację ekonomiczną ludzi w różnych zakątkach świata. Celem Światowego Dnia Zdrowia jest wezwanie do podjęcia działań w celu wyeliminowania nierówności zdrowotnych , łączenie ludzi w celu budowania sprawiedliwszego i zdrowszego świata. Kampania podkreśla konstytucyjną zasadę WHO, zgodnie z którą „cieszenie się najwyższym osiągalnym standardem zdrowia jest jednym z podstawowych praw każdego człowieka, bez względu na rasę, religię, przekonania polityczne, warunki ekonomiczne czy społeczne”.

Wyrażamy przekonanie, że spotkanie stanowić będzie ważny impuls dla pogłębienia wiedzy i świadomości naszego społeczeństwa w zakresie  zarówno profilaktyki zdrowotnej, kształtowania postaw zdrowego odżywiania, aktywności fizycznej, jak i wzajemnego wsparcia w tak trudnym i wymagającym okresie. W tym roku w trosce o wspólne bezpieczeństwo nas wszystkich, planowane wydarzenie dla odbiorców zostanie zorganizowane w formie online. Zapewniamy jednak, że zdalna forma kontaktu z Uczestnikami nie pomniejszy merytorycznej wartości spotkania i pozwoli nam w bezpieczny sposób promować aspekty kluczowe dla całej Społeczności Akademickiej jak i mieszkańców Pomorza, jakimi są ochrona i promocja profilaktyki zdrowia.

Do debaty eksperckiej zaprosiliśmy wybitnych ekspertów, specjalistów którzy wspólnie zastanowią się tematami z zakresu m.in.:

  • dozwolonej aktywności fizycznej po przebytej chorobie,
  • sposobów samodzielnej regeneracji i rehabilitacji,
  • radzenia sobie ze stresem, lękiem i depresją,
  • wsparcia psychologicznego osób po przebyciu długotrwałej izolacji,
  • postępowania w razie problemów ze skupieniem uwagi, pamięcią , logicznym myśleniem,
  • radzenia sobie w trakcie terapii onkologicznej lub po jej zakończeniu w obliczu pandemii

Eksperci:


Joanna Małaczyńska-Rentfleisz
Dyrektor Ośrodka Terapii Edukacji i Aktywizacji Sportowej prowadzonego przez Fundację Sport na Zdrowie. Menadżer z wieloletnim doświadczeniem na stanowiskach kierowniczych w firmach konsultingowych. Od ponad 12 lat pracę zawodową łączy ze współpracą z organizacjami i instytucjami zajmującymi się leczeniem i rehabilitacją dzieci chorych na astmę, alergię i inne choroby o podłożu alergicznym i pulmonologicznym. Ma doświadczenie i kompetencje związane m.in. z zarządzaniem projektami, wdrożeniami nowych projektów, pracy przy badaniach klinicznych oraz przy organizacji konferencji naukowych. Z Fundacją Sport na Zdrowie związana od początku jej działalności, bierze aktywny udział przy realizacji większości projektów fundacji.

Małgorzata Marmajewska
Z wykształcenia i zamiłowania psycholog i psychoonkolog. Terapeutka Racjonalnej Terapii Zachowań. Mówi, że nigdy nie pracowała, bo jej zawód to pasja, w której realizuje się od 2003 roku. Początki pracy w Fundacji Hospicyjnej oraz Hospicjum im. Ks. E. Dutkiewicza SAC, rozwinęły się w chęć stworzenia własnego ośrodka wsparcia psychologicznego dla chorych onkologicznie i ich rodzin. W 2006 roku, założyła własną Fundację „Gdyński Most Nadziei”. Jest pomysłodawcą i inicjatorką Ogólnopolskiej Kampanii Społecznej „Odważni Wygrywają – profilaktyka raka jądra”. Autorka, jedynej, jak dotąd, na polskim rynku, publikacji: „Odważni Wygrywają. Rak jądra – poradnik dla mężczyzn i ich bliskich”. Zawodowo związana z Fundacją „Gdyński Most Nadziei”, gdzie realizuje się w pracy z dorosłymi jako psyhoonkolog, organizuje wydarzenia plenerowe, prowadzi warsztaty i szkolenia psychoedukacyjne, dla młodzieży, firm i instytucji. W ramach prywatnej praktyki, łączy pasje z nieustającą chęcią poznawania i rozwoju. Ma szczególne upodobanie do Racjonalnej Terapii Zachowań, jako zintegrowanego systemem psychoterapii, w którym zajmuję się wszystkimi rodzajami ludzkich problemów na poziomie poznawczym, emocjonalnym, behawioralnym i egzystencjalnym.

