Informator o Szkołach Wyższych, Policealnych i Językowych

Państwowa Szkoła Wyższa w Białej Podlaskiej na III miejscu w rankingu Perspektywy 2020

W dniu 17 lipca br. w Warszawie odbyło się uroczyste podsumowanie 21. Rankingu Szkół Wyższych Perspektywy 2020, który jest rywalizacją uczelni z całej Polski.

W gronie 34 państwowych wyższych szkół zawodowych Państwowa Szkoła Wyższa im. Papieża Jana Pawła II w Białej Podlaskiej w tym roku znalazła się na III miejscu.  


21 edycja Rankingu Szkół Wyższych Perspektywy przygotowana została w warunkach pandemii i ma charakter szczególny, również dlatego, ze uwzględnia zmiany wprowadzone Ustawą "Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce".  Samo ogłoszenie wyników rankingu odbyło się w tym roku później niż zazwyczaj, z racji przesuniętego o kilka miesięcy przez MNiSW terminu przesyłania przez uczelnie danych do POL-on, będącego podstawowym źródłem wykorzystywanym w rankingu, co zostało spowodowane pandemią. Kapituła Rankingu, analitycy „Perspektyw”, pracownicy OPI i UPRP  dołożyli wszelkich starań, aby wyniki rankingu – adresowanego do kandydatów na studia – dotarły w okresie pomiędzy zakończeniem pisemnych egzaminów maturalnych, a wydaniem świadectw dojrzałości, co ułatwi abiturientom dokonanie wyboru studiów. Warto podkreślić, iż w ranking wpisana jest wizja uczelni idealnej, opartej na modelu,  który co roku Kapituła Rankingu dopasowuje do zmieniającej się rzeczywistości. Ranking uczelni między innymi uwzględnia potencjał naukowy i efektywność naukową uczelni, wysoki poziom dydaktyki i umiędzynarodowienia, udział w globalnym naukowym networkingu, współpracę z biznesem i rynkiem pracy. Ze względu na transparentną metodologię oraz szeroki zestaw kryteriów i wskaźników, ranking Perspektyw jest szeroko znany na świecie i wiele krajów traktuje zasady organizacyjne i rozwiązania metodologiczne przyjęte przez „Perspektywy” jako swoisty benchmark przy konstruowaniu swoich narodowych systemów rankingowych zapewniających wysoką jakość szkolnictwa wyższego. Ranking Szkół Wyższych adresowany jest również do kandydatów na studia, gdyż dostarcza wiarygodnych informacji oraz pomaga w przemyślanym wyborze uczelni i kierunku studiów.

Obecnie Państwowa Szkoła Wyższa im. Papieża Jana Pawła II w Białej Podlaskiej oferuje 18 kierunków studiów licencjackich, inżynierskich, jednolitych i uzupełniających studiów magisterskich. W ofercie na najbliższy rok akademicki można znaleźć m.in. propozycję kształcenia w języku angielskim na 3 kierunkach: Nursing, Computer Science, Tourism and Recreation. Ponadto nasza Uczelnia stara się o uprawnienia do kształcenia na kierunku „Położnictwo” oraz „Odnawialne źródła energii”. To najlepszy czas, aby ostatecznie dokonać wyboru dotyczącego dalszego kształcenia. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z całą ofertą studiów PSW.

Nasza Uczelnia wspiera studentów nie tylko atrakcyjnymi stypendiami, ale  zapewnia bezpłatne studia w atrakcyjnych warunkach z wykorzystaniem nowoczesnej bazy dydaktycznej.

ZAPRASZAMY
 

Powiązane artykuły

Bezpłatne kursy dla maturzystów

MATURA 2018!

czytaj dalej

Polecane Uczelnie

Najczęściej Oglądane