Informator o Szkołach Wyższych, Policealnych i Językowych

Kim jest Visual Merchandiser?

Brak specjalistów na polskim rynku pracy otwiera ogromne możliwości zatrudnienia dla przyszłych absolwentów pierwszej w Polsce Szkoły Visual Merchandisingu.

Kim jest Visual Merchandiser?

 • to osoba odpowiedzialna za kreowanie ekspozycji w przestrzeni sklepowej. Edukuje klienta w zakresie aktualnych tendencji w modzie.
 • jego głównym zadaniem jest uzyskanie wzrostu sprzedaży. Od jego wiedzy i umiejętności zależy sukces handlowy firmy.
 • to on “pociąga za spust”. Skuteczne działanie na tym polu wymaga połączenia wiadomości z wielu dziedzin z kreatywnością i zdolnościami organizacyjnymi, dlatego kształcenie specjalistów visual merchandisingu ma charakter interdyscyplinarny i wymaga od słuchacza dużego zaangażowania i prawdziwej pasji
Visual Merchandsing to szeroka dziedzina o której napisano wiele książek. Autorem kilku z nich jest Martin Pegler, guru VM,  z którym konsultowaliśmy program Szkoły Visual Merchandisingu. Wiedzy z zakresu VM nie można zdobyć na kilkudniowych kursach. Jeżeli chcesz zrobić karierę w tej dziedzinie musisz posiąść informacje i umiejętności, które wymagają wielkiego nakładu pracy. Trzeba opanować specjalistyczne programy komputerowe (3dsMax, Corel), a także wiedzę z zakresu marketingu i psychologii klienta.To najlepsza szkoła i kurs visual merchandisingu jeżeli chcesz zbudować profesjonalne portfolio i szybko podjąć pracę w zawodzie!

Absolwenci szkoły SVM otrzymują dyplom z tytułem Projektant i Dekorator Wnętrz, Specjalista ds. Visual Merchandisingu, który wydawany jest także w wersji anglojęzycznej.

Szkoła Visual Merchandisingu  umożliwia  swoim absolwentom  podjęcie wyższych studiów w University of the Creative Arts w Wielkiej Brytanii na poziomie BA,Ma lub PhD.

Szkoła Visual Merchandisingu (SVM) to dwuletnia szkoła, prowadzona w systemie zaocznym (18 zjazdów w ciągu roku, około 18h lekcyjnych w trakcie zjazdu, zjazdy sobota-niedziela, co dwa tygodnie) jako kierunek w Szkole Wnętrz i Przestrzeni. Szkoła Visual Merchandisingu – SVM wybierana jest również jako szkoła podyplomowa przez osoby posiadające wyższe wykształcenie lub studiujące równolegle na innych uczelniach, w tym również artystycznych. Nadzór pedagogiczny nad działalnością szkoły sprawuje Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Absolwenci szkoły policealnej SVM otrzymują dyplom z tytułem Projektant i Dekorator Wnętrz, Specjalista ds. Visual Merchandisingu, który wydawany jest także w wersji anglojęzycznej. Rok szkolny trwa od października do czerwca włącznie. Ze względu na warsztatowy charakter zajęć i indywidualne podejście do każdego słuchacza, ilość miejsc ograniczona. Szkoła funduje stypendium dla najlepszego słuchacza SVM – warunki w zakładce rekrutacja.

Dzięki gruntownemu przygotowaniu absolwenci naszej szkoły obejmują kierownicze stanowiska w działach VM dużych firm. Takich kwalifikacji nie uzyska się po  kilkudniowych kursach. Absolwenci  Szkoły Visual Merchandisingu pracują głównie jako Visual Merchandizerzy, ale podejmują również pracę jako styliści, personal shopperzy, redaktorzy mody, specjaliści od reklamy oraz, dzięki  dobrej  znajomości  programów komputerowych, jako graficy.