Magdalena Kardynał
Prezes Fundacji OmeaLife Rak Piersi Nie Ogranicza. Patient Advocate i ekspert systemowego leczenia raka piersi. Od 7 lat otacza opieką młode pacjentki z rakiem piersi. Od lipca 2020 r. prowadzi Centrum Wiedzy o Raku Piersi w Gdańsku, gdzie organizuje warsztaty z aktywizacji zawodowej pacjentek oraz edukację, związaną z profilaktyką nowotworową dla ich rodzin i otoczenia. Prowadzi aktywne działania rzecznicze na rzecz pacjentów onkologicznych, na co dzień współpracując z lekarzami, placówkami medycznymi oraz instytucjami państwowymi. Jest “ciałem doradczym” Ministra Zdrowia. Prywatnie jest mamą dwójki dzieci, uwielbia podróże, aktywne formy spędzania czasu i tajską kuchnię.

Dr n. med. Paweł Kabata
Specjalista chirurgii ogólnej i onkologicznej, Specjalista żywienia klinicznego. Absolwent Wydziału Lekarskiego Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego oraz studiów podyplomowych z zakresu zarządzania badaniami klinicznymi i żywienia klinicznego. Certyfikowany przez Polską Szkołę Żywienia Klinicznego i Metabolizmu. Od ponad 10 lat związany z Kliniką Chirurgii Onkologicznej Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego.
W pracy zawodowej zajmuje się chirurgicznym leczeniem nowotworów jamy brzusznej, piersi i tkanek miękkich oraz leczeniem żywieniowym chorych onkologicznych. Pasjonat ultrasonografii. Autor i współautor publikacji naukowych oraz rozdziałów w podręcznikach krajowych i zagranicznych. Uczestnik staży i kursów zagranicznych. Współautor wytycznych leczenia żywieniowego w onkologii. Nauczyciel akademicki. W życiu prywatnym oddany mąż , gitarzysta i perkusista oraz były taternik. Miłośnik latania samolotem i dobrej muzyki. Od niedawna pisarz-amator i autor bloga „Chirurg Paweł – o chirurgii inaczej”.

Premiera wydarzenia już 7 kwietnia na oficjalnym funpage Wyższej Szkoły Zdrowia w Gdańsku.
 

Powiązane artykuły

Zapraszamy na kierunek KOSMETOLOGIA

do Wyższej Szkoły Zdrowia w Gdańsku

czytaj dalej

TRYCHOLOGIA KOSMETOLOGICZNA - studia podyplomowe

Problemy dotyczące kondycji włosów dotykają coraz większej części społeczeństwa.

czytaj dalej

KOSMETOLOGIA - STUDIA MAGISTERSKIE

ŚCIEŻKA KSZTAŁCENIA - ANTI-AGING

czytaj dalej

Dlaczego warto studiować w Wyższej Szkole Zdrowia w Gdańsku

Nadal nie masz pewności czy kosmetologia to dobry wybór dla Ciebie? Jaką uczelnię wybrać, aby jak najlepiej przygotować się do zawodu?

czytaj dalej

ZAPRASZAMY NA STUDIA DO WYŻSZEJ SZKOŁY ZDROWIA W GDAŃSKU

Rekrutacja w WSZ została już otwarta.

czytaj dalej

ZAPRASZAMY NA DNI OTWARTE WYŻSZEJ SZKOŁY ZDROWIA W GDAŃSKU

przypominamy, że już w dniach 5 – 9 lipca odbędą się Dni Otwarte Wyższej Szkoły Zdrowia w Gdańsku. W tych dniach czekać na Was będzie moc atrakcji i niespodzianek!

czytaj dalej

Zapraszamy na kierunek FIZJOTERAPIA

do Wyższej Szkoły Zdrowia w Gdańsku

czytaj dalej

Nowy kierunek studiów podyplomowych PSYCHODIETETYKA

w ofercie Wyższej Szkoły Zdrowia w Gdańsku

czytaj dalej

VI WIOSENNE SPOTKANIA ZE ZDROWIEM

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w konferencji VI Wiosenne Spotkania ze Zdrowiem pt. SOLANKI - NATURALNE ŹRÓDŁO ZDROWIA organizowanej przez Wyższą Szkołę Zdrowia w Gdańsku w dniu 27 maja o godz. 16:00.

czytaj dalej

Maturzysto !

Jeden z najważniejszych dni w Twojej edukacji już niebawem. Przygotuj się do niego najlepiej jak możesz. A jeżeli zdajesz maturę z chemii, weź udział w bezpłatnej lekcji online z cyklu POWTÓRKA PRZED MATURĄ

czytaj dalej

Zapraszamy na Dzień Otwarty w Wyższej Szkole Zdrowia w Gdańsku!

egzamin maturalny coraz bliżej, a wraz z nim jedna z ważniejszych decyzji w Twoim życiu – wybór przyszłego kierunku studiów!

czytaj dalej

Jak poradzić sobie ze stresem przed maturą?

Jesteś tegorocznym maturzystą? Obawiasz się nadchodzących egzaminów?

czytaj dalej

Polecane Uczelnie

Najczęściej Oglądane

Polecane Uczelnie