Informator o Szkołach Wyższych, Policealnych i Językowych

Drzwi otwarte SWPS: Warszawa, Wrocław, Sopot

Na czym polega zawód psychologa? Czy psycholog może projektować technologię? Jak otoczenie wpływa na nasze życie? Tego dowiedzą się uczestnicy Drzwi Otwartych w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej. Bezpłatne warsztaty i prezentacje odbędą się 29 czerwca, w sobotę w trzech wydziałach uczelni: w Warszawie, we Wrocławiu i w Sopocie. Wstęp wolny.

Kiedy punkt widzenia zależy od punktu siedzenia i dlaczego? Tego dowiedzą się uczestnicy najbliższych drzwi otwartych w SWPS Wrocław. W trakcie wykładu dr. J. Kulbata zgłębią problematykę wpływu otoczenia fizycznego na funkcjonowanie psychologiczne w różnych kontekstach: marketingowym, edukacyjnym czy organizacyjnym. Spotkania z kadrą i studentami będą także okazją do tego, by poznać atmosferę studiowania na wydziale oraz ofertę programową kierunków psychologia, dziennikarstwo i grafika w SWPS Wrocław.

Dzień z kierunkiem w SWPS Sopot przybliży uczestnikom specyfikę zawodu psychologa. Dowiedzą się, jakie praktyczne umiejętności zdobywa się w trakcie nauki oraz jaką problematykę obejmuje dziedzina psychologii rozwoju i psychologii rodziny. Kandydaci na studia wezmą także udział w bezpłatnych warsztatach autoprezentacji prowadzonych przez Bartosza Karcza, psychologa i trenera Strefy Młodzieży SWPS Sopot. Nauczą się technik autoprezentacji i radzenia sobie ze stresem podczas wystąpień publicznych.

Niecodziennych wrażeń doświadczą goście Ogrodu interakcji w SWPS w Warszawie, gdzie nauki społeczne łączą się ze światem technologii. Poznają urządzania pozwalające na wejście w bezpośrednią interakcję człowieka ze współczesną technologią. Sprawdzą na własnej skórze, czy można chodzić za samym sobą, spojrzeć samemu sobie w oczy, a nawet, czy robot może stać się częścią ich ciała. Goście ogrodu zaprojektują także własną interaktywną instalację i odkryją, jak za pomocą technologii można wyrażać nawet najbardziej abstrakcyjne i trudne do opisania relacje takie jak miłość.

Szczegółowy program Dni otwartych w SWPS w Warszawie, Wrocławiu i Sopocie jest dostępny na stronie www.swps.pl 

Polecane Uczelnie

Najczęściej Oglądane