Wychodzimy z założenia, że zawód Visual Merchandisera to misja. Wsłuchując się w potrzeby swoje i innych uczymy się tworzyć środowisko w jak największym stopniu sprzyjające przyjaznym i skutecznym zakupom. Wykładowcy – najlepsi w kraju specjaliści otwarcie rozmawiają ze studentami o pragnieniach i atmosferze towarzyszącej sprzedawaniu i kupowaniu. Tworzymy projekty, które spełniają marzenia o idealnym sklepie i idealnych zakupach. Co zrobić, by zachwycić klientów i sprawić, by czuli się otoczeni troską? Wspólnie poszukajmy odpowiedzi w Szkole Visual Merchandisingu. Zapraszamy do zapoznania się z inspirujące pracami  jej studentów i dyplomami absolwentów.

A ponadto SVM:

 • To jedyna taka szkoła w Polsce
 • To szkoła o bardzo dobrej opinii – ponad 47% słuchaczy podejmuje naukę w SVM na skutek rekomendacji znajomych, absolwentów szkoły, ludzi z branży, znanych mediów i dziennikarzy
 • To wysoka jakość kształcenia – co można ocenić zapoznając się z pracami studentów i absolwentów prezentowanymi na tej stronie
 • To prestiżowa edukacja – ceniony dyplom otwiera drzwi do pracy w polskich firmach odzieżowych jak również międzynarodowych sieciówkach, w wielu przypadkach firmy oczekują legitymowania się dyplomem SVM przed przyjęciem do pracy. Duża ilość absolwentów pracuje na kierowniczych stanowiskach dużych firm odzieżowych
 • To realne wartości – szkoła zapewnia bardzo dobre kompleksowe przygotowanie do pracy w zawodzie i mogą samodzielnie działać na rynku freelancerskim
 • To 7 lat tradycji w działaniu w obszarze nauczania visual merchandisingu, stałe podnoszenie poziomu i modyfikacja programu do aktualnych potrzeb na rynku,
 • Wybierana jest również jako szkoła podyplomowa przez osoby posiadające wyższe wykształcenie lub studiujące równolegle na innych uczelniach, w tym również artystycznych.Tym samym zdobywają zawód dający niezależność i poszukiwany na rynku pracy.Wszystkie kierunki KSA są otwarte dla słuchaczy zagranicznych i co roku naukę podejmuje liczna grupa uczniów z całego świata.
 • To placówka, która oferuje znakomite warunki lokalowe w centrum historycznym Krakowa, dwa własne budynki o łącznej powierzchni 2800 m2 ze świetnie wyposażonymi pracowniami krawiecką, biżuterii, nakryć głowy, malarską, dwoma pracowniami komputerowymi, studiem fotograficznym

 Jeśli chcesz wiedzieć

 •  jak stworzyć sklep do którego klienci zawsze będą chętnie wracać
 • jak eksponować produkty aby realnie wpływać na wyniki sprzedaży
 • co zrobić, aby sklep był miejscem przyjaznym dla kupujących
 • jak witryną i aranżacją skutecznie przyciągać uwagę klientów

to Szkoła Visual Merchandisingu jest miejscem dla Ciebie! Zapraszamy wszystkich, którzy pragną zgłębić tajniki VM i wykorzystać je w praktyce – zapotrzebowanie na specjalistów VM wciąż rośnie!
 

Powiązane artykuły

Krakowskie Szkoły Artystyczne zapraszają na Dzień Otwarty

29 maja 2019

czytaj dalej

Zaprojektowani – Krakowskie Spotkania z Dizajnem

Zaprojektowani – Krakowskie Spotkania z Dizajnem (15-18 listopada, czwartek - niedziela) po raz czwarty przybliżą szerokiej publiczności kwestie dizajnu i projektowania. W ciągu czterech dni będzie można kupić przedmioty polskich dizajnerów, posłuchać wykładów specjalistów i samemu stworzyć unikalne przedmioty.

czytaj dalej

Pokazy dyplomowy studentów Szkoły Choreografii w Krakowie

Serdecznie zapraszamy na pokazy dyplomowe studentów Szkoły Choreografii w Krakowie. Wśród tegorocznych dyplomantów są wybitni tancerze Natalia Gap i Cezary Borowik.

czytaj dalej

Zaproszenie na spektakle dyplomowe

Już 28 maja w Krakowie rozpoczną się spektakle dyplomowe przygotowane przez aktorów ze Szkoły Aktorskiej SPOT. Sprawdźcie szczegółowy harmonogram spektakli.

czytaj dalej

Polecane Uczelnie