Informator o Szkołach Wyższych, Policealnych i Językowych

Studenci IV roku Studium Aktorskiego im. A. Sewruka zapraszają na spektakl muzyczny z muzyką na żywo!

Pierwszy spektakl dyplomowy sezonu 2018/2019

Mały bar, w którym spotykamy przypadkowych gości. Ludzi, którzy przyszli tutaj zapomnieć, jednak wspomnienia pod wpływem impulsów odżywają. Wracają sytuacje z przeszłości, wspomnienia dawnych, lepszych czasów... Właśnie o tym zaśpiewają bohaterowie spektaklu „Goodbye Alabama”. Niczym „żywe duchy” przeniosą się do miejsc i czasów, w których było inaczej, lepiej. Kiedy żyli pełnią życia – głośno i intensywnie, z buteleczką procentów w jednym ręku, drugą obejmując ukochaną/ukochanego.

Kompozytor Kurt Weill, który pod wrażeniem poezji Brechta (społecznie zaangażowanego buntownika) podjął z nim współpracę, był prekursorem idei nowej formuły teatru muzycznego. Naczelną jego cechą miała być prostota i komunikatywność. Z pieśniami i balladami zamiast tradycyjnych arii, z rytmami jazzu i nowoczesnych tańców: tanga czy fokstro­ta ze współczesnymi, zwykłymi ludźmi zamiast kostiu­mowych kukieł. Najsłynniejsze dzieło duetu Brecht/Weill to „Opera za trzy grosze” z nieśmiertelnymi na całym świecie songami jak choćby „Ballada o Mackiem Majcherze”. Muzyka Kurta Weilla tak doskonale współgra z tekstami Brechta, że trudno dziś sobie wyobrazić istnienie jednego bez drugiego.

 

występują: Marta Jogunica, Michał Felczak, Filip Toroński, Piotr Tymczak
reżyseria: Giovanny Castellanos
scenografia: Wojciech Stefaniak
muzyka: Kurt Weill
aranżacje muzyczne: Rafał Gajewski
ruch sceniczny: Witold Jurewicz, Marlena Bełdzikowska
przygotowanie wokalne: Paulina Grochowska

bilety:
http://www.bilety.teatr.olsztyn.pl/rezerwacja/termin.html?id_wydarzenia=199
 

Powiązane artykuły

DZIEŃ OTWARTY

w Policealnym Studium Aktorskim im. Aleksandra Sewruka przy Teatrze im. Stefana Jaracza w Olsztynie

czytaj dalej

Nasi studenci w kolejnej premierze!

Już w listopadzie odbędzie się kolejna premiera w Teatrze Jaracza, w której zobaczyć będzie można studentów Policealnego Studium Aktorskiego - tym razem z roku II - Gosię Gradkowską jako Vlogerkę i Szymona Kowalika jako Maćka.

czytaj dalej

Premiera spektaklu dyplomowego TĘSKNOTA

Zapraszamy państwa na drugi w tym sezonie spektakl dyplomowy słuchaczy z Policealnego Studium Aktorskiego przy Teatrze Jaracza w Olsztynie!

czytaj dalej

Polecane Uczelnie

Najczęściej Oglądane